Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdjęcia powinieneś już zaważyć źle spasowane drzwi prawa strona przód z tyłem, przednie dochodzą dołem, tylne odwrotnie.

Auto mogę pomóc obejrzeć przy jakiejś okazji, ale widniała już na którymś forum. Miała stawiany prawy słupek. Tak więc odradzam.

byłem dziś go zobaczyć.... niestety to nie jest problem złego zdjecia, rzeczywiście jest krzywy - ma inne szyby z przodu i z tyłu.

 

Ja bym jej aż tak bardzo nie dyskfalifikował. Załamania swiatła i kąt robienia zdjęć robią swoje.

Na Twoim miejscu bym podjechał, do samochodziku i go obejrzał. Następnie, co najważniejsze, to bym sprawdził wszelkie umowy. Jeśli samochód był dopiero co sprowadzony, to kiedy i jak długo jest w PL. Nie wszyscy potrafią naprawić i wylakierować pół samochodu w tydzień.

Jeśli ktoś szybko chce samochód sprzedać, to szybko dokonuje oplat akcyzy w UC. Sprawdź i porównaj - daty umowy kupna w Niemczech z datą opłaty akcyzy i tzw. przeglądem "0". Wiadomo, że rozbity, przeglądu nie przejdzie. Dowiesz się również od razu ile czasu ten pojazd jest w PL.

niby sprowadzony na przełomie m-ca. Ale "krzywe" i jakby ktoś chciał - to nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że ten egzemplarz jest od handlarza.
Jak jeszcze nie czytałeś to masz linkę: http://blog-skup-aut-bielsko.blogspot.com/2013/05/wisi-mi-chodnica-czyli-jezdze-almera-n16.html

 

Edytowane przez tomik53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o info bo nigdzie nie znalazłem takiej informacji mam już upatrzony egzemplarz z małym przebiegiem (prawdziwym) z końca produkcji.

1.  Czy N16 1,5 z końca produkcji 2006 też mają wadliwe łańcuchy ? Czy te wyciągające się łańcuchy to reguła czy np. jak ktoś jeździ spokojnie to może i 150000km zrobić na fabrycznym zestawie bez kłopotu ?

2. Jak sprawdzić taki łańcuch w momencie zakupu (poza skaczącym obrotomierzem) są jakieś inne sposoby ??

3. Czy w 1,5 z ost. roku zdarzały się jakieś cuda z braniem oleju ??

 

4. Przepływka to jakaś kolejna wada tego modelu czy sporadyczne usterki ?

5. Czy skrzynie biegów są usterkowe znalazłem jakieś 2 informacje na forum o naprawach skrzyń...

 

6. Czy lampy w 2006 też się wypalały czy nie było na to akcji i są już ok ?

Proszę o jakieś krótkie rzeczowe odpowiedzi. Liczę że ostatni rok produkcji jest najbardziej dopracowany i najmniej problemowy ale może jestem w błędzie ???
 

Powiem szczerze że zaczynam się bać tej almery :( ... szukałem jakiegoś focusa/astry/corolla ale za taką kasę z tego rocznika to nie ma co marzyć a sedanów to jak na lekarstwo, a musi być sedan.  





 

Edytowane przez malin_f1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem zdania, że czym nowsza tym mniej problemów, bo na pewno większość została dopracowana w czasie produkcji - w szczególności po faceliftingu.

 

1-2. Kondycja łańcucha może zależeć od stylu jazdy i czy był wymieniany olej zgodnie z czasem/przebiegiem. Sprawdzić można odpalając na w miarę zimnym silniku i słuchając czy coś grzechocze w silniku, w szczególności przy dodawaniu gazu i czy chodzi równo na luzie. Ogólnie nie ma reguły bo nawet VW ma problemy z łańcuchem w silnikach 1.4 po 30-60 tyś. km.

 

3. Ja mam z grudnia 2005 i nie bierze nic oleju - przebieg 120tyś km.

4. Raczej usterka lub zużycie,

5. Skrzynie są wrażliwe i trzeba wymieniać olej w nich podobno wg instrukcji serwisowej. Ważne, jak biegi wchodzą dobrze bez problemów to jest ok.

