Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Opony zimowe


Gość Schumi03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc nie chcąc powoli zbliżamy się do zimy, więc pora pomyśleć o obuciu autka z zimowe kapcie. I tu pojawia się problem. Oryginalny rozmiar opon w mojej Micrze (K11 1.3 Super S, '93) to 175/60R13, a więc mocno nietypowy. Na takich też oponach jeździła gdy ją kupiłem (i nadal jeździ). I teraz pytanie: ze względu na nietypowy rozmiar trzeba sie sporo naszukać, aby znalźć odpowiednie, a do tego do tanich nie należą. Czy moge założyć zimowe opony o innym rozmiarze na te same felgi (przypuszczam, że są to oryginalne felgi), a jeśli tak to jaki rozmiar polecacie :?:

Pozdrawiam,

Schumi03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na www.opony.com jest kalkulator opon, ktory powie jakie sa dopuszczalne zamienniki. Na zime - ale taka ze sniegiem na ulicach - im wezsza opona tym lepiej i profil opony tez jak najwyzszy... Im mniej sniegu tym tendencja bardziej odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimowe kapcie zalozyc najlepiej w rozmiarze jaki ma standardowy micrus czyli 155/70 R13 ( jak masz troche kasiorki to polecam oponu Continental Wintercontakt :wink: ) ja tak mam i jest jak dla mnie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc sprawdziłem w konfiguratorze na opony.com i jako opony seryjne wyskoczyły 155/70R13, a opcjonalne 175/60R13 (czyli te na których jeżdżę). Podany jest też rozmiar felgi - 5JX13. Czy mam rozumieć, że na te seryjne felgi można bez problemu zakładać oba rozmiary gum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak zalorzysz wezsze kapcie ziomowe na szersze felgi to jedyny efekt jaki uzyskasz to GERMAN STYLE :) (szersza fela niz opona)

A co miales z matmy??? 5 x 25,4mm = 127mm < 135mm < 155mm < 175mm...

Ja tu nie widze zadnego rozmiaru mniejszego od felgi

 

EDIT: Oczywiscie do felgi 5Jx13" nie zalecam szerokosci mniejszej niz 155mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na zime mam stalówki standartowe z oponami DAYTONA 13/155/70

ale na lato mam alufelgi ATS J6 z oponami FIRESTONE przud j6/13/165/75

tyl j6/13/185/75

 

Przód OK ale tył ... :shock:

Jak widac Mrowa ma Micre RWD, bo w zadnym innym wypadku nie widze uzasadnienia :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jej obnizeniu mialem klopot w pokonaniu podjazdu pod domem bo tylnym tlumikiem chaczylem :wink:

oczywiscie mam takie same oponki na tyl jak na przud ,ale tylko po miescie uzywam. bo alufelg mam 7 sztuk zapas przud i 4 na tyl w garazu w kazdej chwili moge sobie zamienic :wink: 8) na 165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc nie chcąc powoli zbliżamy się do zimy, więc pora pomyśleć o obuciu autka z zimowe kapcie. I tu pojawia się problem. Oryginalny rozmiar opon w mojej Micrze (K11 1.3 Super S, '93) to 175/60R13, a więc mocno nietypowy. Na takich też oponach jeździła gdy ją kupiłem (i nadal jeździ). I teraz pytanie: ze względu na nietypowy rozmiar trzeba sie sporo naszukać, aby znalźć odpowiednie, a do tego do tanich nie należą. Czy moge założyć zimowe opony o innym rozmiarze na te same felgi (przypuszczam, że są to oryginalne felgi), a jeśli tak to jaki rozmiar polecacie :?:

Pozdrawiam,

Schumi03

 

Zakładaj śmiało 155/70 R 13. Jeżeli chodzi o model to polecam Debica Frigo Directional.

 

Ma rewelacyjny stosunek cena/jakość 8)

Chociaz z Barumkami zimowymi tez mialem doczynienia i tez dawaly rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na zime mam stalówki standartowe z oponami DAYTONA 13/155/70

ale na lato mam alufelgi ATS J6 z oponami FIRESTONE przud j6/13/165/75

tyl j6/13/185/75

 

Przód OK ale tył ... :shock:

Jak widac Mrowa ma Micre RWD, bo w zadnym innym wypadku nie widze uzasadnienia :lol: :lol: :lol:

 

Ja swego czasu miałem na przodzie 175/55R13 a tył 185/55R13 i za***iscie sie jezdziło :twisted: I nie wiem jaki problem widzicie w tym :?: :!: Na serii było za duzo mielenia a na tym rozmiarze było optymalnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi mialem ja kiedys Pirelli 175/50 R13 :wink: i na krótko 195/50 R15 ale te profile są za twarde jak na mój tyłek 8) teraz mam 185/60 R13i to jest chyba optymalne latem a zima to jak juz pisalem 155/70 R13 Continental Wintercontact :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj śmiało 155/70 R 13. Jeżeli chodzi o model to polecam Debica Frigo Directional.

 

Ma rewelacyjny stosunek cena/jakość 8)

Chociaz z Barumkami zimowymi tez mialem doczynienia i tez dawaly rade.

Patrz test opon zimowych w dzisiejszym tygodniku Motor -Dębice popłyneły na mokrym :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz test opon zimowych w dzisiejszym tygodniku Motor -Dębice popłyneły na mokrym :oops:

 

Wrzuć skana :D

Tak jak pisalem, mam Frigo Dir w trzecim juz aucie. Jak dla mnie sa swietne, tym bardziej, ze do Micry kosztują poniżej 100 zł za sztuke.

Poza tym jakoś do tej pory wypadały świetnie w testach.

 

Z czym teraz porównywali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czy zeskanować a kolejność ustawili taką:

Barum Polaris 2

Kleber Krisalp HP

Point S Winterstar

Sava Eskimo S3

Dębica Frigo Directional

Kormoran Snowpro

Dębica na śniegu wypadła najlepiej, na suchym równorzędnie a na mokrym najsłabiej.

Kormorany używałem w Espero jedną zimę /porażka/ zamieniłem na Sava i jest lepiej/znacznie/ a z Micry chcę sprzedać Dębice i kupić BF Goodrich Winter 2 T/A 124,40zł albo Polaris 2 103,50 zł.

Oferta sprzedaży w dziale sprzedam/kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Może ktoś rzucić tabelką z instrukcji z rozmiarami opon dla ostatniego wypustu Micry z roku 2001?

Chodzi mi o to co zalecają założyć na jakie rozmiary felgi. Proszę o szybką odpowiedź bo muszę kupić oponki.

Szukałem w kąciku oponiarskim ale niestety zamiast konkretnej odpowiedzi dostałem linka do opony.com który nic nie wyjaśnia specjalnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś rzucić tabelką z instrukcji z rozmiarami opon dla ostatniego wypustu Micry z roku 2001?

 

Proszę bardzo oto ona :568: ...... nie przesadzaj, zakładasz oponki 155/70 R13 bądź 155/65 R14(jeżeli masz felgi 14') i gra muzyka :) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...