Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przyczyna jest prosta - o ile pierwsza wersja była - delikatnie rzecz ujmując - dość dyskusyjnej urody lecz za to wyjątkowo praktyczna i przestronna, o tyle w wersji drugiej jest odwrotnie. Nowa (oczywiście większa) micra, która w porównaniu z nudną poprzedniczką wygląda jak pojazd kosmiczny , we wnętrzu jest niemal taka samo obszerna jak aktualne Note. Gdybym miał kupić auto miejskie , wybrałbym pewnie nowe Rio z "normalnym" (jednym z ostatnich na rynku) 1,4 16V 100 KM. Miałem okazję ostatnio ją dokładnie pooglądać. Spore wrażenie robi jakość materiałów i spasowanie wnętrza. A brak turbiny i 4 cylindry dają szansę na długą i bezproblemową eksploatację. Z zewnątrz też wygląda całkiem zgrabnie. Auta miejskie w ciągu ostatnich kilku lat mocno urosły i mają mniej więcej gabaryty kompaktu - golfa trójki. Niestety, między innymi wskutek stale powiększającej się listy obowiązkowego wyposażenia i konieczności zdobycia przynajmniej 4 gwiazdek w crash teście (gadżety typu "martwe pole widzenia" "przekraczanie osi jezdni" aktywne tempomaty, radary, kamerki itd) urosła oczywiście cena. Auto miejskie kosztuje sporo ponad 50 tys zł. A i 65 też potrafi jak je wypasiemy. Wyjątkiem jest sandero, ale to jakby inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszywany Niemiec z Golfa tdi i tak nie zrozumie:-)

Nie chciałem się wychylać i odpisałem tekstem stonowanym, ale jak już to jest napisane co w cytacie to szacun dla autora ;)

Po prostu nic dodać, nic ująć :D.....trafione w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jestem świeżo po zakupie Nota 1.6 z 2006 roku. Powiem szczerze że była to raczej spontaniczna akcja, bo cały czas byłem nastawiony na Merivę w podobnym roczniku, a note trafił się w moim mieście, całkiem ładny. Ale wiadomo jak to po zakupie na lekkim podnieceniu teraz trochę wychodzi.

Jak niemiec sprzedawał to tak płakał że nigdzie nie zapisał kodu do radia, z tego co wyczytałem to potrzebne numery z tyłu radia i da się kod odzyskać. Czy tylko ASO czy w internecie też mi odkodują, znalazłem kilka linków na forum z radiami samochodowymi. No i jak wyjąc radio elegancko żeby nie rozwalić od razu kokpitu.

Wiadomo że auto pójdzie od razu na cały serwis olejowo filtrowy, natomiast jedna rzecz nie daje mi trochę spokoju od samego zakupu, widziałem to przy zakupie ale się zdecydowałem na zakup, silnik jest lekko zapocony spod pokrywy rozrządu. Czytałem tu niedawno dyskusję czy to pokrywa silnika czy rozrządu czy jeszcze coś innego :) ale jakoś nie skończyła się ona konkluzją co i czy to robić. :wave: A może po prostu na razie dokładnie wymyć te miejsce i obserwować skąd się to bierze?

Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie, Note ma czujniki cofania, wyglądają na fabryczne o ile takie wyposażenie montowała fabryka. Tylko jest z nimi jeden problem, jeden czujnik po prostu rozpada się, kruszy się jego obudowa, nie widać nic ze środka, ale po prostu rozkruszyła się wierzchnia warstwa obudowy. Jakiś wskaźnik jest zamontowany z tyłu na słupku jakiś podłużny z kilkoma diodami. Po wrzuceniu wstecznego piszczy raz, za chwile dwa razy i potem cicho, jak staję za autem to wydaje mi się że działają tylko dwa czujniki prawy skrajny nic nie wyczuwa, i drugi od lewej ten właśnie rozsypujący się, mogę przykładać rękę do nich i nic się czujnik nie odzywa. Da się kupić takie czujki czy odłączyć to i mieć spokój.

