Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi. Alufelgi vs "blachy" ... dylemat


Badger1s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem otwarty na sugestie bo to moje pierwsze kroki w pojazdach terenowych.Powiem szczerze że nadrzędną rzeczą w moim przypadku jest wygląd auta.Będę nim mało jezdził a jeśli chodzi o teren to w zasadzie bardzo lekki rekraacyjnie typu droga polna czy jakaś łąka.podoba mi się coś takiego

post-91079-0-43617000-1429266846_thumb.jpg

post-91079-0-31873600-1429266854_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to co mi ...  :dribble:

no to kolejny raz się pochwalę ... chłopaki znają to zdjęcie już na pamięć  :banan:

 

                                                      

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny.Teraz muszę nurkować do kanału bo spawam progi w swoim Xm-ie.Zrobię kilka fotek swojego i wieczorem wstawię.


Taki jak kupiłem.Nic jeszcze nie robiłem.Myślę że baza dobra.

post-91079-0-38593600-1429276346_thumb.jpg

post-91079-0-05893600-1429276361_thumb.jpg

post-91079-0-75962600-1429276375_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką oponę będziesz zakładał bo fela z duzym et będzie sporo wystawać poza obryrs błotnika wraz z oponą

Opona to 265/70r 16 kopia yokochama geolandar

 

No cóż ... te moje są 8 calowe i mają ET(-)20

opony 31/10,5R15

pomimo dosyć szerokich poszerzeń nadkoli bok opony jednak wystaje ... nie piszę tego względem przepisów etc... bo protektor jest osłonięty i pewnie bym się wybronił gdyby ktoś coś ...  :innocent:

 

attachicon.gif008.JPG  attachicon.gif012.JPG  attachicon.gif013 (2).JPG  attachicon.gif015.JPG

 

attachicon.gif016.JPG  attachicon.gif017.JPG  attachicon.gif018.JPG

 

 

natomiast w terenie wiadomo że koła na wprost to rzadkość , dlatego dosyć skutecznie (ku mej radości) zachlapują szyby ... a kiedy już nic nie widzę i muszę w końcu je uchylić ... fontanny błota dekorują wnętrze od zegarów po szyberdach ... ale o to właśnie chodzi w tym sporcie  :D

 

co jeszcze? ... ET to nie wszystko, ważna jest szerokość felgi i do większych/szerszych kapci 8" to minimum

zwiększając (-)ET zabezpieczasz się przed tarciem oponami o ramę

 

no i na koniec producent ... kumple ode mnie kupili po komplecie nowych felg do Jeepów, ale oni akurat unikają terenu ... a same felgi choć tanie to nie polecali ich zakupu w teren ... producent  :huh: ? ... ich waga/grubość/materiał  :o ?? ... a wzór i cena były bardzo zbliżone tych "Twoich" właśnie, więc zastanów się, dopytaj itd ...

 

Pamiętasz przypadek Witka (@Regwit) ?  ... też kupił nowe, piękne i nieśmigane ... tamten temat powinienem przykleić gdzieś u góry działu ... ku przestrodze  ;)

Co do producenta to jeszcze nie wiem, aukcja całkiem przykłładowa aby pokazać rozmiar. Felgi chcę też jak najwęższe bo wtedy przy szerokokiej oponie jest mniejsze ryzyko zrzucenia opony przy niskim ciśnieniu (bez stosowania bedlocków), najlepiej to bym chciał 6" tak jak orginał bo opona ładnie na nich siedzi :devil:

 

Więc pozostaje pytanie czy ET(-)10 wystarczy, czy brać (-)20?

