Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

opis to pewnie wrzucil co mozna bylo wiec to chyba nie jest z powodow aby nie wierzyc dla komisu, to prawda podoba mi sie ale tez czekam na wasza opinie bo znacie sie na autach dlatego napisałem tutaj:)


moze masz racje ze nikt nie sprowadza calego auta, ale miernik pokazywal ze zaden element nie jest malowany, po srubach tez nie widac aby bylo cos zmieniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lakiernicy też mają mierniki i jak się robi np dla siebie to nie poznasz czy był malowany ;)

Każdy element mieści się w normie. Teraz prawie każdy kupując samochód ma miernik i sprzedawcy muszą lakierkę robić solidniej.

 

A co do opisu.....moim zdanie to istotna sprawa bo np tempomat lub kontrola trakcji (tego w tym aucie na pewno nie ma) kosztuje i lepiej to mieć w samochodzie a nie tylko w opisie. Ja widzą taki opis od razu rezygnuję....sprzedawca dobrze wie co robi ;)

 

Moim zdaniem to jest zwykła Acenta.....czyli minimalny standard. Ma dodane szyby el.tył i radio z blu... Nawet kierownica plastik.

Tak jak pisałem za tą kasę nic godnego uwagi.

 

A i radyjko zakodowane...bo nie wierzę że sprzedający nie ustawił tego :D

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on je kupił góra za 1000-1500 euro :) więc przebicie swoje ma :D

Z francji i włoch samochody są strasznie poobijane...tam nie szanują samochodów, taka specyfika.

 

Takie malowanie i polerka to z 1000-1300 zł więc jak by dał więcej to i tak spoooro zarobi.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobijany moze byc:) tylko chodzi czy warto go wziac

kolega się nie napala, powoli, spokojnie to TY tu jesteś panem do puki masz kasę. Bądź cierpliwy szukaj a znajdziesz, ja swojego szukałem pół roku i znalazłem i jestem przekonany, że było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego pisałem abyś szukał czegoś z "polskiego salonu", pewnie będzie trochę droższe ale chyba warto jeżeli masz w miarę pewną i udokumentowaną przeszłość auta. Głowa do góry na pewno coś znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslalem, tylko jak tu poznac...

Najlepiej poodsłaniać wykładzinę okolice maglownicy  bagażnik będzie widać naloty rdzy i  oczywiście instalacja ale może być ciężko dla ciebie dlatego proponuję  wizytę  w aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że auto wypicowane na sprzedaż. Ale opis kompletni mija się z prawdą. To wersja Acenta a zatem na peno tam NIE MA:

 

ASR

Kurtyn powietrznych

ESP

MP3 - to radio nie obsługuje plików mp3

Poduszek bocznych tylnych

Tempomatu

Alufelg (chyba że w pakiecie)

Elektrochromatycznego lusterka wstecznego

 

I to jest dość dziwne....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ktos pisal wcesniej z tym opisem chyba wszystko zaznaczyl handlarz.. dzisiaj postaram sie pojechac i zobaczyc co dzieje sie pod wykladzina itp, ostatnio byla powodz we francji ale 3 miesiace temu...


doszedlem po tablicach ze samochow zarejestrowany byl w Rennes wiec z dala od powodzi to tak dla pocieszenia:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na jeden szczegół, którego jeszcze nikt nie podniósł - na zdjęciu przodu samochodu tablica rejestracyjna jest "pomięta" z prawej strony, a zderzak bez śladu napraw, oczywiście mogło to być delikatnie uderzenie, ale lepiej wnikliwie obejrz auto pod maską.

Generalnie to zdjęcia jakieś prześwietlone i nie można zbyt dobrze się przyjrzeć.

