Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić Almerę N15, N16? Zapytaj tutaj


Gość Polinaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat w tym kolorze i z tych zdjęc, niewiele można wywnioskowac. Kierownica i lewarek, nie wyglądają tragicznie, choc w rzeczywistości może byc zupełnie inaczej.

Silnik 1,8 +LPG zabójcza kombinacja i ciekawe dlaczego łąńcuch był wymieniany przy 100kkm, czy było to w ramach gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem jeszcze nic o silniku 1,8 jest tak zly?

a ten łańcuch też mnie zdziwił, spytałem i ponoć poprzednia właścicielka się uparła żeby wymienić....

 

samochód ogólnie nie wygląda na "zmęczony"

tapicerki w dosc dobrym stanie, kierownica tez, jedynie lewarek jest mocno sfatygowany

niestety to polska wersja

szyby elektyrczne tylko z przodu, pas z tylu 2 punktowy, radio nie fabryczne, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem jeszcze nic o silniku 1,8 jest tak zly?

zaraz będzie tysiąc głosów, że 1.8 to olejożerca, choć każdy tylko słyszał, czytał, a mało kto użytkował i stwierdził.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie podobno uda -to dobry, ale rzecz w tym ze czesto wadą silnikow 1,8 bylo znaczne zuycie oleju co potwerdzal Nissan ale zbywajac to tym ze jest to dopuszczalne zeby do 1l/1000km silnik mogl zuzyc

 

[ Dodano: Czw 04 Gru, 2008 22:40 ]

nie czytałem jeszcze nic o silniku 1,8 jest tak zly?

a ten łańcuch też mnie zdziwił, spytałem i ponoć poprzednia właścicielka się uparła żeby wymienić....

 

samochód ogólnie nie wygląda na "zmęczony"

tapicerki w dosc dobrym stanie, kierownica tez, jedynie lewarek jest mocno sfatygowany

niestety to polska wersja

szyby elektyrczne tylko z przodu, pas z tylu 2 punktowy, radio nie fabryczne, itp

 

lewarki chyba takie są, po prostu przyjemna miekka guma kltora sila rzeczy z czasem parcieje i peka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem jeszcze nic o silniku 1,8 jest tak zly?

a ten łańcuch też mnie zdziwił, spytałem i ponoć poprzednia właścicielka się uparła żeby wymienić....

Poczytaj, w dziale Almera był ostatnio temat o 1,8 i w dziale Primera było ich kilka.

Właścicielka uparła się żeby wymienić..... głupszego wytłumaczenia nie miał?

 

[ Dodano: Pią 05 Gru, 2008 09:23 ]

zaraz będzie tysiąc głosów, że 1.8 to olejożerca, choć każdy tylko słyszał, czytał, a mało kto użytkował i stwierdził.....

skoro tyle osób o tym pisało, nissan swojego czasu przeprowadzał akcje serwisową tzn ze coś w tym musi być, chyba że uważasz że to teoria spiskowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frugoman

cześc, witam wszystkich użytkowników,

 

czy mógłbym prosić o zdekodowanie numeru VIN: JN1CAAN16U0016034

 

Chodzi mi o dokładniejsze dane niż z http://www.autobaza.pl/ab/pl/web/productaa0100 . Auto według ogłoszenia sprzedaży ma podgrzewane siedzienia - czy to jest opcja spotykana w tym modelu Nissana?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tyle osób o tym pisało, nissan swojego czasu przeprowadzał akcje serwisową tzn ze coś w tym musi być, chyba że uważasz że to teoria spiskowa

nie twierdzę, że nic nie ma na rzeczy, znam fakty :D . Jednak na forum jest jednoznacznie utara opinia, powtarzana przez osoby nie mające nigdy kontaktu z tym silnikiem, że każdy 1.8 bierze olej i nie warto go kupować. A to się chyba nieco mija z prawdą. Sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ta na 1 zdjęciu została wyprodukowana w japoni (zegary, na kierownicy jest czarny napis nissana nie srebrny i jeszcze w komorze silnika powinna być srebrna tabliczka z danymi a nie czarna ), na 2 jest z produkcji z angli (zegary, napis na kierownicy srebrny,tabliczka w silniku czarna) i jeszcze są różnice w wyglądzie fabrycznego radia jeśli takie posiada oryginalne almerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, i potrzebuje pilnie porady