Pozdrawiam

Edytowane przez moons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki cofania to nie problem, można albo dokupić obudowę, choć wspomniałeś, że nie działają prawidłowo - ostatecznie można kupić akcesoryjny zestaw na alle  w dowolnej cenie, przyzwoite za mniej niż 200 zł i wymienić (pilnując tylko,żeby pasowała średnica dziur wywierconych w zderzaku ale średnice są zwykle standardowe i da się dobrać)  Zapocenia o wiele częściej są domeną 1,4 Pb ale w 1,6 też sporadycznie się zdarzają. Wymienić  olej, kontrolować co jakiś czas jego jego stan, jeśli nie ma poważniejszych wycieków, nic nie kapie pod autem a wszystko ogranicza się do tej tłustej zakurzonej plamy ktora się nie powiększa, można dać sobie z tym spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. czujniki postaram się na razie całkiem odłączyć bo to nie jest chyba fabryczny zestaw, czujniki zamontowane w czarnej listwie zderzaka a fabryczne chyba powinny być niżej w kolorowej części zderzaka. Czujniki to nie problem bo nie do końca ich potrzebuję, Ewentualnie tak jak piszesz po prostu wstawię inny zestaw i będzie po sprawie.

Z zapoceniem będę monitorował sprawę, a podpowiedzcie jeszcze tylko jak się dostać do radia? wiem że przez schowek, wyjąłem dwie zaślepki, odkręciłem dwa wkręty ale nic nie chce wychodzić ani konsola ani radio a siłowo nie chcę tego rozwiązywać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich serdecznie...

W ciągu miesiąca planuję zakup Nissana Note I benzynę 1.4

Mam pytanie:

do jakiego przebiegu warto kupić ? czy 140 000 będzie za dużo ?

I nie chodzi mi nawet o sam silnik ale potencjalną zmianę rozrządu.

Oczywiście chciałbym kupić z jak najmniejszym przebiegiem..

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy w jakim stanie, ja mam 155tys i silnik cyka jak zegarek, rozrzadu nie zamierzam narazie ruszac.

Z tego co widać na zdjęciach i po wstępnej rozmowie ze sprzedającym, autko jest w bardzo dobrym stanie... (rocznik 2009)

Mam jeszcze na oku też inny egzemplarz. Przebieg 111 tyś. Tapicerka kremowa... wygląda wspaniale. Tylny zderzak był zarysowany i został pomalowany.

Klapa bagażnika miała wgniecenie na dł. 15 cm.... Zostało to naprawione.... Troszkę boję się tego wgniecenia, ale sprzedajacy zapewnił nie, że zostało to dobrze wykonane....

Te dwa auta wchodzą w rachubę.... jedno i drugie z rocznika 2009

i obydwa mają w zasadzie wszystkie mozliwe bajery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry wieczór,

 

Nazywam się Michał i jestem nowy na forum. Poszukuję autka dla żony (jazda po niewielkim mieście + ew. raz na jakiś czas dojazd do pracy 40km). Note to jeden z moich typów. Przeglądając allegro trafiłem na egzemplarz, który mogę obejrzeć w mojej okolicy. Zanim jednak przystąpie do oględzin chciałbym poprosić Was - jako eskperów - o szybki rzut oka. Być może będziecie w stanie podpowiedzieć mi coś, na co powinienem zwrócić uwagę. Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-note-1-4-salon-polska-klima-ID6z3U03.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ani przebieg nie wzbudza podejrzeń. Uboga wersja. Błąd w opisie model nie posiada żadnych elektrochromatycznych lusterek, również wątpię w kurtyny, jak już coś to najpierw poduszki boczne a potem kurtyny, jeżeli są. Czy idealny pod LPG to na pewno nie, są bardziej idealne silniki pod instalacje gazowe. Cała reszta to już kwestia sprawdzenia na miejscu...

Poprosić wcześniej o VIN i sprawdzić historie samochodu w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Czy są jakieś główne punkty, w których (w tej wersji auta) powinienem spodziewać się korozji/wycieku/innego znamiennego uszkodzenia?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie spodziewac malych wyciekow spod pokrywy zaworow, jest to typowa przypadlosc tego silnika o ile na gwarancji nie zostala ona uszczelniona.

Moj tez 10-letni Notes nigdzie nie koroduje, na progach pod drzwiami kilka malutkich purchli sie tylko pojawilo, nikt nie zglaszal na forum problemow z rdza w E11.

Nic innego nie przychodzi mi do glowy, moze jeszcze sie ktos wypowie :)

 

//edit:

Aha w Notesach rowniez tak jak w innych niektorych modelach Nissana byly problem z wielowpustem kolumny kierowniczej ktora sie wyrabiala i przeskakiwala, jest o tym na forum, szukaj tematow

"Stuki I przeskoki w kierownicy",

"Domowe sposoby na luz krzyzaka..."

