Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Odmiana 1.6T miała też partię wadliwych sond lambda." 
"
Niewiele części zamiennych do odmian trzycylindrowych, przegrzewające się przekładnie bezstopniowe CVT, przeciętna współpraca z LPG."

:whistle: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odmiana 1.6T miała też partię wadliwych sond lambda." 

 

To mój QQ miał fabrycznie wadliwą , wymienili na wadliwą a potem tą drugą wadliwą wymienili na kolejną wadliwą - aż mi się nie chce w to wierzyć .

Problem jest pewnie gdzieś indziej tylko sami nie wiedzą gdzie i dlatego pozorują próby naprawy - 11 grudnia oddaje złoma do ASO , biorę auto zastępcze i mają kilka dni badać i dumać co jest przyczyną .

Jak dostanę dokument potwierdzający przyjęcie auta na serwis a potem kwit po naprawie z opisem co było to zbieram całą dokumentację i prawnik się tym zajmie. A w między czasie napisze sobie do Nissana prośbę , żeby się ustosunkowali do całego zdarzenia , dołączą im całą dokumentację jaką mam do tej pory, opisze ile było już prób usunięcia i zobaczymy co mi odpiszą - też to się pewnie przyda.

A jak nic nie pomoże to Turbo Kamera i będę w TV :) 

Kończę wylewać żale - dam znać co i jak będzie po wszystkim .

Amen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier............ co za gów............. Nissanowskie - znowu dzisiaj żona dzwoni i mówi że się zapaliła pomarańczowa kontrolka silnika - siódmy raz - chyba miesiąc minął od poprzedniej wizyty i stwierdzeniu , że wszystko jest już OK - teraz po wizycie w ASO i otrzymaniu jakiegoś kwitka stwierdzającego co było idę do prawnika żeby coś z tym zacząć robić - chyba mi się już cierpliwość skończyła :(

Faktycznie masz jakiś kijowy egzemplarza zbieraj dokumentację i wal do prawnika o poradę wez ze sobą książkę gwarancyjną  może cię pokieruje podpowie  .Może zmień aso ? Nie wiem co ja bym zrobił kupuje się nowe auto a tu najlepszy przyjaciel to serwis  gdzie powinien być cpn  Dawaj znać na bieżąco co się dzieje bo czytam sporo na forum i jest to dość niepokojąca sprawa .I dzięki forum i Tobie ja kupiłem swój nowy samochód  miał być właśnie ten ale po lekturze padło na kia sportage 1.6 T-gdi  i jak na razie cieszę się od 3 miesięcy. Pozdrawiam i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB Nissan Poland znalazłem coś takiego. Gdzie znana sprzed kilkunastu lat opinia o bezawaryjności marki??

 

Kuba Cichocki Może by tak więcej informacji na temat akcji serwisowej z wymianą skrzyni biegów w nowych Qashqai ?
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 3 listopada o 16:19 · Edytowany
Zarządzaj
14192146_918524084920526_721139413770224
Nissan Dzień dobry. Informujemy listownie klientów, których pojazdy objęte są akcją serwisową. Więcej informacji można uzyskać u naszych dealerów. ^Maciej
Lubię to!Zobacz więcej reakcji
· Odpowiedz · 6 listopada o 15:50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Turbo Kamerze zapomnij, nie przyjmują już zgłoszeń, wiem bo kolega walczył z DSG.

O sondach mówił mi znajomy mechanik, że przyczyna tkwi w złym umiejscowieniu, ale zabij, nie dam głowy, że to nie dotyczyło czasem 1.6dCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Turbo Kamerze zapomnij, nie przyjmują już zgłoszeń, wiem bo kolega walczył z DSG.

 

To tylko świadczy o tym jakie super auta kupujemy - czyli jak mam parcie na szkło i chcę być w telewizji to zamiast Turbo Kamery zostaje mi Uwaga Pirat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy o tym jakie super auta kupujemy - czyli jak mam parcie na szkło i chcę być w telewizji to zamiast Turbo Kamery zostaje mi Uwaga Pirat :)

Jak Ci wejdzie w tryb awaryjny, to nawet na pirata się nie załapiesz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wejdzie w tryb awaryjny, to nawet na pirata się nie załapiesz :(

 

Andrzej - da się - przejadę na czerwonym, nie zatrzymam się na STOP i jestem w TV

 

he he najważniejsze to poczucie humoru i tak trzymać :thumbsup:

 

Mam 5 lat gwarancji to co się będę martwił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FB Nissan Poland znalazłem coś takiego. Gdzie znana sprzed kilkunastu lat opinia o bezawaryjności marki??

 

To nie awaria tylko wada fabryczna która powinna być usunięta przed wydaniem auta. A teraz czekam na nową skrzynię, której nie mają na stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud - lampka zgasła sama :) 

Może tyle czasu się już paliła , że się spaliła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam...kupisz sobie ledową i dłużej wytrzyma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któryś z Panów powie, w przypadku zapalenia lampki MIL, o kodze błędu ODB ?

Lampa MIL sama gaśnie, o ile ustaną warunki błędu, po 40 cyklach pracy silnika tj. załączenie silnika, jazda przy ustalonej temp., wylączenie silnika.

Edytowane przez PiotrXY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud - lampka zgasła sama :)

Może tyle czasu się już paliła , że się spaliła ?

 

Jednak się nie spaliła :(:(:(!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się nie spaliła :(:( :(!!!!!!

Miałem to samo. Zapaliła się pomarańczowa check engine umówiłem się do serwisu i na 2 dni przed terminem wizyty zgasła, wizyta odwołana. Po 2 tygodniach znowu się zapaliła. Wizyta w serwisie pojutrze. Sonda już 1 wymieniona. Ciekawe co tym razem się zepsuło. Średnio co 7 miesięcy wizyta w serwisie, a myślałem że "japończyki" to niezawodne samochody. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz jesteś...co 7 miesięcy wizyta? Ja bym się cieszył nie narzekał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Będę w piątek w ASO, to im dostarczę osobiście

f6098eb49dc0.gif

Po cichu liczę, że Dżakowi należy się kolejny za siłowniki do podnoszenia maski silnika, ale z przyznaniem zaczekam aż zrobi do Pulsara. Już się zapisuję w kolejce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Co tak stękałeś, że "ciężko". Przy podnoszeniu, czy zamykaniu ?

Dżak - dałbyś jakieś info w dziale Pulsara, by posiadacze i tych autek wiedzieli, że mogą ułatwić sobie życie. W swoim podpisie też zapomniałeś dodać Pulsara.

Mówisz ... i masz :)

b84d55db5cdd.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było tylko raz zrobione na wyraźne życzenie autora filmu.Poza tym chętnych było brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...