Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Pierwszy przegląd i następne.


suszara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest problem z górną poduszką  silnika, wybita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie, przymierzam się do drugiego przeglądu (czyli tego dużego przeglądu) i tu taka ciekawostka - jedno ASO krzyknęło uwaga... ok. 1800PLN (wszystko z ASO + dezynfekcja klimy).

Także powtórzę pytanie kolegi wyżej - ile i jaki płyn hamulcowy trzeba mieć do 1,6dci? :)

Dziekuję

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 maja drugi przegląd po 40042 km(fotka w drodze do ASO) w Promotor - Gdańsk, materiały moje, koszt jak na skanie...

 

005.jpg

015.jpg

Edytowane przez Romek_Hel
Pierwotnie wczytana zła fotka.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 17:49, Romek_Hel napisał:

13 maja drugi przegląd po 40042 km(fotka w drodze do ASO) w Promotor - Gdańsk, materiały moje, koszt jak na skanie...

 

005.jpg

015.jpg

Cześć,

Romek,

Możesz wylistować zakupione materiały, ilość oraz ich cenę, jakie zakupiłeś na 2gi przegląd?

Mój, co prawda, dopiero  w listopadzie, ale będą kilka dni temu na wymianie oleju pytałem cenę o 2giego przeglądu i ASO w Sosnowcu podało mi cenę ok 1600zl...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, buba1982 napisał:

Cześć,

Romek,

Możesz wylistować zakupione materiały, ilość oraz ich cenę, jakie zakupiłeś na 2gi przegląd?

Mój, co prawda, dopiero  w listopadzie, ale będą kilka dni temu na wymianie oleju pytałem cenę o 2giego przeglądu i ASO w Sosnowcu podało mi cenę ok 1600zl...

 

Buba,osobiście nie polecam Sosnowca,bardzo się sparzyłem na ich robocie.Zapytaj w Dąbrowie Górniczej.Od sosnowca rzut beretem ,a jestem zadowolony z ich obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, buba1982 napisał:

Cześć,

Romek,

Możesz wylistować zakupione materiały, ilość oraz ich cenę, jakie zakupiłeś na 2gi przegląd?

Mój, co prawda, dopiero  w listopadzie, ale będą kilka dni temu na wymianie oleju pytałem cenę o 2giego przeglądu i ASO w Sosnowcu podało mi cenę ok 1600zl...

 

Buba1982 napisz emaila do ASO w Dąbrowie Górniczej tak jak pisze Jacko. Ja jak pojechałem na pierwszy przegląd do  ich to chcieli mi prawie 100 zł więcej skasować niż podali cenę w emailu. Pokazałem emaila i cena została dostosowana do tej z oferty przesłanej. Na drugim przeglądzie to chyba to samo co na pierwszym plus wymiana płynu hamulcowego. Przy trzecim lub czwartym jest dopiero drożej bo jest wymiana paska rozrządu.

P.S.

W Sosnowcu warto robić rzeczy z elektryką auta związane gdyż ceny w porównaniu z dabrową to sporo taniej jest i robią to  bardziej pomysłowo nie idąc na łatwiznę jak w dąbrowie. Mój przykład montaż rejestratora jazdy podłączenie na stałe do instalacji 200 zł. W dąbrowie za to samo tylko bez podłączenia do instalacji (pozostawienie wtyczki do zapalniczki) zaśpiewali mi 419 zł!!!  Z CB radiem cena to już w ogóle kosmos w dąbrowie (3 razy drożej niż w sosnowcu) i znowu podłączenia na łatwiznę czyli wtyczka do zapalniczki.

Edytowane przez rafsty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JACKO29 napisał:

Buba,osobiście nie polecam Sosnowca,bardzo się sparzyłem na ich robocie.Zapytaj w Dąbrowie Górniczej.Od sosnowca rzut beretem ,a jestem zadowolony z ich obsługi.

Dzięki za info Jacko29

Póki co nie mam negatywnych odczuć, ale warto korzystać z porad innych, dlatego jak najbardziej spróbuję, zgodnie z Twoją radą.

2 godziny temu, rafsty napisał:

Buba1982 napisz emaila do ASO w Dąbrowie Górniczej tak jak pisze Jacko. Ja jak pojechałem na pierwszy przegląd do  ich to chcieli mi prawie 100 zł więcej skasować niż podali cenę w emailu. Pokazałem emaila i cena została dostosowana do tej z oferty przesłanej. Na drugim przeglądzie to chyba to samo co na pierwszym plus wymiana płynu hamulcowego. Przy trzecim lub czwartym jest dopiero drożej bo jest wymiana paska rozrządu.

