Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiesz a do tego ASO jeździła na prawdę połowa z nas...nawet z pomorza,Poznania,Rzeszowa...ect...robili i usuwali usterki takie nad którymi inne ASO rozkładało ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko może według Ciebie mechanicy są dobrzy, ale niestety elektrycy to jest tam totalna porażka nie wspominając o cenach z nieba wziętych (znasz temat) :( Elektrycy którzy nie potrafią CB radia podpiąć pod instalację (tylko gniazdkiem do zapalniczki) nie wspominając że nie potrafią stroić anten i tego nie robią tylko sam montaż :D

Co do mechaników to w moim przypadku przy wymianie oleju nawet im się nie chciało odkręcić osłony spodniej silnika tylko poluzowali kilka śrubek i odgięli osłonę żeby się tylko jakoś maszynka do spuszczania oleju zmieściła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą oleju tak robią,odpinają kapsle i osłona w dół.Za dużo roboty przy odkręcaniu śrub od zderzaka :D

Co do elektryków to racja,zero-jedynkowi,tak jak mówi komputer i zero własnej inicjatywy,dla tego jak jest coś do roboty to robię sam,o ile mogę(w elektryce) a jak coś grubsze to do Czyża na Piaski,bardzo dobry elektryk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Piszę tu bo u nas w dziale martwo. Z racji choby silnika uznałem, że nic nie stoi na przeszkodzie. Wertowałem wątki ale pewnie mi coś umkneło. Otóż wybieram się na czwarty przekląd, bądź nie bo nie wiem czy warto... Co takiego oni sprawdzają i wymieniają w niespełna 4 latku? Co można oprócz oleju i filtrów - jakich filtrów - ze sobą zabrać. Czy aso mają jakiś stały cennik czy uprawiają wolna amerykankę - każde inaczej? Pytać ich wprost wcześniej, że mam kilka swoich rzeczy i ile by ten przegląd z robocizną kosztowal czy po prostu zajechać, oznajmic że mam swoje, umówić i zostawić samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JACKO29 napisał:

A ja właśnie odbyłem dzisiaj  pierwszą wymianę już po 1000km(co prawda 1300 miałem) koszt 479 zł ale nic nie płaciłem bo miałem w gratisie :D

 

Ja za taką wymianę zapłaciłem 88 zł ;)

57 minut temu, tomkek1912 napisał:

Witajcie. Piszę tu bo u nas w dziale martwo. Z racji choby silnika uznałem, że nic nie stoi na przeszkodzie. Wertowałem wątki ale pewnie mi coś umkneło. Otóż wybieram się na czwarty przekląd, bądź nie bo nie wiem czy warto... Co takiego oni sprawdzają i wymieniają w niespełna 4 latku? Co można oprócz oleju i filtrów - jakich filtrów - ze sobą zabrać. Czy aso mają jakiś stały cennik czy uprawiają wolna amerykankę - każde inaczej? Pytać ich wprost wcześniej, że mam kilka swoich rzeczy i ile by ten przegląd z robocizną kosztowal czy po prostu zajechać, oznajmic że mam swoje, umówić i zostawić samochód?

Na 4 przeglądzie do standardowych wymian mogą dojść już np świece. Gdzieś na forum widziałem linka to check listy przeglądowej co kiedy się robi ale teraz jakoś nie mogę tego odnaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,na pewno w książce serwisowej jest zapisana wymiana rolek ,paska i świec,te ostatnie po 80 tys,a reszta po 80 tys lub 4 latach.Więc przygotuj się na spory wydatek,chyba że ASO to pominie,tak jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JACKO29 napisał:

Z wymianą oleju tak robią,odpinają kapsle i osłona w dół.Za dużo roboty przy odkręcaniu śrub od zderzaka :D

