Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Toyota C-HR z silnikiem 1.2 o praktycznie takiej samej pojemności, mocy i momencie obrotowym jak w QQ? :o

Czy oni przypadkiem nie ukradli tego silnika Nissanowi po tym jak Nissan ukradł go Renaurowi (czy jak mu tam)? :D

 

C-HR jechałem, jednak wolniej się zbiera niż QQ.  Poza tym wychodzi ponad 15 tys drożej od QQ.  A silnik pewnie ten sam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po miesiącu ponownie pojawiła się kontrolka silnika, tym razem nie odcina mi obrotów więc przyczyna będzie innej natury. Przy okazji miałem wymienianą przednią szybę, bo mi kamyk przypier.... :( Może jestem przeczulony, ale weryfikowałem naprawę ASO i moją uwagę zwróciła duża przestrzeń za lusterkiem. Tak jest oryginalnie, czy brakuje jakiegoś kołnierza jeszcze?

post-96584-0-96996000-1508950434_thumb.jpg

post-96584-0-09834700-1508950517_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po miesiącu ponownie pojawiła się kontrolka silnika, 

 

Witam w klubie :(

Ja dzisiaj byłem już piąty raz z tą kontrolką, jestem po trzech wymianach sondy lambda - tym razem panowie nic nie stwierdzili - post wyżej wkleiłem opinie serwisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak jest oryginalnie, czy brakuje jakiegoś kołnierza jeszcze?

U mnie jest podobnie. Ale musiałem sie przypatrzyć. Na zdjęciu mega dziura, w rzeczywistości znacznie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po miesiącu ponownie pojawiła się kontrolka silnika, tym razem nie odcina mi obrotów więc przyczyna będzie innej natury. Przy okazji miałem wymienianą przednią szybę, bo mi kamyk przypier.... :( Może jestem przeczulony, ale weryfikowałem naprawę ASO i moją uwagę zwróciła duża przestrzeń za lusterkiem. Tak jest oryginalnie, czy brakuje jakiegoś kołnierza jeszcze?

Witam.Mnie też czeka wymiana przedniej szyby,dziś walnął mi kamień i mam rysę około 3 cm.od strony kierowcy na wysokości lewego oka.Ile taka przyjemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mnie też czeka wymiana przedniej szyby,dziś walnął mi kamień i mam rysę około 3 cm.od strony kierowcy na wysokości lewego oka.Ile taka przyjemność?

Z taką rysą podjeżdża się do auto - szklarza. Im szybciej tym lepiej. Nawierca rysę z obu stron, po czym zalewa specjalną żywicą. Poleruje ... i  zero śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką rysą podjeżdża się do auto - szklarza. Im szybciej tym lepiej. Nawierca rysę z obu stron, po czym zalewa specjalną żywicą. Poleruje ... i zero śladu.

Mnie dziurka kosztowała kiedyś 150 zł.

Szyba oryginał w ASO fiata 1500.

Zwykle tzn np nord to ok połowa ceny.

Ale na szczęście dawno nie korzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym zero śladu to nie chce mi się wierzyć gdyby to było takie proste nie trzeba by było szyb wymieniać.Nikt nie zapewni że po sklejeniu szyby nie pójdzie dalej a ślad i tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym zero śladu to nie chce mi się wierzyć gdyby to było takie proste nie trzeba by było szyb wymieniać.Nikt nie zapewni że po sklejeniu szyby nie pójdzie dalej a ślad i tak jest.

W nordzie chyba dają ci gwarancję że jako coś nie tak to wymieniają.

Tzn kiedyś tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym zero śladu to nie chce mi się wierzyć gdyby to było takie proste nie trzeba by było szyb wymieniać.Nikt nie zapewni że po sklejeniu szyby nie pójdzie dalej a ślad i tak jest.

Po to nawiercają na początku i końcu rysy, by nie poszło dalej. Natomiast zalewkę żywiczną po zastygnięciu polerują. Po robocie nie jesteś w stanie wskazać miejsca, które było naprawiane. Nie napisałem tego na podstawie wyssanej z palucha, ale własnego i kilku moich znajomych doświadczenia. Jeżeli jest tylko lokalny odprysk, to robią tylko centralny nawiert, który de facto jest niczym innym, jak oszlifowaniem odprysku, by nie poszedł z niego "pajączek", a następnie zalewka ....

Jak się z tym udasz do porządnej firmy, to przed podjęciem decyzji ocenią, czy rzecz jest do usunięcia, deklarują gwarancję i wtedy albo się decydujesz, albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mnie też czeka wymiana przedniej szyby,dziś walnął mi kamień i mam rysę około 3 cm.od strony kierowcy na wysokości lewego oka.Ile taka przyjemność?

Faktura wyszła na niecałe 3300zł (szyba bez grzania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie chciało mi się liczyć czy lepiej dołożyć 80 zł w PZU do osobnej ochrony utraty zniżki czyli o ubezpieczenia tylko szyby. Czy też ponosić przez 2 lata podwyższona składkę ale z utraconą co roku wartością samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie :(

Ja dzisiaj byłem już piąty raz z tą kontrolką, jestem po trzech wymianach sondy lambda - tym razem panowie nic nie stwierdzili - post wyżej wkleiłem opinie serwisu .

Witam.

Po 12000 km zapaliła się kontrolka. Żadnych objawów. Wymienili sondę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne , że nie potrafią sobie poradzić z tym tematem - albo nie chcą - jak widać z postów tego tematu nie jest to pojedynczy przypadek ale staje się normą w silnikach 1,6 DiG-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura wyszła na niecałe 3300zł (szyba bez grzania).

 

Nieźle...

A ile liczą za szybę ogrzewaną?

U mnie chyba będą musieli wymienić na gwarancji, bo wygląda na to, że dwie ścieżki nie grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po miesiącu ponownie pojawiła się kontrolka silnika, tym razem nie odcina mi obrotów więc przyczyna będzie innej natury. Przy okazji miałem wymienianą przednią szybę, bo mi kamyk przypier.... :( Może jestem przeczulony, ale weryfikowałem naprawę ASO i moją uwagę zwróciła duża przestrzeń za lusterkiem. Tak jest oryginalnie, czy brakuje jakiegoś kołnierza jeszcze?

Wczoraj drugi przegląd okresowy, przy tej okazji identyfikacja błędu kontrolki silnika. Przed przeglądem w między czasie uaktywniła się również awaria systemu start/stop, która pojawiała się po każdorazowym uruchomieniu silnika po ok.2-3 minutach. Diagnoza w serwisie - czujnik tlenu do wymiany, który to podobno ma związek z obydwoma błedami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś plaga, wczoraj dzwoni do mnie ojciec, że w trasie zapalił mu się check w focusie. Dzisiaj ASO i wymiana sondy.

U mnie w Xie po drugiej wymianie, przejechałem ok 26tkm i nic się nie dzieje.

Na drugim przeglądzie, oprócz listy obowiązkowej, do wymiany poszli klocki na przodzie... szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja pier............ co za gów............. Nissanowskie - znowu dzisiaj żona dzwoni i mówi że się zapaliła pomarańczowa kontrolka silnika - siódmy raz - chyba miesiąc minął od poprzedniej wizyty i stwierdzeniu , że wszystko jest już OK - teraz po wizycie w ASO i otrzymaniu jakiegoś kwitka stwierdzającego co było idę do prawnika żeby coś z tym zacząć robić - chyba mi się już cierpliwość skończyła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...