 

 

 

 

Przy okazji Lemmy69 wszystkiego najlepszego, dużo błota i dużo piwa  :punk:  :jeep: 

Edytowane przez czifu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa odnośnie felg.Zna ktoś takie jak na fotce?Dostałem ja do auta i nie wiem jakie mają ET.To są 15"x6

 

 

to jest felga od frontery, et 13, mam u siebie takie i powiem ci ze z przodu delikatnie wystają, a z tyłu przydał by sie dystans zeby tez troche wyrównało.

post-64503-0-83861300-1429297250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Felgi chcę też jak najwęższe bo wtedy przy szerokokiej oponie jest mniejsze ryzyko zrzucenia opony przy niskim ciśnieniu (bez stosowania bedlocków), najlepiej to bym chciał 6" 

 

Przy okazji Lemmy69 wszystkiego najlepszego, dużo błota i dużo piwa  

 

to już lepiej w 7-calowe celuj ... 6" są za wąskie, dla tej szerokości opon stosuje się felgi 7-9"

tutaj masz porównanie 6 i 8 cali (niestety, te 6-calowe wydałem komuś za darmochę):

 

     

 

zwróć również uwagę na różnice w budowie obu felg ... 8" Mangelsy mają przetłoczenie zapobiegające ściągnięciu gumy przy niskim ciśnieniu  :whistle:

ponadto, nie wszystkie opony nadają się do jazdy w stanie "niedopompowanym" ... powinny mieć wzmocniony karkas ... BFG taki właśnie mają  ;)

 

No i dzięki za życzenia  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam na 6" i nic sie nie dzieje, ale szukał będę felg 7" z et (-)20. Niestety to dopiero będzie w maju boo teraz to wymiana ramy trwa i finanse się kurczą :bezradny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jestem ciekawy

U mnie za 1 sztuke Alu trzeba dać 100-125 zl, za piaskowanie i malownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem oferty 2 firm. Pierwsza 100 zl, druga 125 zl, sam piasek i proszek, za dodatkowe uslugi nalezy doplacic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład kolor premium (nie wiem jaki to) to dodatkowe 20 zl/szt. Pewnie za kombinowanie z kolorami tez sobie doliczą, ogólnie cena uzależniona głównie od wielkości felgi, ale pewnie tak jest wszędzie(między 17" a 20" - 100 zł różnicy)

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Katowicach felga alu wychodzi okolo 125 zl , w tym nie piaskowanie tylko szkielkowanie 3 warstwy podkladu 2 lakieru i 2 bezbarwnego. Mowa tutaj oczywiscie o kolorze nie typowym. Jak zwykly srebrny czy czarny to chyba taniej bylo o ile sie nie myle. Na felgach jezdzilem zima lato przez 4 sezony . Po umyciu wygladaly jak w dniu odbioru od firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyhaczyłem w końcu takie stalówki od Patrola.Mają większy otwór centrujący.Pytanie.Będą się trzymać osiowo  na samych szpilkach czy trzeba jakiś pierścień?Jeśli tak to jaki

post-91079-0-25279900-1429996175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Smutekh, tak jak Kuba napisał 

jeżdżę już ponad 2 lata na samych szpilkach i to naprawdę JEŻDŻĘ  :showoff:

Przez ostatnie pół roku auto jest naprawdę katowane w terenie 

Ale żeby nie było, nie wezmę na siebie odpowiedzialności i nie będę polecał takich rozwiązań  ;)  :innocent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyhaczyłem w końcu takie stalówki od Patrola.Mają większy otwór centrujący.Pytanie.Będą się trzymać osiowo  na samych szpilkach czy trzeba jakiś pierścień?Jeśli tak to jaki

kurier dziś mi przywiózł takie same tyle że w czarnym kolorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim na 35/12,5 miałem problem z dosłownie podskakującą budą. Dystanse z centrowaniem załatwiły sprawę, teraz nawet nie ważę kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 35" to pewnie nie były to ani AT-ki ani szosówki

Agresywniejszych MT-ków a tym bardziej Simexów nie da się po prostu wyważyć, same muszą się "ujeździć" ... podejrzewam, że dlatego teraz jeździ Ci się lepiej ;)

Poza tym wiadomo że im większa opona, im dalej od osi obrotu tym większe ewentualne wibracje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi już na aucie , firma  4Mad  , rozmiar 16x7  ET-10, oponki Cooper Discoverer STT  245/75/16 . Do wywazenia uzyto cięzarków od 25 do 45 w zależności od koła . do 110 na asfalcie nie czuć niepokojących drgań, ogólnie prowadzi się znacznie lepiej niż na oryginałach.niestety chlapacze odniosłem do garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dowody, żądamy dowodów!!" ... dawaj foty  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...