Co do elektryków to racja,zero-jedynkowi,tak jak mówi komputer i zero własnej inicjatywy,dla tego jak jest coś do roboty to robię sam,o ile mogę(w elektryce) a jak coś grubsze to do Czyża na Piaski,bardzo dobry elektryk

 

Czyli już wiem do kogo jeździć z elektryką :) Będę się anonsował u żony żebyś znalazł dla mnie jak najszybszy wolny termin :D Nie znam Czyża więc tylko Ty mi pozostajesz  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam to jest Dróżdż...Czyż był na Kazimierzu ale się spijaczył...

https://panoramafirm.pl/śląskie,będziński,czeladź,rzemieślnicza,3/auto_elektronika_michal_drozdz-ndtow_pcx.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ta wymiana rolek kosztuje? Bo jak 2000 zł czy nawet 1000 zł to ja dziękuję. Nie uśmiecha mi się co roku razem z ubezpieczeniem wydawać po 3-4 tysiaki na auto, które zaraz będzie warte mniej niż 30k zł (albo mniej). Ja we wrześniu jeszcze dużo będę miał do 80kkm. Jeśli ta wymiana zależy bardziej od kilometrów to może bym to przeciągnął na kolejny rok? W sumie nie wiem co robić w aso czego nie. Ja raczej jeżdże autem do jego potencjalnej śmierci i nie będzie mi jakoś zależało by kiedyś odsprzedawać to, w sensie że jak ktos zobaczy aso w ogłoszeniu to po rękach będzie całować i da więcej kasy za złoma. Patrzyłem na te przeglądy też pod kątem "obietnicy nissana", ale też nie wiem czy to coś jest warte dla takich osób jak ja co nie zmieniają samochodów co 3-5 lat. Z drugiej strony z awarii samochodowych bardzo boję się tych związanych z silnikiem...

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile wymiana kosztuje,ale możesz odmówić,tak zrobił Else(admin)

 

Części możesz kupić sam,nie brać z serwisu bo i ceny są z serwisu :D 

Na wolnym rynku :D pasek Gates,bardzo dobra firma ,kosztuje 67 zł,a komplet nowych rolek kupisz chyba w około 300zł. możesz również kupić rolki z używki ale to w tedy trzeba mieć pewność ,że są po małym przebiegu,w tedy za komplet zapłacisz w granicach 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używek bym nie kupował. Przy cenach części ważnych nie oszczędzam, a za takie uznaje wspomniane rolki, paski...no nic, podjade do aso i pogadam co oni tam dokładnie wymieniają. Sprawdze w fascie numery oe i kupię na własną rękę. Co najwyżej dopytam was czy firma z której jest część jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pasku mówiłem o oryginale...w serwisie masz dwa razy więcej.rolki nowe poza serwisem też kosztują połowę mniej...tylko poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.08.2018 o 09:16, tomkek1912 napisał:

A ile ta wymiana rolek kosztuje? Bo jak 2000 zł czy nawet 1000 zł to ja dziękuję. Nie uśmiecha mi się co roku razem z ubezpieczeniem wydawać po 3-4 tysiaki na auto, które zaraz będzie warte mniej niż 30k

Kolego najlepiej zadzwoń do aso w którym serwisowałeś auto podaj im win i powiedzą ci co będą robić i ile będzie kosztowało ew.poproś o wycenę na maila  ja tak robię  i wiesz na czym stoisz części możesz wszystkie sam kupić ale zgodne z oen  olej filtry ale porównaj ceny bo często po rabacie w aso wychodzi taniej bo robocizna i tak będzie taka sama Co do tych rolek  pasków to jeśli wypadnie ci to przy 4-tym przeglądzie to nie ważne ile masz kilometrów  to jest na lata i tak będą wymieniać nie możesz odmówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko czy warto. Mam wycene czwartego przeglądu. Wymiana oleju, jakiś filtrów, sprawdzanie podwozia, nadwozia, wymiana świec zapłonowych, wymiana rolek i paska. Na częściach od aso i z robocizną razem 1800 zł. Opłaca się czy kombinować dalej?

