Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2015 o 17:58, Edek01 napisał:

Tylko do świateł mijania  trzeba brać nie te FOG , tylko te https://metler.pl/philips-zarowki-h11-x-tremeultinon-led-gen2.html

 

Mam i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żarówek polecanych przez JACKO, jedna mała uwaga, ale ważna dla krótkofalowców.

Żarówki "sieją" w paśmie 2m ( dokładnie około 144MHz) !!!  Na 70cm jest OK.

Sorry, za taki mały off topic, ale może dla kogoś to może być istotne info.

pozdrawiam

PS. Świecą bosko :)

 

5 godzin temu, Tomaszwi napisał:

Tylko do świateł mijania  trzeba brać nie te FOG , tylko te https://metler.pl/philips-zarowki-h11-x-tremeultinon-led-gen2.html

 

Mam i polecam

Miałem te żarówki. Niestety, musiałem je odesłać. W czasie deszczu nic nie było widać :(

Miałem te : https://metler.pl/philips-zarowki-h11-x-tremeultinon-led-gen2.html

Odesłałem je po dwóch dniach :( Osobiście nie polecam...Tak jak pisałem, sprawdziłem sporo różnych LED'ów, wtym też te z serii C7...Nie wiem, ale moja latarka przy breloczku miała więcej mocy niż C7 :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojti napisał:

Odesłałem je po dwóch dniach :( Osobiście nie polecam...Tak jak pisałem, sprawdziłem sporo różnych LED'ów, wtym też te z serii C7...Nie wiem, ale moja latarka przy breloczku miała więcej mocy niż C7 :D

C7 to byly moje ostatnie LEDy jakie mialem zalozone w QQ. Chwile z nimi pojezdzilem i wrocily spowrotem do pudelka. Ktos chce je za piwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 07:51, stasziek napisał:

C7 to byly moje ostatnie LEDy jakie mialem zalozone w QQ. Chwile z nimi pojezdzilem i wrocily spowrotem do pudelka. Ktos chce je za piwo?

A ja mam C7+ i nie uważam, że są złe, świecą zdecydowanie jaśniej niż fabryczne, także dalej choć węziej niż NIGHT BREAKER LASER H11.
Mam je w pudełku, bo jakoś wolę żółtawą barwę i poza tym, ledy zbyt mocno się "odblaskują" od nowszych znaków, a tego nie lubię.

Wiatraczki także lekko słychać na postoju jak się człowiek wsłucha, ale giną już np. po włączeniu cicho radia.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, stasziek napisał:

Przyszla paczka, zarowki zamontowane :) u Was te radiatorki tez sa takie glosne?

Słyszałem zaraz po założeniu, później na prawdę  już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze jestem tymi zarowkami zachwycony! 

W dniu 18.10.2019 o 15:48, aquariusmax napisał:

A ja mam C7+ i nie uważam, że są złe, świecą zdecydowanie jaśniej niż fabryczne, także dalej choć węziej niż NIGHT BREAKER LASER H11.

C7+ biale pudelko - tez je mam (poprostu w swojej wypowiedzi nie dodalem 'plusa'). One nadaja sie tylko do swiecenia stojac na parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz! :D A C7+ możesz spróbować dać w halogeny,tam hyba wystarczy zdjąć pierścionek i będą jak H7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima trochę mgły i zastanawiam się nad wymianą H8 w przeciwmgielnych na Ledy. Oglądam na Alegro i Ali.

I rewelacja taka sama żarówka na Ali ma podawane 1200lm natomiast na Aledrogo 1900lm. Jak to niewiele trzeba, żeby parametry poszły o przeszło 50% w górę. Kiedyś było powiedzenie "Polam i wszystko jasne" teraz parafrazując "Alegro i wszystko jaśniejsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
6 godzin temu, Radex9 napisał:

Czy zakładał ktoś te ledy W5W  do wewnątrz J11 ?  sypie błędami ?

