Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Opony zimowe


Gość Schumi03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi o to że fabryczne są 165/60 R14 i się zastanawiam czy takie założyć na zimę czy 155/65 R14 bo są dużo tańsze a wiem że Micry też na takich jeździły. W tabelce jest w zależności od silnika a ja mam 1,4.

Z drygiej strony jak się zastanowić to kiedyś w samochodzie Hyundai Accent miałem 155 i to nawet fabrycznie więc nie powinno być problemu raczej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będą dobre.

 

Napewno. Ja latem zeszłego roku zamówiłem Firestone WINTERHAWK 155/70 R13 i muszę przyznać, że w tej naszej pseudo zimie naprawdę dobrze się sprawowały :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat, bo mam dwie sprawy.

1. Chodzi o rozmiar opon. Mam instrukcję do Micry z kwietnia 1998 roku i tam jest napisane, że do Micr z silnikiem 1.3 wchodzą opony o rozmiarze 165/60 R14 77H, a ja mam w swojej 155/75 R13 75T. Moje pytanie jest następujące: czy w późniejszych Micrach montowano właśnie te wieksze opony, czy tylko ja mam taki dziwny rozmiar?

2. Również przymierzam się do kupna nowych opon. Dodam tylko, że nie zależy mi na jakiś super ekstra drogich. Chce opony w miarę dobre i tanie. Wczoraj podzwoniłem i pojeździłem sobie po kilku sklepach i mam do wyboru dwie marki: Riken (koncern Michelin) i Dębica Frigo Directional. Różnica w cenie jest nie wielka. W większości sklepów polecali mi własnie Riken'a, ale chce się Was zapytać, czy może miał już ktoś doczynienia z tą marką opon i co może o nich powiedzieć.

Będę wdzięczny, za szybką odpowiedź, bo jutro chciałbym już je kupić i założyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem Firestone WINTERHAWK 155/70 R13 w tym sklepie i sa ok. O tych japońskich nic nie wiem (pierwsze widzę- osobiscie bym je kupił) o RIKEN też pierwsze słysze. Najważniejsze że są zimówki, nówki a marka, model to sprawa drugorzędna :)

 

ps. Przetestuj dla nas te "skośnookie". Ja bym je brał w ciemno ale wybór należy do Ciebie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy -jezeli mogę Wam w czyms pomoc -we wczesnioejszym Fordzie miałem załozone Michelin 145/80R13 -wg mnie nie miały sobie rownych (ale byl to rocznik 2004. Do obecnej pory moglo sie troche zmienic.

Poza tym że były genialne -posiadały taki bajer że ilośc lameli podwajała się gdy bieznik zużywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

franc821 jednak zdecydowałem się na opony RIKEN, po 98 złotych za sztukę. Nie założyłem ich, bo za ciepło jeszcze jest, ale myślę, najpóżniej w 2 tygodniu listopada już będę na nich śmigał :D. Oczywiście podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami. Powiem tylko, że są to opony kierunkowe i produkowane w Serbii.

Tolo74 kwestie finansowe spowodowaly, że kupiłem RIKEN'y, ale osobiście twierdzę, że Michelin robie obecnie jedne z najlepszych opon na świecie, a co za tym idzie drogie. Może kiedyś sobie kupie ;), chociaż słyszałem od kilku użytkowników, że szybko się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoła -jak zauważyles -juz sie ochlodzilo i maja być przymrozki poczatkiem listopada, wiec nie ma co czekać.

PAMIĘTAJCIE że opony praktycznie najlepeij zmienic przed Wszystkimi śietymi i po ruchomym święcie Wielkanocnym -ma to swoje uzasdadnienie fazami księżyca - TO JEST SPRAWDZONE !

 

Inna sprawa -na oponach - w miarę rozsądku oczywiscie -nie powinno się oszczedzać.

 

Ja na MICHELINACH zimowych 145/80R13 zrobiłem ok 2-3tys km i uważam ze zuzyły sie w polowie -wiec nie ma powodu narzekac na to że zużywają sie szybko , choc znam takich specjalistów którzy potrafią najlepsze opony zjechać w ciągu sezonu (i nie chodzi mi tu o wielkie przebiegi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo74 no tak ochłodziło się, ale głównie rano temperatura jest niska. Po południu jak słońce przygrzeje to robi się naprawdę ciepło. A przecież wiadomo, że opony powinno się zmieniać jak temperatura obiniży się do około 7-8 stopni.

2-3tys i już w połowie zużyte? To chyba dość szybko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zmieniłem oponki, chyba jako pierwszy na tym forum. Akurat ten tydzień i następny przypada mi praca na nocnej zmianie (22-6) więc będę śmigał przy niskich temperaturach, stąd taka decyzja. Zresztą nie mam garażu a dzisiaj była ładna pogoda - nie wiadomo co nas czeka w następnych dniach (w prognozy pogodowe już nie wierzę).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejnym, ktory "kombinuje" :) dostalem przy zakupie Micry dwa komplety zimowek, jedne firmy Hankook, uzywane jeden sezon, a drugie firmy Yokohama, ledwo zarzucone. Obydwa komplety sa na stalowych felgach. Problemem jest rozmiar :) Hankooki to 155/70 R13, a Yokohama - 155/80 R13. No i teraz pytanie - ktore zalozyc? Z mojego punktu widzenia wybor jest oczywisty - lepsza nowsza guma, pozatym nazwa Yokohama przekonuje bardziej, niz Hankook ;). Pytanie tylko, czy nie bedzie zadnych problemow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja zmienilem wczoraj :)

dzisiaj u mnie juz dzdzysto i brrr -paskudnie -cesze sie ze w wielkopolsce jeszcze przejrzalo slonce

 

Ja 30 X założyłem Klebery HP - po tygodniu jazdy musze powiedziec ze jestem zadowolony.

Wiadomo autko wyzej stoi niz na letnich alumach (opony Fulda) ale prowadzi się bardzo przyjemnie.

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam wam madry text ubezpeiczalni w przypadku zdarzenia drogowego "podstawa wyplaty odszkodowania jest posiadanie wlasciwego rozmiaru ogumienia przeznaczonego do danego modelu" wiecie co robi rzeczoznawca zanim oglada straty? rzuca sie do opon. Jak wypatrzy zle to odrazu po sprawie... ostrzegam bo znajomy rozkwasil tzn jego rozkwasil pks bo wpadl w cos tam tralalalal i pzu nie widzialo podstaw do wyplaty uzasadniaac wlasnie to niewlasciwym ogumieniem. MIcrus k10 155/70/13 k11 moze miec wiecej mozliwosci... Szukajcie na googlach wymiarow lub tu na forum ;) ja tylko tak wam pisze nowosci kotre do mnie doszly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...