Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ[J11] Nawigacja - wszystko na ten temat / aktualizacje itp.


Gość lzacharski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tam nic nie ma o kamerkach, to co nie działają? Przynajmniej nie widze.

Dane techniczne -> Podłączenia ... i na samym dole.

Ja mając NC 2 nigdy bym nie zmienił na ten sprzęt, tylko dlatego, że ma WinCE. U siebie oprócz kamery cofania, masz system kamer " dookólnych", kamerę z przodu ... jak to podłączysz ?? Masz wbudowany tuner DAB+ a w tym sprzęcie masz tylko przyłącze do zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nawet nie mysle o podlaczaniu tego. Ale z tego co pamietam, to takie wynalazki juz wczesniej sie pojawialy, tylko zaden z tych wynalazdow nie obslugiwal zestawu kamer 360st. Dlatego pytam czy ten wynalazek w koncu je obsluguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie obsługuje,ale wszystkiego można dowiedzieć się tutaj:

 
  1. Audiopol Matla Corporation
  2. Sklep z samochodowym sprzętem audio
  3.  
  4.  
  5. Adres: aleja Górników Staszicowskich 132, Kielce
    Telefon:41 346 28 80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chińskie wynalazki nie są złe. Ale ja tam mam w głowie tak, że nie lubię nic poprawiać w samochodzie - musi być tak jak wyjechał z fabryki. Stąd np. prośba by diody z alarmu mi gdzieś na wierzch nie wyprowadzali bo by mnie to za każdym razem wkurzało.

Ale marzę sobie, że może z czasem Nissan wypuści jakąś całkowita aktualizacje softu - i zrobią coś na wzór r-lin w Kadjarze - tam się dało zrobić fajny system to czemu nie u nas? w NCII najbardziej razi mnie "szarość" wyświetlacza, za mało w nim "koloru". Odrobinę sobie poprawiam wyświetlaniem okładek albumów dla MP3 - heheheh wrzucając fotki z gołymi babami haheheheheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcący wprowadziłem w błąd żona ma Visie , i tam jest zwykłe radio ,  jeżeli chodzi o GMS-a człowiek ze sklepu CA gdzie zamierzam  to zamontować , twierdzi że montowali  tylko do Xtraila i wszystko działało,

ponoć CAN wyświetla między zegarami, stacje radiowe, i wszystkie funkcje w 100% zachowuje jak fabryczne radio, na razie oglądałem  to w sklepie włączone w szafie , duże wrażenie robi 8 calowy ekran i szybkie działanie map ,

oraz wykonanie , w przyszłym tygodniu wymieniam głośniki i jak uda się rozebrać bez problemu przód, przymierzymy stację czy i jak działają funkcje z kierownicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zerknąć na instrukcję instalacji "fotopstryków" do Nissan Connect zawartą na SCDB http://www.scdb.info/en/installation-nissan-connect/
O ile do punktów 1 - 4 nie mam wątpliwości, bo korzystam z tej opcji i wszystko działa, to mam niejasność co do punktu 5-go. Czy należy go rozumieć, że ten sam pliczek nissan_connect.csv skopiowany na pena do lokalizacji [uSB stick]/POIs/Custom POIs

finalnie nadpisze nam fotoradary wbudowane zawarte na karcie ?? A jeżeli tak, to czy nadpisze tylko zawartą na karcie bazę fotoradarów, czy przypadkiem nie nadpisze całej bazy POI, finalnie zostawiając tylko w/w nową bazę fotoradarów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nadpisze tylko te "nasze" prywatne. Możesz wgrać kilka plików z radarami czy punktami POI - i NCII będzie korzystać z wszystkich. Np. możesz pobrać plik jacek.zip z tej strony:

ump.waw.pl/wszystkie.html

i tam masz każdy rodzaj fotoradaru w osobnym pliku. I jak chcesz możesz do katalogu MyPOIWarnings wrzucić każdy plik, lub tylko jeden rodzaj fotoradarów (np. tylko stacjonarne).

I teraz z czasem pojawi się aktualizacja, albo będziesz chciał dodać jeszcze inną bazę - np. z kamerami monitorującymi wjazd na czerwonym świetle - to znów do katalogu MyPOIWarnigs musisz wrzucić wszystkie bazy - bo próbując dograć kolejną - wykasujesz poprzednie.

