Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[370z] Jakie opony używacie i jakie polecacie - na tor i na normalną jazdę


misio_de
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

t1 mają jedną wadę, pomijając fakt ,że są przereklamowane to ich trwałość jest słaba, poprzez miękka mieszankę zużywają się w oczach przy agresywnej jezdzie.

pytanie do czego mają służyć opony, jak do jezdzenia po miescie to brałbym micheliny/uniroyal rain sport/conti badz pirelli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma tych Toyo w rozmiarze 19 cali...

Edytowane przez misio_de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cz te Goodyeary sa tak dobre jak pisza? Ma ktos? Szukam nowych do mojej Mazdy 6 MPS ale pewnie te same sie spisuja w 350z.

 

Jakie polecacie do jazdy na codzien ale z fajna przyczepnosci w zakretach i hamowaniu, jak chce sie troche mocniej pojezdzic?

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Sport-Auto-UHP-Summer-Tyre-Test.htm

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-GTU-Performance-Summer-Tyre-Test.htm

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advan Neova AD08R - sporo autek na tym lata i naprawdę dająradę, są cichsze od R888, bez porownania lepiej trzymają na mokrym, wolniej się zcierają a lepią nie wiele gorzej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja za ch*ja nie moge R888 kupic. Ci co sie oglaszaja, tak naprawde ich nie maja, a A08 jest dostepne, chyba na nie sie zdecyduje! Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wy w ogole je kupujecie online? Oponeo mi wyskakuje w przegladarce zawsze, dobre to zrodlo? Jeszcze od nich nie bralem.

 

A widze, te Advan Neova AD08R to raczej do 350z zamiast polslicka, do MPS-a wystarcza mi cywilne jak te Dunlopy.

Edytowane przez GodISmE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo wydaje mi sie bardzo porządne, nigdy sie nie zawiodlem.

 

Advan Neova AD08R sugerujesz ze to nie półslicki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oponeo wydaje mi sie bardzo porządne, nigdy sie nie zawiodlem.

 

Advan Neova AD08R sugerujesz ze to nie półslicki?

To napewno nie są semislicki mysle ze gorzej sie spiszą niż te co masz na samochodzie

Możesz popatrzeć w michelin pilot sport cup 2

Pirelli pzero trofeo R

To sa semislicki z najwyższe półki warunek jest taki że muszą być nowe i w miarę świeże

Edytowane przez 35zdawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyo R1R są to semislicki-deszczówki miałem przez 4 sezony w 350z przyczepnosc jest nieco gorsza niz r888 ale wzgledem cywilnej opony przepasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kupilem Dunlopy rt maxx 2 do MPS-a.

 

Wtedy jak jezdzilismy w Jastrzabiu M3 na tych Federalach 595r na deszczu to bylem w szoku jaka dobra mialy przeczepnosc. Normalnie ciezko bylo w poslizg wpasc a na hamowaniu to prawie jak na suchym, nie moglem uwierzyc ze tak kleily na wodzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie są semislicki mysle ze gorzej sie spiszą niż te co masz na samochodzie

Możesz popatrzeć w michelin pilot sport cup 2

Pirelli pzero trofeo R

To sa semislicki z najwyższe półki warunek jest taki że muszą być nowe i w miarę świeże

 

 

No mnie generalnie nie zależy na przyczepności na mokrej nawierzchni, ani o jakąś mega trwałość, bardziej o to żeby kleiła na starcie, chodzi o alternatywę dla Toyo R888, czy w ogóle jest coś takiego.

 

Michelin o tyle mi teraz pasuje, że rozmiar jest w miare zbliżony do oryginału, czyli 285/35/19, a Toyo 295/30/19, czyli mniejsza średnica koła będzie (no i R888 brak, nie wiem czemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie nad cup2 lub trofeo r razem z r888 te 3 modele są najlepsze wśród semi slickow tak jak bydle gdzies wcześniej pisał ew 18 i toyki będą najlepszym rozwiazaniem bo najlepiej podpasują temu czego od opon oczekujesz, micheliny są oponami chyba najmocniejszymi gdzie bedziesz mogł gnac 350km/h bez obawy czy one to wytrzymaja. Nie skus sie na promocje opona bedzie np kilkuletnia i gdzies zalega w magazynie bo zawsze te kilka % straci na swoich wlasciwosciach a przy takiej mocy wszystko sie liczy.

Jesli nadal bedziesz sie slizgal miekki slick zalatwi sprawę.

Dodatkowo ustaw sobie negatywy na 0 po torach nie latasz wiec ci wieksze nie sa potrzebne u mnie teraz jest -2.5* i nie ma opon które utrzymają trakcje przy ruszaniu z miejsca bo nieco ponad pół opony faktycznie trzyma coobcio zmaga sie z tym samym problemem z tym ze u niego na 3 jeszcze zrywa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...