Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy spryskiwacze szyby przedniej w Note I FL 2009 jakoś się reguluje? Moje spryskują szybę trochę za nisko. Czy w mgłowych można to zrobić igiełką jak w zwykłych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie.....nie ma regulacji.....maska do ustawienia prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Chyba nie będę regulować, bo jeszcze gorzej będzie. Ale z ciekawości sprowadzę jak to ewentualnie można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich
Przyszedł czas na zmianę auta :) Ale żeby nie było, to oczywiście na Note :) (w końcu lepszy wróg znany niż nie znany :D )
Mam na oku rocznik 2016 z silnikiem 1.2 benzyna. Przebieg 41tys.

Proszę was o podpowiedz na co zwrócić uwagę przy zakupie? (oczywiście chodzi mi o rzeczy typowe dla tego rocznika)

PS
W tych nowych wersjach też są takie niespodzianki jak zintegrowana chłodnica klimy z chłodnicą wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety...E12 poniósł klęskę po dobrym odbiorze E11. Jeżdżący E11 zwątpili w Nissana po przesiadce do E12 z powodu wykonania. Zamiast lepiej lub tak samo........zachrzanili robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grad, szwagier ma takiego właśnie Nissana i jest bardzo z niego zadowolony. Niestety nie pomogę w kwestii na co zwrócić uwagę przy zakupie gdyż do tej pory nie miał żadnych z nim problemów. Rocznik 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można mówić o klęsce. Natomiast na pewno się nie przyjął, nie wygrał z konkurencją. Trudno twierdzić inaczej skoro został z europy wycofany ze sprzedaży. Więc moja opinia dotyczy dostępności części i dostępności doświadczeń innych użytkowników.

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, trochę czasu już upłynęlo od zapytania o E12 ale mogę z czystym sumieniem polecić ten model. Jeżdżę nim od 2014r. i do dzisiaj przejechałem 88kkm. Jestem z niego bardzo zadowolony. Samochód sprawuje się bardzo dobrze i cały czas zaskakuje swoją użytecznością. Mimo złego PR ze strony posiadaczy starszych note'ów uważam silnik 1.2HRDE za bardzo udany. Wewnątrz auta nic nie trzeszczy i "nie stuka". Części zamienne od strony mechanicznej nie są problemem gdyż auto bazuje na technice micry K13. Zakładam że  gorzej może być z elementami blacharskimi czy szybami w razie zdarzenia.  

Edytowane przez nazget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mam samochodu pod ręką, a potrzebuję bardzo pilnie wymiary przestrzeni ładunkowej Note I FL.

Orientuje się ktoś z Was? Potrzebuję przewieźć fotel i zastanawiam się czy jest to realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja.

Znalazłem tabelę z danymi dotyczącymi głośności samochodów. W przypadku Note są wyszczególnione dwie wersje: 1.4 oraz 1.4 L

Mają znacząco różne poziomy głośności i zastanawiam się o co chodzi :rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki......czemu nie ma 1.6??

W sumie nie ma dużo innych modeli, jakoś to mało wiarygodne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 lift ? Strzelam.

 

BTW OT

Najglosniejsz Lotus Elise SC 84.8 dB

Najcichszy Lexus RC 300h, hybryda 30.2 dB

Ciekawe jaki najcichszy spalinowy ale nie da się takiej informacji wyfiltrować.

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wychodziło, że FL głośniejszy. Szperam w necie i nie mogę znaleźć żadnych testów z pomiarem głośności (jak np Auto motor i sport często podaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś oglądałem to auto: https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-note-nissan-note-salon-pl-i-wlasciel-mozliwa-zamiana-na-inne-auto-ID6BIqoh.html?

Samochód sprzedawany przez handlarza. Kupiony kilka dni temu od pierwszego właściciela, z całym zestawem faktur za naprawy.

Stuka coś z tyłu. Malowany przedni błotnik. Drobna korozja na prawej podłużnicy pod spinką trzymającą jeden z przewodów. Wgniecione tylne prawe drzwi. Dwa komplety dość dobrych opon. No i niestety umyty silnik.

Auto ma być używane w mieście (tak - wiem, że benzyna byłaby lepsza, ale nie znajdują beżowej Acenty) - sprawdzi się? Czy nie ma przypadkiem DPF-u? Czy ten silnik ma jakieś dogrzewanie elektryczne wnętrza kabiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dogrzewaniu zapomnij, silnik nagrzewa się dluuugo, jak to diesel.


Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zamontować sobie podgrzewanie siedzeń, sporo to daje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎03‎-‎04 o 18:00, mati_wlkp napisał:

Kolor i wersja są aż tak istotne? Na długo chcesz kupić ten samochód?

To ma być auto żony, więc ma prawo wyboru koloru. A ja chcę, żeby miało 4 poduszki - więc Acenta to wybór minimalny.

Obecną Corollą jeździ już prawie 5 lat, więc Note ma szansę na podobny staż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...