6. Lampy chyba wszystkie Almery, to trzeba sprawdzić na miejscu

 

Jeszcze belka/przedni pas pod chłodnicą trzeba sprawdzić bo gnije, choć moja jest idealnie ocynkowana ale mam w planie dodatkowo zabezpieczyć ją w tym miesiącu przed zimą.

Edytowane przez Mrt07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem troszkę więcej dzięki bo wypadłem z obiegu :) Samochód ma być dla starszego Pana więc chyba będzie zadowolony :)

 

Dowiedziałem się że ta "moja" potencjalna N16 nie miała wymienianych lamp Czy akcją były objęte wszystkie N16 jak tylko użytkownik zgłaszał problem ? Czy mogę również teraz zawalczyć o wymianę (auto serwisowane w ASO do końca)

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między 22 a 24 sierpniem br. odbieram almerkę 2006 rok 1.5 Pb 146 tkm w mysłowicach na terenie giełgy samochodowej i mam pytanie. CZy ktoś z okolic pomógł by mi ją jeszcze dokładniej sprawdzić ?

Miernikiem leciałem wokół ma między 64 a 75 jednostek na każdym elemencie czyli wychodzi że oryginał, ale nie wiem jak z silnikiem i co jeszcze sprawdzić. Nigdy nie miałem japończyka (UK) i nie wiem czy dobrze go sprawdzę. Moze napiszcie na co zwrócić szczególną uwagę bo na razie dałem tylko 500 zł zadatku i się opłaca i rejestruję. Auto ma oryginalną książke z niemiec prowadzoną do listopada 2012 - chyba... :)

W brifie i książce zakupu jeden właściciel od nowości ect...

Jezeli ktoś jest miejscowy to proszę o pomoc ..

kontakt ze mną petu@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Jestem tu nowy i chciałbym prosić o opinię / poradę przy zakupie Almerki N16.
Zadam kilka pytań, proszę o odpowiedź z wyrozumiałością dla świeżaka na forum :)

 

1a. Europejczyk czy Japoniec ? Słyszałem że wersje Europejskie są znacznie gorsze od Japońców.
1b. Jak je rozróżnić.
 

2. Planuję wpasować się w roczniki 2001-2003 w zależności od przyszłego miesiąca (ale to tak na boku), nasuwa Mi się pytanko o wnętrze, ponieważ widziałem bodajże 3 deski rozdzielcze. Dwie z nich ( bo tylko tych znalazłem fotografię) zaprezentuje poniżej:

Deska A:

932ab750066c3219m.jpg

 

Deska B:

40e2d5d0de1d759bm.jpg

 

Pytanie brzmi co dokładnie zawiera deska B w miejscu gdzie jest wyświetlacz ? 

Widziałem również  trzeci rodzaj pod ukrytym schowkiem na środku deski wysuwał się monitorek jeśli można to tak nazwać, czy to jest fabryczne ?
No i najważniejsze czy to jest plug & play jeśli zakupiłbym autko starsze rocznikowo a miał dostęp do cudów z wyższych modeli.

 

3. Oświetlenie zewnętrzne

Gdzieś doszły mnie słuchy, iż któreś roczniki miały jakieś defekty w oświetleniu. Czy to prawda ? 
Czy Almerki w tych rocznikach posiadały fabrycznie ksenony ?

 

I rzecz kolejna czy zarówno oświetlenie tylne jak i przednie (lampy), można podmienić metodą Plug&Play z nowszego do starszego rocznika ? Ewentualnie kosztem przerobienia kilku pinów w kostkach ? Czy wiąze się to z większą rzeźbą np. wymiana elementów wokół etc ?

 

 

4, Silnik silnik i jeszcze raz silnik

 

Który najlepszy ? Osobiście nie preferuję Diesla i interesują mnie tylko jakoby benzynowe. 
Jak z ich żywotnością ? Jak z rozrządami ? Jak znoszą gazidło ? 

