Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

almera N16n z silnikiem 1,8

po vinie robiona w uk a silnik ma made in japan?

i jest na pasku czy na łancuszku?

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów forumowiczów
Jak do tej pory, jestem właścicielem Micry K11  :wave: Samochodzik sobie baaardzo cenię ale niestety zaczęła się robić za mała. naturalnie, mając dobre doświadczenie z micrą, postanowiłem że następny też musi być nissan. I tu moje pytanie: na co zwracać uwagę jak się kupuje Almere? znalazłem takie coś: http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-almera-dci-14033841.html#7c9ff903c70d015e,1
Czy nie jest to jakiś nazbyt często psujący się rocznik? Przyznam szczerze że jakoś nie widzi mi się spędzać całe dni i noce u mechanika 
Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 dci to najgorszy wybor z mozliwych. poszukaj 2.2 dci najlepiej w wersji 136 km z 6 biegowa skrzynia biegow. Przyjemny motor, dobre osiagi, akceptowalne zuzycie paliwa i nie sprawia klopotow. najlepszy wybor w N16. a ta Almerka to sporo wynosi, prawie 14000+rejestracja, od razu ubezpieczxenie i przeglad, dojda koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5dci to straszna lipa, poszukaj czegos z 2.2di nie jest tak wysilony jak dci a do tego autka nadaje sie calkiem niezle.

 

Co do tego ogloszenia to je sobie daruj, jedna wielka sciema, ani elektrycznych lusterek, ani szyb (tylko przednie), 4 poduszek tez nie ma (nie widac na bokach foteli poduszek). Totalny golas, radio wymontowane, nawet sterowania radiem przy kierownicy nie ma. Nie wiem kto go na zachodzie kupil ale patrzac na wyposazenie to kupil go do pracy wiec ten przebieg to mozna miedzy bajki wlozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu1977

Jako, że to mój pierwszy post na forum, to na wstępie witam Wszystkich serdecznie,

Też jestem na etapie poszukiwań Almery N16 w dieslu, no i skłaniam się ku silnikowi 1,5 - głównie ze względu na niskie spalanie. Osiągi ąz tak bardzo mnie nie interesują. Czy ta wersja 1,5 jest aż tak bardzo mułowata w porównaniu do wersji 2,2? Czy raczej chodzi o większa awaryjnośc?

Średnio w miesiącu robię min. 1000 km. Budżet na zakup to 12 tys. pln.

Czy mogę prosić o pomoc i jakąś diagnozę na podstawie zdjęc niżej przedstawionych egzemplarzy?

1. http://allegro.pl/nissan-almera-2003r-1-5-dci-klimatyzacja-i3099510537.html

2. http://otomoto.pl/nissan-almera-nissan-full-opcja-webasto-serv-C28124779.html

3. http://otomoto.pl/nissan-almera-C28151634.html

4. http://otomoto.pl/nissan-almera-klimatronik-po-rozrzadzie-C27842332.html

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu1977, on 18 Mar 2013 - 15:00, said:

Czy ta wersja 1,5 jest aż tak bardzo mułowata w porównaniu do wersji 2,2?

Tak. Roznica 54 koni i 119 Nm momentu. Radze Ci odpuscic 1.5 dCi od handlarzy, bo drugie tyle dolozysz. Niektore z wklejonych przez Ciebie almer sa fatalnie poskladane. Jedna (3) ma smieszny maly znaczek na masce pochodzacy z innego modelu.

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy ostatnio kupil 1.5 dci, jak wracal do domu to mu sie zepsula(jak wracal od handlarza), ale nie zdecydowal sie powrocic do niego oddac auto;p podobno katalizator mial zapchany, teraz juz wie ze wtrysk ktorys leje, cos tam juz wlozyl do niego. Ale przebieg miala potwierdzony.... do 40000km:p a kupil jak "ma" 170000chyba:P Jezdzilem u swojego mechanika 1.5 dci, bo chcial zebym sprawdzil czy wszystko z nia w porzadku, jak przesiadlem sie bezposrednio ze swoich prawie 140km to stwierdzilem ze ona ledwo jedzie:D mysle ze porownywalnie z moim busem ktory ma 102km:D albo i gorzej:)

odnosnie aukcji:

czarna porazka;/

srebrna-bogata wersja z gumowa kierownica?? nie ma czegos takiego w n16 jak klimatyzowany schowek..

czarna- dziwne ze wiele n161.5 dci gubi zaslepke na przednim zderzaku(hol??)

bezowa- wystrzegam sie aut od handlarzy.

Sam sie zastanawiam nad sprzedaza swojej 2.2 dci z 2004r

Edytowane przez grzechalm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Witam Almerowców ;)
Jeśli chodzi i Primere to wiem praktycznie wszystko ale wybór mojej jeszcze dziewczyny padł na almerkę.
Mianowicie taką:
http://allegro.pl/b-zadbany-nissan-almera-n16-1-5dci-klima-alu-2005r-i3087105963.html

Wiem że silniki 1.5 DCi to porażka koncernu ale...jeźdrzą i mimo wszystko są. Pytanie do Was,czy warto?

