Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n16] 1.5 Benzyna polift - ciężki i skrzypiący pedał sprzęgła


wns

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

W miarę jazdy pedał sprzęgła, szczególnie im bliżej podłogi, robi się minimalnie ciężki i lekko skrzypiący. Efekt nie występuje na postoju nawet z wbitym biegiem (a przynajmniej niezauważalnie). Czasami jak jestem w korkach to zauważyłem, że przy długim trzymaniu potrafi łapać taki minimalny luz przy odciąganiu nogi i nie chodzi płynnie. Jak go trochę "podpompuję" to znowu chodzi ok.

Generalnie nagle zacząłem zwracać na niego uwagę co po prostu nie jest normalne podczas jazdy gdzie operacje nogami powinny być raczej przeźroczyste... Czy może to być coś ze sprzęgłem czy raczej z hydrauliką pomiędzy? Martwię się, że to mogą być symptomy zużycia czegoś co może mnie zaskoczyć na wyjazdach wakacyjnych a ciężko mi jest to wytłumaczyć mechanikowi bo na postoju i krótkiej przejażdżce ciężko to sprowokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damianoo955

Witaj, miałem podobny problem jak popadał deszcz i przejechałem parę kilometrów to pedał sprzęgła skrzypiał i raz chodził ciężko a raz nie łapał. Nie wiem czy to pomogło ale potraktowałem WD-40 wysprzęglik i odpowietrzyłem układ i zaraz po tym miałem spokój aż do dziś :) może u Ciebie już sprzęgło zaczyna się zużywać czas pomyśleć o wymianie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...