W uzupenieniu, na szybko. Świece znalazłem od 45 do 55 za szt. więc osczędność względem aso do 120 zł.

Zestaw pasek i rolki od 375 do 480. Oszczędność maks względem aso jakieś 240 zł.

Powiedzieli mi też, że rolki i pasek moge wymienić w innym terminie zachowując rabat z you+nissan.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz swój olej i filtry ,a uzbiera się niezła kwota rabatu.Poza tym,jeżeli nie jesteś związany już z serwisem gwarancją,to kup co masz kupić i jedź do ...załóżmy Fiata i poproś o wycenę.Na pewno będzie niższa.Ja tak robiłem z Note,a i książka serwisowa też była podbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem. Ale jakbym teraz robil u nich to kuszą 20% i większym rabatem na części i robociznę przy kolejnych przeglądach. Wspomniał też gościu coś o good willing nissana, że niby przy drogich naprawach nissan wspanialomyślnie może nawet partycypowac w 60%  Tak szczerze mówiąc to olej, filtry, świece to sobie sam mogę wymienić, jedynie te rolki i pasek bym u nich robił bo obawiam sie gdzie indziej, sam tego nie zrobie, a i do nowych samochodów nie mam zaufania, chodzi mi o gwarancję, że jakby coś źle po wymianie rolek poszło i było jakieś uszkodzenie drogie w naprawie to żebym nie bujal sie z tym po jakiś recznikach czy sądach. Szczerze to nie zależy mi na pieczątkach aso. To ponoć przy odsprzedaży podbija cenę auta do 10%, ale ja to będę sprzedawal z 2000-3000 zl kiedyś tam albo na złom od razu. Kurcze nie wiem co robić. Przegląd z wymianą filtrów i oleju to 600 zł. Tylko gościu wspomnial, że jakiegoś filtra przy tych 600 zl nie wymieniają. Świece to 300 zł + 120 wymiana.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pierwszy przegląd 03.09.2018r Gdańsk PROMotor s.j... i już muszę myśleć o następnym. W tym tygodniu zamknę pewnie pierwsze 30 kkm.

 

177.thumb.jpg.19724bc82443bf206a16ef6e3d38375b.jpg

Edytowane przez Romek_Hel
zamazanie danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.11.2018 o 17:47, tz1609 napisał:

Trzeci przegląd po 2,5 roku,przy przebiegu 54 kkm,olej i filtry moje,285 PLN po rabacie.

U mnie 3 przegląd jest w styczniu i MM w Rybniku już mi krzyknęli 400 zł. Oczywiście olej i filtry moje. Chyba sobie 100 doliczają za wymianę płynu hamulcowego(też mój), którego nie wymienili w tamtym roku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baran napisał:

U mnie 3 przegląd jest w styczniu i MM w Rybniku już mi krzyknęli 400 zł. Oczywiście olej i filtry moje. Chyba sobie 100 doliczają za wymianę płynu hamulcowego(też mój), którego nie wymienili w tamtym roku ;-)

Robiłem teraz trzeci przegląd Pulsara i za robociznę zapłaciłem 370 zetą. Z części ASO wziąłem uszczelkę pod korkiem w skrzyni :D

Biorąc pod uwagę, że to jest mały przegląd, a zapłaciłem porównywalną kwotę co w zeszłym roku, to chyba była podwyżka po drodze. Za pierwszy przegląd dałem nieco ponad 200 zł ;)

W cenie miałem samochód zastępczy na czas przeglądu.

 

A mignęli mi cennikiem części, za olej chcieli 340 zł :D

Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pierwszy przegląd mogę zrobić przy około 19500km,czy musi "przejść" te 20000km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co potrzebuje?:

olej

filtr oleju

filtr powietrza silnika

podkładka miski olejowej

(kabinowy wymieniałem sam)

 

coś jeszcze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...