Mam do kupienia Almere, prod. grudzien 2001 2,2 Diesel, srebrna, przebieg 90000! (potwierdzony książką serwisową) 2 wlaścicieli w niemczech, ostatni 65 latek, ABS el. szyby centralny klima, wygląda bardzo ladnie, nie bita

cena 14500+ oplaty, czyli chyba jakieś 16,5 tyś

i ma tylko jedną wadę- 3 drzwi

 

czy myslicie ze cena jest ok? ma to byc samochod dla żony, ja nadal W10- najlepsze auto jakie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vieriman
Witam.

Ta na 1 zdjęciu została wyprodukowana w japoni (zegary, na kierownicy jest czarny napis nissana nie srebrny i jeszcze w komorze silnika powinna być srebrna tabliczka z danymi a nie czarna ), na 2 jest z produkcji z angli (zegary, napis na kierownicy srebrny,tabliczka w silniku czarna) i jeszcze są różnice w wyglądzie fabrycznego radia jeśli takie posiada oryginalne almerka.

 

Czy są jeszcze jakieś inne różnice w konstrukcji auta poza tymi które wymieniłeś?

 

Lepiej kupić Japońca czy Brytola? (wydaje mi się że Japońca ale lepiej zapytać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, i potrzebuje pilnie porady

Mam do kupienia Almere, prod. grudzien 2001 2,2 Diesel, srebrna, przebieg 90000! (potwierdzony książką serwisową) 2 wlaścicieli w niemczech, ostatni 65 latek, ABS el. szyby centralny klima, wygląda bardzo ladnie, nie bita

cena 14500+ oplaty, czyli chyba jakieś 16,5 tyś

i ma tylko jedną wadę- 3 drzwi

 

czy myslicie ze cena jest ok? ma to byc samochod dla żony, ja nadal W10- najlepsze auto jakie mialem

uważaj -bo od nowego roku akcyza ma wyniesc 18,6% wartosci auta !! Obecnie 'Tylko 13,5%"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ta na 1 zdjęciu została wyprodukowana w japoni (zegary, na kierownicy jest czarny napis nissana nie srebrny i jeszcze w komorze silnika powinna być srebrna tabliczka z danymi a nie czarna ), na 2 jest z produkcji z angli (zegary, napis na kierownicy srebrny,tabliczka w silniku czarna) i jeszcze są różnice w wyglądzie fabrycznego radia jeśli takie posiada oryginalne almerka.

 

Czy są jeszcze jakieś inne różnice w konstrukcji auta poza tymi które wymieniłeś?

 

Lepiej kupić Japońca czy Brytola? (wydaje mi się że Japońca ale lepiej zapytać)

 

 

Witam.

Ja jechałem do austrii po hondzine ale ktoś ja kupił, almerę kupiłem z gazety tylko że od właściciela. Prawdę mówiąc to nie wiedziałem co kupuję potem dowiedziałem się z tego forum że to oryginalny japończyk. Alma jest z silnikiem 1.8, który jest dosyć krytykowany na tym forum, ale z tego co zauważyłem to wszystkie negatywne opinie tej jednostki pochodzą z aut z angli a nie japoni. Nie twierdzę że japończyki sie nie psuja (po kupnie musiałem wymienić sonde lambda i przepływomierz powietrza, ale autem jeździła kobieta wiec sie niema co dziwić:P, dobrze że to automat to przynajmniej skrzynia i silnik są super) a poza wymianą oleju i filtrów nic nie robiłem wiecej. Kupiłem ja jak miała 89 tyś. przebiegu rok temu teraz ma 97 tyś. i jest super. Acha ja więcej różnic nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vieriman
Mam jeszcze jedno pytanie, i potrzebuje pilnie porady