PATENT-NA "Patent na stuki odczuwalne w kierownicy".

U mnie w 8-letnim aucie po zakupie problem wystepowal, rozwiazal go patent z forum - tym samym nie jest to w zasadzie cos czym bys sie musial przejmowac tym bardziej ze te przeskoki na codzien sie niekoniecznie musza aktywowac.

 

Polecam tez lekture tematu "Na co zwracac uwage przy zakupie Notesa"

Edytowane przez NazgulXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie taki sam model z podobnym przebiegiem 150tkm, z typowych przypadlosci to mialem wyciek spod pokrywy zaworow, popekane reflektory, wybite tuleje sanek, skrzypiace gumy stabilizatora, stukajacy amortyzator, poza tym nic. Ognisko rdzy tylko pod rejestracja z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje pieknie za wszystkie rady, jutro obejrze auto bogatszy o wiedze dotyczaca podrzuconych miejsc.

 

Mam jeszcze pytanko - mam VIN auta. Generalnie wszystko sie zgadza, choc... czy tam powinna byc jakas wzmianka na temat tego, ze to auto polskie? Jest, ze wyprodukowane w GB (to juz wiem, ze norma) przebieg ok, wersja ok, silnik ok. Nie ma jednak nic na temat Polski. Druga sprawa, na jednej ze stron mam podany kod lakieru - C30. Ciezko znalezc cokolwiek o tym oznaczeniu. Wiecie, czy to ok?

Pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Ogladalem go dzis. Wydaje sie byc niemalowany, ma mala wgniotke, ale wlasciciel podobno jest lada moment umowiony na wyciaganie bez lakierowania. Wyciek spod pokrywy zaworow, slychac/czuc przekladnie kierownicy. Na dolkach czuc jakis luz w lewym przednim kole. Wlasciciel twierdzi, ze to sworzen i ze ma kupiony nawet nowy, tylko nie wymienil, bo to trzeba uzyc do tego prasy, a wiec sie umowic na wizyte u mechanika. Auto sciaga troszke w lewo przy dodawaniu gazu, ale wlasciciel twierdzi, ze to przez ten sworzen, bo sie naciaga wtedy i odchyla - prosze o komentarz co sadzicie.

Poza tym wszystko wydawalo sie byc ok - szyby z tego samego rocznika, dokumenty w porzadku.

Aha, przedni spryskiwacz jakos slabo psikal pomiko tego, ze tylni psikal ok (czyli to chyba nie brak plynu).

Pod spod nie patrzylem, wlasciciel twierdzi ze sucho, ale jakbym mial brac to zajrze.

 

Pozdrawiam,

Michal

Hej,

 

Sorry za post pod postem, ale kurczę wciąż biję się z myślami. Powiedzcie mi, czy ten wyciek spod pokrywy zaworów (dobrze Wam wszystkim znany) to jest coś, co w konsekwencji prowadzi do czegoś poważniejszego? Zastanawiam się, czy powinienem np. od razu zająć uszczelnieniem tego, czy raczej olać temat?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tez taki wyciek i konsekwencje sa takie ze silnik i spod auta jest uswiniony i smierdzi czasem spod maski w upale albo jak olej kapnie na kolektor wydechowy, o dziwo oleju nie ubywa na bagnecie. Zabieram sie zeby to zrobic przy najblizszej wymianie oleju i swiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam koledzy może jest ktoś z nas z serwisu Nissana albo ma jakieś dojścia żeby coś więcej dowiedzieć się o Notku bo mi bez właściciela nie chcą nic podać a nie chciałbym  robić sobie zbędnych wycieczek...

Vin SJNFAAE11U2154352 polski salon 2012rok 83000km przebiegu i podobno bezwypadkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za pomoc...byłem obejrzałem i był ok tylko 1.4 ale już zakupiony inny 1.6  2013rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Note, którego zakupiłem od pierwszego właściciela otrzymałem jeden kluczyk z pilotem i drugi kluczyk bez pilota. 

Czy tak powinno być? Fabryka dawała tylko jeden kluczyk z pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mati_wlkp napisał:

Do Note, którego zakupiłem od pierwszego właściciela otrzymałem jeden kluczyk z pilotem i drugi kluczyk bez pilota. 

Czy tak powinno być? Fabryka dawała tylko jeden kluczyk z pilotem?

Eeee coś masz kombinowane, ja od poprzedniego właściciela dostałem 2 identyczne kluczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...