P.S.

W Sosnowcu warto robić rzeczy z elektryką auta związane gdyż ceny w porównaniu z dabrową to sporo taniej jest i robią to  bardziej pomysłowo nie idąc na łatwiznę jak w dąbrowie. Mój przykład montaż rejestratora jazdy podłączenie na stałe do instalacji 200 zł. W dąbrowie za to samo tylko bez podłączenia do instalacji (pozostawienie wtyczki do zapalniczki) zaśpiewali mi 419 zł!!!  Z CB radiem cena to już w ogóle kosmos w dąbrowie (3 razy drożej niż w sosnowcu) i znowu podłączenia na łatwiznę czyli wtyczka do zapalniczki.

Dzięki za info Rafsty.

Ja w Sosnowcu również montowałem kamerę oraz dodatkowo gniazdo 12V w bagażniku.

popytam w D. G. oraz Chorzowie, tak dla porównania.

 

Btw.

Podobno na 2gim przeglądzie wymiana się filtr paliwa, w dieslu kosztuje 350zl, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie Chorzów i Zielony Zaułek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z mojej okolicy pozostaje jeszcze Rybnik, o równie kiepskiej opinii, no i MadMax w Gliwicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rybniku dawno nie byłem może dlatego. Więc nie potwierdzę jak jest teraz.
Ja byłem w Zabrzu.
Na razie mieszane odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buba1982, @Brzyk

Ja mam taki zestaw na drugi przegląd:

Olej silnikowy 6 litrów -> SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AR-L 5W30
https://allegro.pl/oferta/shell-helix-ultra-professional-ar-l-5w30-1l-7923011581

Filtr oleju -> Knecht OX389/1D ECO
https://motostacja.com/p/KNECHT-OX-389-1D/
Numer katalogowy KNE OX 389/1D

Filtr klimatyzacji -> MANN-FILTER
https://motostacja.com/p/MANN-FILTER-FP-25-003/
Numer katalogowy FP 25 003

Filtr powietrza -> PURFLUX A1713
https://motostacja.com/p/PURFLUX-A1713/
Numer katalogowy PUR A1713

Filtr paliwa -> OE NISSAN FILTR PALIWA NISSAN QASHQAI J11 1.6 DCI
https://motostacja.com/p/OE-NISSAN-164004EA1B/
Numer katalogowy 164004EA1B

nie mam tylko płynu hamulcowego bo w sumie nie jestem pewny jaki kupić a zakładam, że w ASO nie będzie AŻ taki drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jacoob napisał:

@buba1982, @Brzyk

Ja mam taki zestaw na drugi przegląd:

Olej silnikowy 6 litrów -> SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AR-L 5W30
https://allegro.pl/oferta/shell-helix-ultra-professional-ar-l-5w30-1l-7923011581

Jacoob nie wiem jak u Ciebie to będzie ale u mnie ten olej pozostawił dobre wrażenie. Tylko bałbym się brać z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafsty napisał:

Jacoob nie wiem jak u Ciebie to będzie ale u mnie ten olej pozostawił dobre wrażenie. Tylko bałbym się brać z allegro.

Jeżdżę na nim od początku i też mam dobre wrażenie.
Co prawda pierwszy raz kupowałem olej na allegro natomiast sama butelka nie wygląda jakbym mógł się czegoś obawiać (mam też butelkę kupioną w innym sklepie dla porównania,
no i ten sprzedawca jest na allegro od 9 lat więc może nie będzie źle). Jak coś to na oleje mogę polecić też ten sklep -> https://galonoleje.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rafsty napisał:

Jacoob nie wiem jak u Ciebie to będzie ale u mnie ten olej pozostawił dobre wrażenie. Tylko bałbym się brać z allegro.

W piątek wymieniałem olej, między przeglądami (30 000km) i kupiłem olej na tej właśnie aukcji.

Szukałem oleju w baniaku 4L + 1L, ale Shell Helix AL-R nigdzie nie mogłem znaleźć.

Miałem obawy co do zakupu przez allegro, ale kupowałem już nie jeden raz olej u tego sprzedawcy. Kiedyś nawet odbierałem olej osobiście w Mysłowicach.