No i oczywiście to co pisali inni - lista wyposażenia w ogłoszeniu to ściema.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem te auto, na uszczelkach w drzwiach dodam ze we wszystkich, byl taki czarny śluz, tak jakby błoto, na dachu z tylu gdzie ida swiatła tez znajdowalo sie sporo brudu.. wiec nie wiem czy TTTM, przy ''gaszeniu'' pojazdu był taki dziwny metaliczny dzwiek jak łancuszek, sam nie wiem co mam myslec o tym pojezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladalem te auto, na uszczelkach w drzwiach dodam ze we wszystkich, byl taki czarny śluz, tak jakby błoto, na dachu z tylu gdzie ida swiatła tez znajdowalo sie sporo brudu.. wiec nie wiem czy TTTM, przy ''gaszeniu'' pojazdu był taki dziwny metaliczny dzwiek jak łancuszek, sam nie wiem co mam myslec o tym pojezdzie

Pisałem wyżej,kupuj od pierwszego właściciela z PL i nie patrz na cenę,jak budżet mały bierz "Getza" jak wyżej.

Te wszystkie ściągane po przejściach,bo jednak godne uwagi dużo droższe jak tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady..."błotko" na uszczelkach to nie TTTM w Notkach ;)

Osobiście się z czymś takim nie spotkałem. Ten to chyba faktycznie z rybkami pływał po Francuskich ziemiach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę stwierdzić że fiat  nigdy mnie nie interesował nie podobał mi się   ale miałem parę sztuk maluchów a dziś zmienia się  na lepsze nowe tipo .Sąsiad ma grande od nowości chyba 2003r i nakręcił nim 350tys i jak z nim rozmawiałem to nic poważniejszego nie robił , dużo ich jezdz w elkach i też robią potężne przebiegi myślę że powinieneś rozważyć te grande punto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na oku 1,4 8v drugi wlasciciel z polskiego salonu a przebieg ok 70tys niby oryginalny , tylko one lubie chyba rdze...

dlatego stad pomysl o Notku, moze dla siebie kiedys kupie jak przyjda dobre czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Merivy 2006-2008 1.7 CDTI u dilera kosztują od 800 do 1100 funtów a temu tak tanio bo podwozie, ranty drzwi, nadkola tył gniją aż miło :(

Podzespoły też nie za bardzo. Nowe merivy ponoć już lepsze.

Ja bym wolał fiata, mniej kłopotów. A jak zadbany to i bez rdzy. Znajomi mają takiego fiacika i nie narzekają.....po za silnikiem jest OK.

Po mieście można jeździć, na autostrady już nie za bardzo bo pali nawet 10l na 100 :( a przyspiesza jak dorożka z kasztankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam posiadaczy Nota,

 

Potrzebuję Waszej porady.

 

Chcę zakupić to auto. Mam na oku jeden egzemplarz z komisu. Silnik 1.6, przebieg ok. 50tys., 2011, z polski, pierwszy właściciel.

 

Po wizycie  w ASO gdzie był serwisowany stwierdzono:

- do wymiany tarcze hamulcowe przód - ok, wymieni się 

 

- zapocenia spod pokrywy łańcucha rozrządu - jest się czego obawiać? 

 

- akumulator do naładowania - ok, liczę się z wymianą

 

- błąd komunikacji na szynie - nie mogli go skasować, nie wiadomo skąd się bierze. Mówią, że może jest to związane ze złym stanem akumulatora i po wymianie/doładowaniu będzie ok, ale nie jest to pewne, może jest inna przyczyna. Czy jest to Waszym zdaniem duży problem? 

 

- brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej - ok

 

- pogięta podłoga strona lewa i prawa - ponoć może to być związane z nieprawidłowym podnoszeniem na podnośniku. Uważne zabezpieczenie antykorozyjne wystarczy Waszym zdaniem?

 

- auto w swojej kilkuletniej historii miało trzy naprawy blacharsko-lakiernicze w tym ASO. W jednej z napraw (<rok od zakupu) wymieniono oba drzwi po lewej stronie + naprawa lakierniczo-blacharska. W innej wymieniono coś co na wydruku jest nazwane "KOMPONENT 407" (?) + naprawa lakierniczo-blacharska. Grubość lakieru na tylnych błotnikach 180 i 250, na jednych z tylnych drzwi 200, pozostałe elementy ~110.  Co o tym myślicie? Można by sądzić, że nie było to nic poważnego.  

 

- auto do końca było serwisowane w ASO, na gwarancji wymienione kilka elementów, podkładka amortyzatora, łożysko górne amortyzatora, akcja serwisowa dotycząca poduszki kierowcy itp.

 

Obawialibyście się zakupu takiego auta?

Edytowane przez piotrbu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...