Ale tylko swoje "prywatne" - nie możesz nic zrobić z bazą radarów "systemową". Jej się nie da skasować.

Za każdym razem gdy dokonujesz instalowania bazy POI z pendrive - najpierw są usuwane te już zapisane w NCII, a potem wczytywane nowe. Tym samym nie da się dograć kolejnej bazy - trzeba zawsze mieć wszystkie w katalogu MyPOIWarnings, z których chcemy korzystać.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nawigacja prowadzila mnie bardzo dobrze tam gdzie zaplanowalam, gdzie tutaj na forum czytalam (nie miejac jeszcze auta) jak wgrac POI a teraz tego nie potrafie znalezc, podpowiedzcie mi prosze gdzie to jest i moze jakies wskazowki jak to zrobic, gdyz polskiej instrukcji nie mam i robie wszystko na zasadzie prob i bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dali Ci polskiej instrukcji do Nissan Connect????

Pliki z punktami POI - nie tylko przecież o fotoradarami - ściągasz z netu, albo tworzysz sama.

Plik ten musi być w formacie .csv

Plik csv można zrobić w notatniku wg schematu (szerokość geograficzna [przecinek] długość geograficzna [przecinek] dowolny tekst

50.01405,21.9991,TEKST

 

Plików możesz zapisać na pendrive wiele i wszystkie sie wczytają i z wszystkich NCII będzie korzystać.

Wczytując pliki zawsze kasujesz te co już wcześniej wczytałaś.

Nie da się skasować punktów POI fabrycznych - one zawsze są.

Pliki z punktami POI musisz nagrać na pendrive w odpowiednich katalogach:

 / myPOIs

dla normalnych POI. Kategoria POI będzie wyświetlana w Nissan Connect tak jak nazwa pliku. W necie są rożne bazy danych, np. barów McDonalds czy BurgerKing itp.

 

 / myPOIs / myPOIWarnings

dla ostrzeżeń... czyli fotoradarów.

Pamiętaj, z czym sam miałem problemy - że katalogi muszą się dokładnie tak nazywać (istotne są wielkości liter). Ja zrobiłem go zgodnie z instrukcją jako  / myPOIwarnings - przez małe "w" i... nie były pobierane.

Ponadto w opcjach musisz włączysz ostrzeganie przez fotoradarami: może być graficzne, graficzne+dźwiękowe (jedno krótkie beep)

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki piekne. Dostalam wszystkie instrukcje ale po czesku "ZARUCNI KNIZKA A ZAZNAMY O PROHLIDKACH" to jest ksiazka gwarancyjna :) a najgorsze w tym jest, ze staram sie to czytac i rozumiec jakos, ale nie moge bo sie smiac musze,,,,,,wesole auto :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie i moze dlatego mniej zaplacilam. Gdzie Waszym zdaniem znajde aktualne fotoradary itp. w formacie csv.

Pozdrawiam.

M.

Edytowane przez monika99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polskę masz tu http://ump.waw.pl/

W miejscu które wskazałem wyżej, w paczce są 2 oddzielne zestawy - na PL i na całą EU (zawierający PL). I jest to konkretna, predefiniowana baza przeznaczona do NC 1 i 2. Nic przy niej nie trzeba grzebać - wystarczy jeden z zestawów skopiować na pena, po czym podpiąć go do gniazda USB w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DAB+

Bo w tym systemie są u nas a nadawane stacje radiowe.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Audio_Broadcasting

 

Gdyby w nissanie było zwykłe DAB - nie dało by się słuchać radia - bo zwykły DAB nie jest kompatybilny z DAB+ - a w tym nadaje polskie radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja jeszcze w Polsce nie jezdzilam, jesten na dluzszym pobycie za granica.

O DAB-ie kiedys czytalam, o DAB+ przeczytalam w tej chwili.

Bzieki piekne.

Edytowane przez monika99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dzisiejszych wariacjach NC II mam zamówiony do wymiany na nowy.Blokował mi się dwa razy po rozmowach telefonicznych,i jak dojeżdżałem do serwisu to się odblokowywał!Niezłego !@#$%^&*  miałem! Aż w końcu zablokował się podczas grania radia na amen.Jest zamówiony nowy do wymiany.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Qashqaia to w salonie mówili ,że ta pseudo zabawka kosztuje 5tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...