Mam do kupienia Almere, prod. grudzien 2001 2,2 Diesel, srebrna, przebieg 90000! (potwierdzony książką serwisową) 2 wlaścicieli w niemczech, ostatni 65 latek, ABS el. szyby centralny klima, wygląda bardzo ladnie, nie bita

cena 14500+ oplaty, czyli chyba jakieś 16,5 tyś

i ma tylko jedną wadę- 3 drzwi

 

czy myslicie ze cena jest ok? ma to byc samochod dla żony, ja nadal W10- najlepsze auto jakie mialem

uważaj -bo od nowego roku akcyza ma wyniesc 18,6% wartosci auta !! Obecnie 'Tylko 13,5%"

 

O to się raczej martwić nie muszę bo poluję tylko i wyłącznie na autka zarejestrowane już w PL

 

Ktoś jeszcze ma może Japońca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość satanic_mantra

mam alme gti z 97 roku. jest za***ista, prawdziwy japoniec. z wiarygodnych źródeł wiem, że np almery z silnikiem 2,2 są naprawdę do bani, często psują się w nich turbiny a jak wiadomo, nie jest to wydatek paruset złotych.Zaprawdę powiadam Wam-TYLKO-japońce. sajonara:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam alme gti z 97 roku. jest za***ista, prawdziwy japoniec. z wiarygodnych źródeł wiem, że np almery z silnikiem 2,2 są naprawdę do bani, często psują się w nich turbiny a jak wiadomo, nie jest to wydatek paruset złotych.Zaprawdę powiadam Wam-TYLKO-japońce. sajonara:)

Ccóż to za wiarygodne źródło opowiada Ci takie historie? Na forum jestem rok czasu i zdążyłem przeczytac post jednej/dwóch osób, które miały problem z turbiną w almie 2,2

Nie pomyliłes tego przypadkiem z 1,9 dci w lagunach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czekam w swojej Almie 2.2 na awarie turbiny, może już dzisiaj mi padnie ;)

Dlatego warto temu pomóc np często dając jej buta -zwłaszcza na oblodzonej jezdni przy jeżdzie na drugim gazie ;) -wtedy na pewno padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vieriman

Ponawiam swoje pytanie odnośnie ewentualnych różnic w konstrukcji między N16 robionymi w Japonii a tymi wykonanymi w Anglii (chodzi tutaj dokładnie o N16 2.2 Di 2001-2002 r)

 

Mam po prostu możliwość kupna Japońca, ale właśnie wolę się upewnić czy potem nie okaże się że trzeba będzie sprowadzać części do niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnic konstrukcyjnych nie ma, mówi się o różnicy jakosciowej ( zresztą tak chyba jest w kazdym przypadku, nie tylko w motoryzacji, że lepiej kupić coś z macierzystego kraju pochodzenia, niż składane na zlecenie ).

Sedany były z Japonii, hatchbacki z Anglii.

O części nie musisz się martwić, bo zarówno jeden jak i drugi model, sprzedawane były w Polsce przez Nissana, oryginałów i zamienników pod dostatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość satanic_mantra
mam alme gti z 97 roku. jest za***ista' date=' prawdziwy japoniec. z wiarygodnych źródeł wiem' date=' że np almery z silnikiem 2,2 są naprawdę do bani, często psują się w nich turbiny a jak wiadomo, nie jest to wydatek paruset złotych.Zaprawdę powiadam Wam-TYLKO-japońce. sajonara:)[/quote'']

Ccóż to za wiarygodne źródło opowiada Ci takie historie? Na forum jestem rok czasu i zdążyłem przeczytac post jednej/dwóch osób, które miały problem z turbiną w almie 2,2

Nie pomyliłes tego przypadkiem z 1,9 dci w lagunach?[/quote

 

owo wiarygodne źródło to facet z serwisu nissana. Nie wyssałem tego z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owo wiarygodne źródło to facet z serwisu nissana. Nie wyssałem tego z palca.

Raczej chodzilo mu o pompe wtryskowa nie turbine ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na samym początku chciał bym bardzo serdecznie wszystkich powitać.

Domyślam się, że temat był tysiące razy poruszany, ale bardzo proszę o odpowiedzi ponieważ siedzę za granicą i nie często zdarza mi się okazja do posiedzenia na necie.

Zamierzam kupić Nissana Almere Tino 2.2 136KM 6 skrzynia. Czy mogę was prosić o opinie na temat tego autka? czy ten silnik się dobrze sprawuje itp., dziękuje bardzo i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...