Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MMemeQQ,wszystko się zgadza.Niby wchodzi 4.7-4.8L ale wlewają wszystko bo wiedzą że 1.2 zawsze sobie coś chlapnie,więc problemu z tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idą po prostu na łatwiznę. Bańka ciach do dziury i niech leci całe 5 litrów, a w tym czasie można sobie na przykład podłubać w nosie.:D

Fakt, że te 3 mm ponad maksimum krzywdy silnikowi nie zrobi (bo rzeczywiście musiałoby być z centymetr więcej żeby rzygnął olejem np.do odmy), ale mnie też zawsze denerwowało to przelewanie, gdy miałem QQ i nawet prosiłem na przeglądzie o nie lanie do maksa. I nawet raz im się udało, że miałem minimalnie poniżej max.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem lania oleju na maksa staram się utrzymać poniżej, ostatnio wlano mi jakieś 4,2 litra i było tak jak lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji 4,3l razem z wyminą filtra oleju, u mnie wlali 5l, gdzieś na obcojęzycznym forum wyczytałem że mają zalecenia lać na maksa ze względu na wadliwe napinacze hydrauliczne łańcucha rozrządu

Edytowane przez camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlali niecałe 5l, może z 4,7 wyszło sądząc z tego co zostało w bańce. Z moim olejem, filtrem oleju i kabinowym wyszło 350 zł za pierwszy przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podpowiecie koledzy co dodajemy do przegladu 60tys.? Znaczy zestaw standardowy jak na przegladach po 20tys.km plus na pewno coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w książce serwisowej jest napisane co i po jakim przebiegu,ew.po ilu latach jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem się umówić na przegląd po 48 miesiącach koszt przeglądu wyceniono na około 1800zł po 20% zniżce na you+nissan.Nie jestem pewien czy po 4 latach zniżka na you+nissan nie była większa 30 lub 40%

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2018 o 19:18, JACKO29 napisał:

MMemeQQ,wszystko się zgadza.Niby wchodzi 4.7-4.8L ale wlewają wszystko bo wiedzą że 1.2 zawsze sobie coś chlapnie,więc problemu z tym nie ma.

Eee, zawsze leją mi prawie na maksa i zostawiają w bagażniku z 400ml oleju, który przywiozłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nasuwa się samo...czy wszystko wylali dokładnie???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jano2d napisał:

Dzisiaj byłem się umówić na przegląd po 48 miesiącach koszt przeglądu wyceniono na około 1800zł po 20% zniżce na you+nissan.Nie jestem pewien czy po 4 latach zniżka na you+nissan nie była większa 30 lub 40%

 

 

Cytat

 

 

a po 10 latach - 100%?     :)

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JACKO29 napisał:

Pytanie nasuwa się samo...czy wszystko wylali dokładnie???

 

Mi się nasuwa, czy sobie nie odlali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy przegląd po 3000 tysiącach kilometrów  ASO Gdynia  Olej EVOLUTION FULL -TECH FE 5W30 /C4/  301,19zł.        FILTR OLEJU 47,64ZŁ.          USZCZELKA KORKA  9,69 robocizna GRATIS razem     359,52 zł. dodatkowo naprawa szalejącego alarmu  niestety pierwsza próba nieudana  zakończona dopiero następnego dnia po wymianie czujników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny oleju w ASo jakas masakra...

u mnie pierwszy przeglad przed 3000km:

filtr oleju Bosch 20PLN, Olej 5L Shella 5w30 110PLN, jedynie uszczelkę w ASO kupiłem za te całe 10pln...robocizna gratis...

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, chyba w Polsce są nie serwisy tylko fundacje charytatywne, jak wszędzie robocizna gratis :P Pracownicy dostają wypłatę w szczerych uśmiechach zadowolonych klientów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem voucher przy kupnie auta na pierwszy przegląd po "dotarciu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosuje olej 0W20 do silnika 1.6 dig-t. Powoli zbliża się przegląd więc szukam opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam wlać 5w30 full-tech llx i chyba wiele forumowiczów stosuje olej 5w30 lub 5w40. Chyba w książce serwisowej jest sugerowany 0w20, ale nie mam pojęcia dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem 2 przegląd. Zawiozłem swój olej - 5w40 :) Z czyszczeniem klimy wyszło 590zł. Niestety kupiłem filtr oleju do 1.2 i musiałem pare groszy dołożyć i wziąć filr z ASO :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Pavllo said:

ja bym tego nie wlewał, toż to już woda...:whistle:

Zależy jak ostro jeździsz - jak pałujesz od zapalenia silnika, to 0W pomaga bardzo, w szczególności w chłodniejszych klimatach. Ale 20? To chyba przesada. Do mnie olej jest 0W40, więc nie wyobrażam sobie żeby do QQ był 0W20.

Edytowane przez gambiting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0w20 leją teraz do wielu silników, niby ekologia bo opory mniejsze i mniejsze zużycie paliwa itd itp...

może to głupie, ale jak miałem na dotarciu 0w20 to palił mi mniej, niż teraz jak mam 5w30....dojazdy do pracy te same...

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podanym wcześniej w ściągawce płynem hamulcowym ATE. Coś ten numer nigdzie nie wchodzi. 

To nie jest zwykły dot 4 tylko SL? 

http://allegro.pl/ate-sl6-dot-4-plyn-hamulcowy-abs-asr-esp-1l-i7196292813.html
https://www.petrostar.pl/plyny/plyny-hamulcowe/ate/ate-typ-200-dot4-plyn-hamulcowy-1l,p1598938033

te są ok?

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to jest DOT-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...