Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od lipca jeżdżę moim nissanem i wszystko byłoby SUPER, gdyby nie jedna niepokojąca mnie sprawa - dwa razy wpadł w poślizg. Raz w pamiętną niedzielę lutego, gdy nagle od rana zaczął się atak zimy, a ponieważ było bardzo wcześnie nikomu nie wpadło do głowy żeby posypać. Jechałałam powoli i podczas skrętu - nie takiego znosu dużego, raczej mały skręt i 40 km/h - Nisiek przekręcił sie w poprzek ulicy i przez kilka sekund nie dało się go opanować. Kierownica swoje, a koła swoje. Pojechałam do ASO (pojechałabym gdzie indziej, ale nie znam żadnego serwisu poza ASO) żeby sprawdzili  esp, bo sie nie włączył. Sprawdzili i jest ok. Minął miesiąc i dziś akurat wracamy z przedszkola, a tu na prostej, zjeżdżam z góry na 4/60 i hamuję bo zbliżam się do zakrętu, skrzyżowania itp. i nagle wpada w poślizg! Nie ma ani śniegu, ani lodu ani kałuży, jadę normalnie i on zachowuje się jakby stracił nad sobą kontrolę - wychyla się w lewo o jakieś 20 cm, ślizga się, nie mogę tego przez kilka sekund opanować. Wreszcie wraca na prostę i jadę dalej. Poczułam jakby coś tąpnęło, miałam uczucie jakby wybiło bieg, bardzo dziwne. Kierownica nie miała łączności z kołami. Auto zachowało się jakby się poślizgnęło na skórce od banana. Mały, ale intensywny, silny poślizg. 

Pytania:

Co to było? Poza techniką jazdy, bo jedynie to przychodzi mi do głowy, ale jeśli jest coś jednak poza tym, to chciałabym wiedzieć, zanim nauczę się jeździć ;) 

Czy ktoś zna w okolicach Krakowa jakiś dobry serwis nie aso?

Trochę boję się nim teraz jeździć, a przecież to była prędkość dla przedszkolaków; wolę nie myśleć co by było jakbym jechała np. autostradą.... 

Generalnie musi go ktoś zobaczyć, dlatego pytam o ten serwis, bo na pewno jakiś jest

dzieki. pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe opony Fuldy (Fulda Kristall) od listopada na nich jeżdżę, zimówki, wszystkie takie same, pokrętło auto

 


w lewo ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abs do sprawdzenia - prawdopodobnie w lewym tylnym kole , może być coś z czujnikiem - ale to wykryliby na komputerze w ASO , albo jest problem z łożyskiem w tym kole. Samochód na podnośnik i sprawdzić.

 

Kontrolki żadne się nie zapaliły ? Nie świeci się coś dłużej podczas odpalania ?

Edytowane przez dzemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie świeci, żadne kontrolki, podczas pierwszego poślizgu nie włączył się nawet esp dlatego pojechałam z nim do aso. 

dzięki!

tylko wiesz - do tego potrzebny jest jakiś serwis, sprawdzony, najlepiej pasjonaci.... Znacie jakiś w okolicach Krk? Musze różne rzeczy porobić przy aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba przeglądnąć całość zawieszenia. Niestety nie jestem w stanie polecić ci dobrego zakładu bo sam z takowego nie korzystam. Wszystko robię sam.  Zastanawiam się czy przypadkiem nie masz problemów z zaciskiem w tarczo-bębnie hamulca ręcznego w którymś z kół na tylnej osi. Stąd może być blokowanie. Gdyby to było łożysko to wątpię abyś o tym nie wiedziała. Padnięte łożysko w Patku jest słyszalne w postaci albo buczenia albo tuptających kół w trakcie jazdy po łuku. Przerobiłem ten problem na swoim Patku.

 

Jakie masz jeszcze problemy z Patkiem?? Chyba przyszedł czas pomyśleć o zakładzie w ramach pasji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć! no właśnie - Wy tutaj pewnie wszyscy sami robicie przy swoich autach.... 

czytam o serwisach i chyba nic z tego nie będzie. Nie ma nikogo kto sie zna na Pathfinderach. Z drugiej strony, nie mogę ciągle jeździć do tego aso na jasnogórską z byle pierdołą...

oczywiście, masz rację, trzeba sprawdzić zawieszenie.... 

Co to znaczy pomyśleć o zakładzie w ramach pasji? 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć! no właśnie - Wy tutaj pewnie wszyscy sami robicie przy swoich autach.... 

czytam o serwisach i chyba nic z tego nie będzie. Nie ma nikogo kto sie zna na Pathfinderach. Z drugiej strony, nie mogę ciągle jeździć do tego aso na jasnogórską z byle pierdołą...

oczywiście, masz rację, trzeba sprawdzić zawieszenie.... 

Co to znaczy pomyśleć o zakładzie w ramach pasji? 

pzdr

 

Lubię grzebać przy Patkach więc nic nie stoi na przeszkodzie aby od czasu do czasu pogrzebać przy czyimś Patku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię grzebać przy Patkach więc nic nie stoi na przeszkodzie aby od czasu do czasu pogrzebać przy czyimś Patku.

ZAPRASZAM! Będzie mi bardzo miło Cię poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

odgrzeję kotleta... Mam pytanie co było przyczyną wpadania patha w poślizg??

To info z pewnością przyda się mnie i innym forumowiczom.

DooR , czy winnym okazały się zuzyte tuleje metalowo/gumowe w wahaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...