Druga opcja to:
http://otomoto.pl/nissan-almera-2-2-di-bardzo-dobry-stan-n16-C27539935.html

 

 


A jesli nie ta,to proźba o podesłanie innej propozycji ;)
Zależy mi na opisie czy wyposażenie to faktycznie tam jest,jakie są wady konkretnie tych egzemplarzy oraz czy warto sobie łeb zawracać :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat to będziesz wiedział czy warto kupić 1.5. Ta druga almera miała konkretnego dzwona. Przód pochodzi od auta po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

WIem że 1.5 sa awryjne,czytałem ale miałem na myśli ten konkretny samochód w takim wyposażeniu i mocy.
Ale widac że coś nie tak bo facet nie chciał jechac na kanał z nim czyli coś nie halo.
A to pasowanie elementów jest możliwe,czy wymienił wszystko?(pas,błotniki,reflektory maske)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIem że 1.5 sa awryjne,czytałem ale miałem na myśli ten konkretny samochód w takim wyposażeniu i mocy.

Ale widac że coś nie tak bo facet nie chciał jechac na kanał z nim czyli coś nie halo.

A to pasowanie elementów jest możliwe,czy wymienił wszystko?(pas,błotniki,reflektory maske)

Zeby takie reflektory zalozyc do przedliftowej wersji trzeba wyciac kawalek z pasu przedniego. Maska pochodzi z przedliftowej wersji. Jezeli bys sie zdecydowal na jezdzenie takim skladakiem, to sprawdz czy lampy, ktore dolozyl sprzedawca maja metalowe oprawki zarowki, bo jesli sa plastikowe, to pogroszyl tylko sprawe widocznosci noca i beda sie kwalifikowaly do wymiany za pare miesiecy, o ile juz sie nie kwalifikuja. :P

Edytowane przez csm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Dobra ok ;)
Jak zadzowniłem i sie zapytałem dlaczego jest zmienony przód to powiedział że nie jest. A jak pocisnąłem go to przyznał że synowi się stary nie podobal i zmienił na poliftowy <lol2> :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok ;)

Jak zadzowniłem i sie zapytałem dlaczego jest zmienony przód to powiedział że nie jest. A jak pocisnąłem go to przyznał że synowi się stary nie podobal i zmienił na poliftowy <lol2> :)

 

 

Dobra ok ;)

Jak zadzowniłem i sie zapytałem dlaczego jest zmienony przód to powiedział że nie jest. A jak pocisnąłem go to przyznał że synowi się stary nie podobal i zmienił na poliftowy <lol2> :)

Edytowane przez grzechalm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze z ksenonami ciekawe... albo mial gosc na mysli soczewki. Swoja droga ladnie wylglada czarna N16 3D :D zeby moja tak sie dalo przywrocic do takiegl stanu... ;(

 

a ta druga mozliwy dzwon albo nie wiem co. maska jest poliftowa, znaczek nie jest we wglebieniu. ;)

Edytowane przez tomzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze z ksenonami ciekawe... albo mial gosc na mysli soczewki. Swoja droga ladnie wylglada czarna N16 3D :D zeby moja tak sie dalo przywrocic do takiegl stanu... ;(

 

a ta druga mozliwy dzwon albo nie wiem co. maska jest poliftowa, znaczek nie jest we wglebieniu. ;)

 

 

To pierwsze z ksenonami ciekawe... albo mial gosc na mysli soczewki. Swoja droga ladnie wylglada czarna N16 3D :D zeby moja tak sie dalo przywrocic do takiegl stanu... ;(

 

a ta druga mozliwy dzwon albo nie wiem co. maska jest poliftowa, znaczek nie jest we wglebieniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś tę Almerkę i czy może się coś o niej wypowiedzieć? http://tablica.pl/oferta/nissan-almera-1-4-lpg-sekwencja-1997-CID5-ID2xdsh.html#9adaa973e2;r:7;s: czy ten silnik dobrze się sprawuje, nie jest za mały do masy samochodu?

Zainteresowany jest nią kolega mojej córki.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bardzo mało jest ich ciągle na allegro. Też często sprawdzam ich stan na allegro i ta widzę już od dawna, co zresztą widać po zdjęciach (dawno nie widziałem braku śniegu;p). Chcesz kupić2.2 dci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek255

Witam

 

Jakie ceny za sedana 2,2 dci /di powinienem uważać za podejrzane? za ile realnie mogę kupić ten samochód?

 

zdecydowanie więcej jest wersji Tino z silnikiem 2,2 dCi, czy różni się ona czymś od standardowego sedana poza wyglądem?

Edytowane przez piotrek255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze roczniki N16 w dobrym stanie nie schodzą poniżej 10 000zł. Jak widzisz N16 za 5 czy 6 tys. to jest niemal pewne, że ktoś na siłę chce się tego pozbyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ja akurat sprzedaję N16 za 7 tysi , tyle że 1.8 i nie uważam żeby jej "coś" dolegało.

Tyle że nie jest odpicowana na sprzedaż i przez to dużo traci na uroku.

Niestety większość ludzi chce być oszukiwana i świadomie się na to godzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...