 

Edytowane przez buba1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, buba1982 napisał:

Miałem obawy co do zakupu przez allegro, ale kupowałem już nie jeden raz olej u tego sprzedawcy. Kiedyś nawet odbierałem olej osobiście w Mysłowicach.

Dzięki, trochę mnie uspokoiłeś bo już zacząłem sprawdzać lepkość i kolor czy są podobne z obu źródeł, z których mam olej :)
Ten Shell to tylko w banieczkach po 1L - nie ma większych.

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacoob napisał:

@buba1982, @Brzyk

Ja mam taki zestaw na drugi przegląd:

Olej silnikowy 6 litrów -> SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AR-L 5W30
https://allegro.pl/oferta/shell-helix-ultra-professional-ar-l-5w30-1l-7923011581

Filtr oleju -> Knecht OX389/1D ECO
https://motostacja.com/p/KNECHT-OX-389-1D/
Numer katalogowy KNE OX 389/1D

Filtr klimatyzacji -> MANN-FILTER
https://motostacja.com/p/MANN-FILTER-FP-25-003/
Numer katalogowy FP 25 003

Filtr powietrza -> PURFLUX A1713
https://motostacja.com/p/PURFLUX-A1713/
Numer katalogowy PUR A1713

Filtr paliwa -> OE NISSAN FILTR PALIWA NISSAN QASHQAI J11 1.6 DCI
https://motostacja.com/p/OE-NISSAN-164004EA1B/
Numer katalogowy 164004EA1B

nie mam tylko płynu hamulcowego bo w sumie nie jestem pewny jaki kupić a zakładam, że w ASO nie będzie AŻ taki drogi :)

Dziękuję Jacoob,

W 1,5dci wystarczy 5 litrów oleju silnikowego. Mam tylko pytanie, czy wymienie przez Ciebie filtry pasują również do 1,5dci? - przeglądam zastosowanie i raczej nie bardzo :)

Edytowane przez buba1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, buba1982 napisał:

Mam tylko pytanie, czy wymienie przez Ciebie filtry pasują również do 1,5dci? - przeglądam zastosowanie i raczej nie bardzo :)

z tego co widzę to filtr oleju Knechta na pewno nie będzie pod 1,5dci ale filtr klimatyzacji Manna, powietrza Purflux i paliwa już powinien pasować.

Wybierając części to tak na prawdę na kilku stronach posługiwałem się wyszukiwarką po katalogu i porównywałem ceny (wyniki były najczęściej takie same).
Natomiast w motostacji po VINie więc tak naprawdę jak wpiszesz swój VIN na ich stronie to otrzymasz stosowne wyniki.
Ponadto zamawiaj części na mniej niż 14 dni przed przeglądem to wtedy w razie czego będziesz mógł oddać bez problemu
(oczywiście nie uchroni Cię to przed tym, że pewnie ASO skasuje stosownie za "swoją" część) - miałem taką sytuację przy pierwszym przeglądzie gdy źle dobrałem filtr klimatyzacji (ale wtedy po prostu nie doczytałem).

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 08:38, buba1982 napisał:

Cześć,

Romek,

Możesz wylistować zakupione materiały, ilość oraz ich cenę, jakie zakupiłeś na 2gi przegląd?

Mój, co prawda, dopiero  w listopadzie, ale będą kilka dni temu na wymianie oleju pytałem cenę o 2giego przeglądu i ASO w Sosnowcu podało mi cenę ok 1600zl...

 

cen nie pamiętam , kupowałem po kilka sztuk w roku ubiegłym...po tym gdy za tą miedzianą podkładkę zapłaciłem jak za złotą.

002.jpg

003.jpg

Oleju 4l, płynu 1l. Filtr oleju też MAN W 67/1 akurat nie mam na zpasie.

004.jpg

007.jpg

Edytowane przez Romek_Hel
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to do diesla 1,5 podkładka pod korek jest inna nie wspominając o oleju :D 

Na pewno będzie inny filtr oleju a reszta to pewnie spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przede mną trzeci przegląd w note (pierwszy po gwarancji). Jaką stację polecacie: ASO czy polecony warsztat? Najbliżej mam Jaworski-Gajewski, kiedyś byli ASO dla nissana, ktoś korzysta obecnie i ma jakieś opinie? Warszawa.

 

Następne posty pisz w temacie NOTE ,choćby tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota uszczelka korka spustowego:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...