Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11] Problemy z oświetleniem po wymianie radia na niefabryczne (przycisk awaryjnych)


Moreee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno stałem się posiadaczem Primerki P11.144 w nadwoziu kombi. Jako, że jestem audiofilem postanowiłem zmienić radio z fabrycznego na mojego Kenwooda. Problemy zaczęły się z doborem włącznika świateł awaryjnych ale udało mi się go nabyć za pomocą znanego portalu aukcyjnego. 

 

Wszystko zaczęło się od "podrasowania" wtyczki. Musiałem spiłować na brązowej wtyczce takie paseczki aby wtyczka pasowała do włącznika awaryjnych. Postanowiłem rozebrać tę kostkę - rozsypały mi się przewody... Awaryjne podłączyłem wg jakiegoś schematu. Niestety przestało mi działać kilka rzeczy z oświetlenia.

 

-Pozycyjne przód/tył nie świecą

-Podświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu j.w

-Przeciwmgielne przód/tył również nie palą. Nie zapala się nawet kontrolka na desce.

-Podświetlenie zegarów również nie działa. Palą się tylko kontrolki oraz komputer pokładowy.

-Na panelu z klimatyzacją nie mam podświetlenia wyświetlacza pokazującego prędkość nawiewu. Temperaturę podświetla normalnie przy przekręceniu zapłonu

-Nie ma również sygnału dźwiękowego, że mam światła zapalone jakbym miał o tym zapomnieć.

 

Przed wymianą radia wszystko działało. Możliwe, żeby jeden włącznik narobił takiego bałaganu?

Dodam jeszcze, że żarówki od pozycji i tablicy rejestracyjnej są sprawne. Halogeny też. 

 

Wyszukiwarka wskazywała tematy bez odpowiedzi albo tematy, które nie rozwiązują problemu, a posty które dodałem (2) pozostały bez echa.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc bo nie powinienem się poruszać bez oświetlenia :P

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe. Pytanie czy mogą być nóżki lekko zaśniedziałe jakby przydymione

 

Mogą być, w niczym to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bezpieczniki sprawne. Chyba, że są gdzieś jeszcze dodatkowe. 

Nawet kontrolki od pozycji ani od przeciwmgielnych nie ma. Nie cykają bezpieczniki. Jakby nie było zasilania


TEMAT JEST DO SKASOWANIA. Bezpiecznik nie miał styku z jednej strony.. Wymiana pomogła..

Bezpiecznik znajduje się w komorze silnika przy aku. Opisany jako AUDIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bezpieczniki sprawne. Chyba, że są gdzieś jeszcze dodatkowe. 

Nawet kontrolki od pozycji ani od przeciwmgielnych nie ma. Nie cykają bezpieczniki. Jakby nie było zasilania

TEMAT JEST DO SKASOWANIA. Bezpiecznik nie miał styku z jednej strony.. Wymiana pomogła..

 

Chyba raczej do zamknięcia niż do skasowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie wszystkie bezpieczniki miałem w środku. Przynajmniej te podstawowe jak np. światła pozycyjne i przeciwmgielne..

Uważam że mój brak wiedzy w tym zakresie nie stanie się pomocny dla kogoś na forum :P 

 

Dziwny jest jednak fakt, że jeden bezpiecznik od tzw. pikaczki świateł (krzyczy jak się zostawi światła na zgaszonym już silniku) jest odpowiedzialny za pozycje przód/tył, przeciwmgielne przód/tył oraz podświetlenie zegarów... 

 

Podobna sytuacja jest z bezpiecznikiem od oświetlenia wnętrza auta (ROOM LIGHT) - efektem jest brak oświetlenia w aucie (logiczne) jak i również nie działające zegary (wskazówki ani drgną). Będę sie musiał przyzwyczaić do elektroniki :P do tej pory jeździłem Laguną I 1.8 8v więc dużo prostsza konstrukcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...