Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup NOTE pytania i rozważania


Gość pawlo_note
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kilka dni temu Note z silnikiem 1,4 benzyna i dopiero teraz zauważyłem że na tylnej klapie niema "znaczka- napisu" NOTE ? Ech te emocje ! Teraz myślę czy aby tylna klapa nie była wymieniana czy malowana ? Czy możliwe jest że wypuszczono z fabryki taką wersję bez napisu ? W miejscu napisu  jest symbol ryby ?

Jaki olej silnikowy polecacie do Notka ? Coś 5W30 ? Jaki olej do skrzyni biegów ?

Edytowane przez adasko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek...miałem ciężki dzień i myślałem że pójdę spać bez pocieszenia ale nie....na Ciebie można zawsze liczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski przebieg 115.000 . Posiada instalację CNG której chciałbym się pozbyć i pozostać tylko na benzynie.

cng to najtańsze jeżdżenie instalacja drozsza wiec nikt nie zakłada jej żeby od tak śmigać rocznie 10-12tys , znajomy kupował jakąś pompę nie za tanią i tankowal to sam w garażu, jeździł za grosze, bandyta nie płacił akcyz :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie porady od łowców ryb . Czyli napis NOTE jest poprostu przyklejany. Jako żem chrześcijanin ryba zostaje . 

Poradzcie bez sarkazmu który olej 5w30 wybrać do mojego Notka 1.4 benzyna ? Mam na oku SHELL HELIX ULTRA ECT C3 5W30 czy CASTROL EDGE TITANIUM LL 5W30 ? Czy 4 litry oleju wystarczy na wymianę ?

Jaki płyn do układu chłodzenia polecacie ? Chłodnica jest aluminiowa ? Czy 5 litrów wystarczy na wymianę ?

Czy warto wymieniać olej w skrzyni biegów ? Notek ma już 130 tyś. przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz Sumy zamiast napisu NOTE no cóż  :bezradny:  

1) Elf Evolution 5W30 SXR 4l  wystarczy .

2) Prestone gotowy płyn do chłodnic -37, ile tam wchodzi do was nie wiem  :D

3) Elf 75W80 NFJ 3l i trochę zostanie (olej w skrzyni wymienia się co 60.000km !!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na ilość podrabianych mobili, castroli , warto lac oleje mniej markowo-popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze iż olej silnikowy powinien być o klasie API SG , SH lub SJ . Nowoczesne oleje są już klasy SL , czyli klasy wyższej . Czy to lepiej czy gorzej ?

Teoretycznie myślę że lepiej ale czy nie za dobrze ?

Edytowane przez adasko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie myślisz dobrze

 

generalnie obecnie oleje się produkuje pod silniki, a te są coraz bardziej wysilone z litra, mają coraz więcej dodatkowych mechanizmów, urządzeń proekologicznych, czy muszą pokonywać większe interwały między zmianami, więc nowsze normy kładą większy nacisk na mniejsze utlenianie, większą ochronę antykorozyjną, lepszą czystość silnika, oleje zaczynają się specjalizować pod konkretny silnik, rodzaj paliwa, zastosowaną technikę. 

 

owszem może się zdarzyć taka sytuacja, że lanie drogiego, najnowszego normami oleju w starszym technologicznie silniku, nic nam nie da, w pewnych procesach, może nawet on mieć minimalnie słabsze parametry niż olej starszej generacji.

 

dla przykładu ja mam fordowski small block V8 5.8l. pro boss cobra MPI, tam nie można lać najnowszego oleju , bo uszkodzą się chyba popychacze, z tego co pamiętam to muszę zawsze lać olej z dodatkami chyba cynku (już nie pamiętam, ale spełnia te wymagania lany prze zemnie Shell ROTELLA)  

 

ja zawsze powtarzam, że nie rodzaj oleju a częste zmiany i ta zasada jest najlepsza w autach rodzinnych normalnie eksploatowanych. Lanie syntetyku i zmiany w przedziale 10-15tys. km to idealna sprawa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniając płyn w układzie chłodzenia (Note 1.4)trzeba coś odpowietrzyć czy odpowietrzenie następuje samoczynnie ? Note nie posiada zegara temperatury i niechciał bym czegoś przeoczyć , może to grozić przegrzaniem silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wymieniając płyn w układzie chłodzenia (Note 1.4)trzeba coś odpowietrzyć czy odpowietrzenie następuje samoczynnie ? Note nie posiada zegara temperatury i niechciał bym czegoś przeoczyć , może to grozić przegrzaniem silnika .

