Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

BENZYNA W OLEJU 1,2 DiG-T...Szczęśliwy finał.


gawra44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy pogratulowac serwisowi i jego tak szybkiej reakcji. Nie sadzilem ze wymiana silnika jest mozliwa w tak ekspresowym tepie BRAWO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też testuję.Dolałem sobie do samej kreski i zobaczę po1000km jak jest ...już niedługo


Aha!Proponuję zmienić tytuł tematu,otwarcie powiem,że na forum jest to antyreklama nas samych,a jednostkowy problem kolegi nie może rzutować na całość :D

Więc? Jak zmieniamy to poddajcie nazwę tematu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też testuję.Dolałem sobie do samej kreski i zobaczę po1000km jak jest ...już niedługo

Aha!Proponuję zmienić tytuł tematu,otwarcie powiem,że na forum jest to antyreklama nas samych,a jednostkowy problem kolegi nie może rzutować na całość :D

Więc? Jak zmieniamy to poddajcie nazwę tematu.

nowa nazwa, kupujmy j11

Ja też testuję.Dolałem sobie do samej kreski i zobaczę po1000km jak jest ...już niedługo

Aha!Proponuję zmienić tytuł tematu,otwarcie powiem,że na forum jest to antyreklama nas samych,a jednostkowy problem kolegi nie może rzutować na całość :D

Więc? Jak zmieniamy to poddajcie nazwę tematu.

nie rozumiem tylko dlaczegoo antyreklama,problem zostałrozwiązany ale mały niesmak pozostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J11 jest też z 1.6 i z DCi więc musiałoby to się kojarzyć  z 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa nazwa, kupujmy j11

nie rozumiem tylko dlaczegoo antyreklama,problem zostałrozwiązany ale mały niesmak pozostał

i jeszcze jedno nowy tytuł moze brawo dla NISSANA

J11 jest też z 1.6 i z DCi więc musiałoby to się kojarzyć  z 1.2

nie dopisalem 1,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej nie zamiatać prawdy pod dywan, bo następnym razem Nissan gotowy nas olać. :devil:

Albo zrobić tylko dopisek w stylu SZCZĘŚLIWY FINAŁ. :D

O ile finał będzie szczęśliwy, bo jak rozumiem do wymiany silnika jeszcze nie doszło.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zostawil tytul taki jaki jest. Pewien problem jest, i jednemu uda sie kupic egzemplarz gdzie oleju przybywa minimalnie, innemu bedzie go przybywalo duzo. Dopoki problem nie bedzie wyjasniony taka antyreklama mysle jest akceptowalna.

A, ze juz kupilismy go, to nie znaczy, ze nie mozemy tego odradzac innym- badzmy obiektywni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam oleju ubywa - nie wiem ile było jak wyjechał z fabryki, ale teraz mam na minimalnym poziomie. W poniedziałek jadę dolać do ASO, bo mi się samemu babrać nie chce a do ASO mam bliżej niż niż do sklepu z olejami. Dzwoniłem do ASO zapytać czy na dolewkę mogę przyjechać "z marszu" i zapytałem o ten ubytek oleju to dostałem info, że w takich (czyli chyba takich=uTURBOionych) to jest normalne.

Dodam, że mam przebieg 9000 km - z tego by wychodziło powiedzmy 1 litr oleju/10 tys. km.

No to niezły rozrzut obchodzenia się z olejem mają te silniki: od ubywania litr na 10 tys do przybywania 1,5 na 100km hahahahahah

Mi to osobiście wisi: jeździć, jeździ... niebieskiego dymu nie wydala. Olej może się zużywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg,ale ten tytuł straszy potencjalnych nabywców,czytelników,którzy szukają odpowiedzi na dylematy kupić-nie kupić.

A takich sporo tutaj zagląda

Może:Problem z 1.2DiG-t finał pozytywny???


Karminadel też zauważyłem,że delikatnie ubyło oliwy,więc napisałem że dolałem i testuję na odcinku 1000km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antymoto.com/silnik-bierze-olej/

 

Ciekawy artykuł na temat brania oleju

A tak zapytam,

QQ ma elektroniczny wskaźnik poziomu oleju?

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że Jacko dobrze podpowiada ! To ,że antyreklama dla Nissana ...to nie nasze zmartwienie ale żeby ewentualnie zbyć swoje to już nasz problem ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg,ale ten tytuł straszy potencjalnych nabywców,czytelników,którzy szukają odpowiedzi na dylematy kupić-nie kupić.

