Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@zestawienie Jakermita - widać pakiety poszły w górę. Ja za swój (5 przeglądów) płaciłem 2990,00 - gdy suma osobno pięciu przeglądów wynosiła wg cenników wtedy niecałe 5200zł.

K.

PS. Ale mnie w tym zestawieniu jakermita razi te "tyś".... ja rozumiem, że maila pisał mechanik - ale przynajmniej podstawówkę chyba skończył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w dziale J11 a w specyfikacji TEGO filtra nie widać 1.5 dci z J11

Uzupełnij proszę profil byśmy widzieli czy masz J10 czy J11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w dziale J11 a w specyfikacji TEGO filtra nie widać 1.5 dci z J11

Uzupełnij proszę profil byśmy widzieli czy masz J10 czy J11

 

Profil uzupełniony , dzięki za odpowiedź. 

Te powinny być dobre:

https://www.czesciauto24.pl/knecht/7689927

http://www.iparts.pl/czesc/filtr-oleju-purflux-ls946,nissan,qashqai-j11-j11_-od-2013-11,1-5-dci-110km,80-11757-100507-100259-0-38-ls946.html

Edytowane przez jakermit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam - czy podczas przegladu, serwis moze 'przyczepic' sie do uzywanych zarowek mijania w samochodzie? Sporo osob z tego forum wymienialo halogeny na zarowki ledowe - czy mieliscie jakies nieprzyjemnosci podczas przegladu?

 

Pozdr

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych! Powiem więcej,było bardzo duże zainteresowanie ze strony serwisantów,"a co,a jak,za ile,jak świecą...itd."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że przynajmniej u nas w ZS, oni sprawdzają żarówki! Jakież było moje zdziwienie, gdy po przeglądzie znalazłem swoje nowo zakupione i założone "no name" w schowku, a w reflektorach nowiutkie osram. Pytam czemu wywalono moje cuda za 4.5zł kupione gdzieś w trasie w markecie, o on mi na to, Panie ma pan szczęście, że panu nic nie potopiły i poprosił bym je obejrzał. mimo że były góra ze dwa tygodnie w lampach, blenda cała była podpalona i już nie było prawie tej warstwy na przodzie.(w tiidzie miałem H4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po pierwszym przegladzie:) zawiozlem swoj olej, filtr kabinowy, oleju.

Dolali mi troche plynu do chlodnicy za 10zl, uszczelka tez ok 10zl.

 

Wyszlo 390zl. Do tego czyszczenie klimy za 99zl.

 

Na ledowe zarowki w zaden sposob nie zareagowali:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przegląd na 60kkm cena w Yama w Osielsku (k. Bydgoszczy) 546 zł wraz z odgrzybianiem klimy, które kosztowało 99. Olej i 2 filtry swoje, nie przywiozłem tylko filtra powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Drugi przegląd MadMobil w Gliwicach cena po rabatach 717 PLN.Wszystkie materiały ASO,bez wymiany filtra kabinowego ponieważ niedawno sam wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi przegląd MadMobil Rybnik, 367.96 taka cena na FA.. Olej, filtr powietrza, filtr oleju i oraz filtr kabinowy miałem swoje. Cena zawiera dezynfekcję układu klimatyzacji, środek do dezynfekcji i podkładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płynu hamulcowego nie wymieniałeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO nic mi nie wspominało. Dzisiaj w Lagunie II mechanik mi sprawdzał płyn hamulcowy, procentowo wychodzi 50%, a auto mam od nowości i chyba raz był wymieniany płyn - 17 lat staruszka już prawie ma i hamuje na zawołanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50% płynu...50% wody?

Płyn jest bardzo higroskopijny,łapie wilgoć.W przypadku zagrzania hamulców,przy zuzytym płynie może dojść do ich zapowietrzenia (wydzieli się woda w postaci pary w układzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana płynu ma jeszcze jeden cel. Intensywne poruszanie tłoczkami czyści je, smaruje i zapobiega korozji i zapieczeniu sie tłoczka. Ja kiedys to zaniedbałem w tylnych tarczach w Almerze N15 i potem juz miałem z nimi same problemy, zwlaszcza zimą.

Poza tym jak w płynie jest woda to sprzyja to korozji układu. Nie wspominam o tym że woda moż sie zagotować i zmienić w parę przez co maleje siła hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wymiana ale dobry serwis przed wymiana sprawdza stan płynu hamulcowego.

https://autokult.pl/26856,jak-sprawdzic-oraz-dlaczego-i-kiedy-wymienic-plyn-hamulcowy.

Strona z błędem, ale pomijam i twierdzę że, oszczędność na czym jak na czym, ale na płynie hamulcowym który kosztuje grosze, to skrajna... nieodpowiedzialność serwisu, tudzież... właściciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rybniku nie wiem czy przez uczciwość czy przez sprawdzenie - kiedyś proponowali ale nie zmuszali.

Baran: Pewnie  powiedzieli ci że za rok wymienicie łącznie z płynem chlodniczym.

 

A w qq chyba nie trzeba bać sie o tłoczki bo same się przy każdym wyłączeniu ruszają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...