 

Teoretyczne w nowych samochodach układy chłodzenia odpowietrzają się samoczynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam forumowiczy, chciałem zapytać co sądzicie o tym egzemplarzu:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-note-sliczny-note-oryginal-przebieg-stan-jak-nowy-piekny-kolor-ID6yRJAX.html

Dzisiaj już go oglądałem. Jest faktycznie cały w oryginale, co do bezwypadkowości nie mam najmniejszych wątpliwości. Widoczne jest zapocenie spod pokrywy zaworów i bardzo delikatne z połączenia skrzynia - silnik. Właściciel posiada dokumentację na przebieg i wygląda to wszystko wiarygodnie. Z minusów jeszcze to brak alusków i falowanie obrotów na około 1500-2000 obrotów, na jałowych wszystko w porządku. Przeczytałem, że jest to prawdopodobnie sonda lambda lub przepływka do wymiany. Czy według was warto jest zapłacić 17000 za ten egzemplarz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

W skrócie, zauroczył mnie Note 2, chce kupic używany z silnikiem diesla, nie bedzie z tym problemu w Niemczech. Auto na dojazdy do pracy i 3 razy w roku trasa Poznań-Hamburg. Mam pewne pytania i watpliwosci:

 

- silnik 1.5 dci, renault ale chyba poprawiony i nie ma sie co obawiac. Jedyny sensowny dla mnie bo jesli benzyna to tylko 4 cylindry, turbo i moc co najmniej 110 koni. Wyboru brak

 

- jak z filtrem DPF ? Mam doswiadczenia z 8 letnim fiatem bravo i 2 letnim vw golfem i zero problemów z tym filtrem

 

- czy Note 2 ma stary czy nowy czynnik klimatyzacjiR 1234yf ? Podobno nissan stosował nowy we wszystkich autach od roku 2014

 

- czy Note 2 ma czujnik cisnienia opon montowany w kazdej wersji? Znajduje sie on w kole czy przy module ABS (jak np Vw). Jesli w kołach to oewnie droga sprawa i łatwo uszkodzic

 

- jak jest z systemem bezkluczykowym ? Czy w najbogstszej wersji, bodajze Tekna jest w standardzie ?

Nie chce tego ustrojstwa, bez sensu jest i takie auto łatwo ujrasc, media przestrzegają. Jedyne rozwiazanie to owijanie kluczykavw folie aluminiowa

 

- jak sprawuje sie nawigacja ? Czy mapy sa w miare aktualne ? Instalowane na karcie SD? Skąd pobrac nowe i jaki koszt?

Wiadomo ze za 200 zł da sie to zaktualizowac prywatnie

 

 

Jakies inne rady i sugestie. Dziekuje

Wszyscy spią, maja mnie w D czy nikt nic nie wie.

2 dni i zero odzewu

Edytowane przez MaArek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gowniane to forum a ludzie ciemni i nieuprzejmi.

Rozumiem ze nikt tu nie ma Notev2 z silnikiem diesla

 

Ale na pizostale oczywiste pytania mogliby odpowiedziec inni uzytkownicy.

To po co to forum ? Miesiac minal i cisza

 

Na forum vw jest życie i spora wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tra ta ta.....życzę powodzonka na forum vw ;)


Gaz jest do kuchenek, ropa do traktorów a samochody jeżdżą na benzynie więc nikt nie odpowiedział.

Note i dizel to profanacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, NOTE 2 nie zbyt popularny na tym forum. Prawie nikt z posiadaczy NOTE I nie przesiadło się na II generację. I jeżeli dodamy do tego jeszcze diesla, to może się okazać, że nie ma tu nikogo z takim samochodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...