A takich sporo tutaj zagląda

Może:Problem z 1.2DiG-t finał pozytywny???

Karminadel też zauważyłem,że delikatnie ubyło oliwy,więc napisałem że dolałem i testuję na odcinku 1000km :D

Jacko, moze: Problem z 1.2 DiG-t Przybywanie oleju -przyklad ekstremalny -z pozytywnym finalem :)

 

Niektorzy na forum sygnalizuja problem, moze nie az tak ekstremalny jak opisany powyzej, ale jednak. Ja nie, bo nie sprawdzalem jeszcze- chyba ze strachu :D , ale cos na zeczy moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa,dobrze że koledze od tego ciągłego sprawdzania ten "bagnet" nie zmiękł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zboczek. :D;)


Zabawiłem się w detektywa i zajrzałem na konkurencyjne forum (nz), a tam równie ciekawy temat o smrodzie benzyny w kabinie.

Autor wątku znalazł wprawdzie urwany przewód, jak mniemam od odmy, z którego rzeczywiście mogłoby śmierdzieć i byłbym nawet skłonny mu w to uwierzyć. Ale znalazł też jeszcze coś innego co nie powinno mieć miejsca, a miało, a mianowicie zalany olejem filtr powietrza.

Czyżby kolejny przykład nadmiaru oleju rozrzedzanego benzyną?

Zresztą Jacko coś tam próbowałeś koledze doradzić, ale skończyło się na psioczeniu na brak kompetencji białostockiej ASO.

Szkoda, bo wystarczyło żeby kolega sprawdził poziom oleju w silniku i mielibyśmy być może odpowiedź na zalany filtr powietrza.

A wtedy (2 potwierdzone tylko przez nas takie same przypadki) ewentualna walka z Nissanem dla kogoś następnego byłaby dużo łatwiejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tytulu. Jesli juz chcecie zmienic to na cos odpowiadajacego rzeczywistemu problemowi a nie upiekaszac lub wrecz odwracac od problemu. Ja bym napisal krotko : silnik 1.2 benzyna w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od 2 miesięcy żona jeździ nowym QQ 1.2 ,

 

pytanie mam do kolegi co mu oleju przybywa , czy po pierwszym tysiącu kilometrów zmieniał olej?

 

na dotarcie leją 0W-20 zaletą jest dobre płukanie silnika na dotarciu ale wadą może być przybywanie oleju, 

 

ja jeżdżę tym QQ ostatnio często i tak  dobrego 1.2 nie widziałem, na codzień mam służbowego GOLFA 7 1.2 TSI i to auto to traktor, 

 

typowy niemiecki szajsewagen, 

 

praca i kultura silnika w Nissanie to nie klasa , a dwie wyżej od VW np, 

 

nowy silnik 1.2 DIGT rewelacja, co ciekawe przy turlaniu się z punktu A do punktu B na tempomacie można uzyskać 3.9L na 100km, 

przy 80km/h , czego nie da się uzyskać w świderku czyli w VW.

Edytowane przez dareken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tytulu. Jesli juz chcecie zmienic to na cos odpowiadajacego rzeczywistemu problemowi a nie upiekaszac lub wrecz odwracac od problemu. Ja bym napisal krotko : silnik 1.2 benzyna w oleju.

Tytuł byłby w miarę...

Dareken,to się zgadza.Jeżdżąc po drogach Świętokrzyskiego średnie spalanie wyszło mi 4.9l

Odejście na światłach bezcenne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem okazje jezdzzic 1.2 tsi w skodzie. Uwazam dareken jak Ty ze porownanai nie ma w stosunku do 1.2 nissana

Edytowane przez Pieer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz "pińcetny" sprawdziłem dziś stan oleju w moim QQ. 

Nie rucha się wcale, a przejechałem ponad 1000 km od momentu, gdy odessałem nadmiar.

Za niecałe 3 tygodnie przegonię dziada parę tysięcy km po autostradach więc będę mógł wydać ostateczny osąd.

Ale po tym co widzę, powinno być dobrze.

Czego i Wam życzę, a koledze Gawrze szczęśliwego finału sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja dołożę od siebie - prawie 6 000 km na liczniku przebiegu i oleju nie przybywa - przynajmniej nie widzę sporej różnicy i mam nadzieję że tak już zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu około 700km mam ubytek na ok 3 mm na patyku.Jak dojdzie do 1000 zrobię dolewkę i powiem ile zassał w ml lub litrach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...