Zerknij TUTAJ 
Ja w Pulsarze zastosowałem ledy Einparts'a. Żadnych skutków ubocznych. Te W5W które oznaczyłem jako test, zastosowałem jako pozycyjne z tyłu (4 szt) i jako oświetlenie bagażnika. Dają zdecydowanie mocniejsze światło niż te bańki 5W którymi uraczył nas fabrycznie Nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło fajnie u ciebie Andrzej G :spoko:  Te Philipsa z linku który podałem są ok ale bez canbusa chyba :(

Edytowane przez Radex9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Radex9 napisał:

Te Philipsa z linku który podałem są ok ale bez canbusa chyba :(

Te moje które zastosowałem, wszystkie są z Canbusem. Nie kupowałem w ciemno - skorzystałem z doświadczeń kolegów. Jedni kupili te o które Ty pytałeś, inni Einpartsa. Swego czasu było sporo nt. temat zarówno w dziale Pulsara, jak i QQłki. Zdecydowanie lepiej wypada Einparts. W tych Philipsa nie zauważysz różnicy w jasności w stosunku do szklanych baniek, natomiast zerknij na to, co pokazałem w bagażniku - tam widać różnicę :D (9 najjaśniejszych parametrowo LED w 1 żarówce).
Ja kupowałem TUTAJ 
Porównaj sobie ceny, porównaj parametry, zwróć uwagę na Canbusa, warto też zerknąć na zakres napięcia pracy ( 9v - 32v) ... a co wybierzesz, to już Twój wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czesc, jakie zarowki H11 na chwile obecna polecacie? Chodzi mi o biale swiatlo, zeby jakos to ladnie pasowalo do LED do jazdy dziennej z homologacja. OSRAM, Philips? Dzieki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze homologowane H11 dostępne na okres kiedy kupowałem, czyli dwa lata temu, to były Osram Laser.

Wg mnie, świecą równie mocno co dość dobre, niedrogie LEDY z wentylatorkiem, ale trochę bardziej żółto, co mi bardziej odpowiada, bo nie razi podczas deszczu i przy świeceniu w nowe znaki odblaskowe. 

Kiedyś kosztowały ok. 120 zł za parę.

Jak ktoś chce bardziej białe (niebieskie), to są Osram Cool Blue, ale wytrzymują krócej i słabiej świeca, bo mają niebieską przesłonę, więc raczej bez sensu.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czesc, padla mi zarowka H11. Chce wsadzic jakies LEDy na probe. Czy takie ponizej dadza rade w soczewkach? Moze ktos cos poleci na ta chwile?

https://allegro.pl/oferta/zarowki-senso-2x-led-h11-250-csp-12v-16000lm-13684418664

https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-h11-gt-cob-300-super-mocna-zarowka-10186077603

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt legalności takich lamp w Polsce, 16 czy 20 tys. lumenów, to by chyba spaliło reflektor (dozwolone jest jakieś 1350 lm x 2 dla H11).
W cichej benzynie, szczególnie na postoju będzie słychać wentylatorek i będą się rozchodzić delikatne drgania po karoserii.
Niektórym to może przeszkadzać.
Do tego gniazdo się będzie nagrzewać i może później już nie być szczelne i para się będzie zbierać wewnątrz.
No i światło będzie niebieskawe, znaki odblaskowe i zebry w deszczu będą oślepiające.

Sugeruję kupić najnowsze OSRAM Laser +200%, legalne, jasne, ale jednak lekko żółte. Jak się mało używa, to nawet rok mogą wytrzymać.

 

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aqarius,przerabiałem temat osobiście z ledami 11 tys lumenów i było ok.Nic nie drgało,nic nie parowało dźwięk silnika zagłuszał wentylatorki.Nie było różnicy w odgłosach tak jak przy H jak i przy led.Natomiast różnica w świetle kolosalna.jeden ważny wyjątek! trzeba kupić dobre jakościowo ledy,nie takie za 30 zł,tylko droższe.jest w tedy pewność(no prawie) że producent się ceni i wiązka światła jest idealna i nie będzie oślepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...