Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak mocy, silnik się dusi


Gość lukasz1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz1988

Witam, mój ojciec ma Micre K11 1.0, 1995 r. od dłuższego czasu próbuje rozwiązać problem z pracą silnika. Najpierw gubiły się wolne obroty, samochód gasł jak był zimny na każdych światłach i stopie. Okazało się ze to jakaś uszczelka, wymienił i gra, problem się co trochę powtarza ale wie gdzie szukać.

Teraz samochód traci moc im wolniej się jedzie tym gorzej np.: ruszając wszystko jest ok po wrzuceniu np 3, upuszczeniu pedału gazu i ponownym jego wciśnięciu brak reakcji, a samochód się dusi i traci moc. Tak się dzieje na 1,2, 3 i 4 biegu gdy już rozpędzi się np do 80 km wszystko przechodzi. Pojawia się to tez np przy redukcji z 4 na 3,  z 3 na 2 i wciśnięciu gazu. Coraz częściej się to powtarza i nasila. Wymieniliśmy ostatnio przewody na świece, same świece tez nie dawno był wymieniane po wykręceniu są okopcone czyli coś tam się spala, nie zalewa ich. 

Proszę o podsunięcie jakichś pomysłów bo nie chce wymieniać pół silnika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a komp nie wyrzuca żadnego błędu? z mojego doświadczenia może być przepływomierz, ale warto też przeczyścić przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a komp nie wyrzuca żadnego błędu? z mojego doświadczenia może być przepływomierz, ale warto też przeczyścić przepustnicę.

 

Ten komp nie zapamiętuje błędów. Tak mi powiedział bynajmniej mechanik, a tym bardziej jeśli nie świeci się kontrolka silnika. U mnie nigdy nic nie znalazł a samochód nie domagał.

 

 

Proszę o podsunięcie jakichś pomysłów bo nie chce wymieniać pół silnika.  

 

Najpierw trzeba sprawdzić sondę Lamda a nastepnie zapoznaj się z tym tematem http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/89981-k11-przepustnica-i-zaw%C3%B3r-krokowy-czyszczenie/

a później napisz co było przyczyną.

Pozdrawiam i życzę szybkiego wyleczenie pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...