5. Karoseria

Na co najbardziej zwracać uwagę ? Wrażliwe punkty.

6. Coś co zapewne pominąłem, a według was jest ważne.



Dziękuje i czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Obecnie jestem posiadaczem Volvo V40 1.9 TD, a chcę się przesiąść na Nissana. Prośba do Was o ocenę tego egzemplarza http://alegratka.pl/ogloszenie/nissan-almera-1-5-gaz-klima-1wlasc-15671083,10.html?h=1ae4d18b652271b5. Ewentualnie jeśli nic z niego nie będzie, czy moglibyście polecić coś ciekawego w cenie tak do 17, 5 tys. zł? Z góry dzięki.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! 

co sądzicie o tym autku?  pierwszy właściciel w Polsce od 13 lat,gaz 9 lat, dwa lata temu wymienione sprzęgło i amortyzatory, bierze 1litr oleju na 10 tys. Przebieg trochę mnie odstrasza,ale właściciel twierdzi że jeszcze trochę pojeździ http://otomoto.pl/nissan-almera-C30333715.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek9108

Za te pieniądze to weź się nie odstraszaj przebiegiem - tylko jak rdzy za dużo nie ma to bierz i jeździj ;)

 

Dokładnie. To są jeszcze stare dobre czasy gdy auta robiło się dla renomy firmy a nie dla zysku.

A wiem co mówię jako osoba mająca do czynienia z taką i 620k na budziku (ciekawe ile faktycznie?) i jednym tylko remoncie.

A ciskała w 5 osób i 100l zapasu w bagażniku bez żadnego przegrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! 

co sądzicie o tym autku?  pierwszy właściciel w Polsce od 13 lat,gaz 9 lat, dwa lata temu wymienione sprzęgło i amortyzatory, bierze 1litr oleju na 10 tys. Przebieg trochę mnie odstrasza,ale właściciel twierdzi że jeszcze trochę pojeździ http://otomoto.pl/nissan-almera-C30333715.html

 

Tu jest wielki  "+"  bo właściciel ten sam od 9-ciu lat.

Tak jak pisze @Qadrat, patrz na blachę i bierz - pamiętaj aby położyc się z przodu pod samochód i zobaczyć belkę pod chłodnicą!!!

I zbijaj z ceny na jej "ewentualną naprawę".

Pozdrowionka.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku N15 jak blacha dobra to nie ma się o co martwić. Mechanikę się tam naprawia za śmieszne pieniądze, jedynie blacharka to największa bolączka bo N15 już swoje lata mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam :) Obecnie jestem posiadaczem Volvo V40 1.9 TD, a chcę się przesiąść na Nissana. Prośba do Was o ocenę tego egzemplarza http://alegratka.pl/ogloszenie/nissan-almera-1-5-gaz-klima-1wlasc-15671083,10.html?h=1ae4d18b652271b5. Ewentualnie jeśli nic z niego nie będzie, czy moglibyście polecić coś ciekawego w cenie tak do 17, 5 tys. zł? Z góry dzięki.

 

Niestety spóźniłem się, sprzedawca usunął ogłoszenie. Następne auto do oceny http://alegratka.pl/ogloszenie/nissan-x-trail-2005-15803227,10.html?h=500d49be63dd0df1 - z wyglądu bardzo mi się podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Umówiłem się na oględziny Almery http://tablica.pl/oferta/nissan-almera-1999-CID5-ID3IGGT.html#610a76a056 . Nie pytam na co zwracać uwagę, bo przeczytałem już trochę, chociaż będę wdzięczy za wskazówki od starych wyjadaczy, ale proszę o spojrzenie na detale, takie jak to czy np. lampy z danego rocznika, czy nie ma jakichś charakterystycznych niedopasowań elementów, miejsc które mogłyby mówić o przejściach samochodu. Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na jego przeszłość, bo to nic nie da. Spójrz na progi oraz podłogę od spodu i przede wszystkim postaraj się ściągnąć boczne wykładziny w bagażniku i zobacz, czy nie ma tam rudych niespodzianek pod nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...