Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjrzyjcie się dokładnie,nie mówimy tutaj o mruganiu jak stroboskop,ale o bardzo delikatnym mruganiu.


Wręcz niezauważalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Przed zmianą, w trakcie zmiany, po zmianie. 

post-95009-0-15236700-1484180509_thumb.jpg

post-95009-0-19945300-1484180519_thumb.jpg

post-95009-0-61597300-1484180529_thumb.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin , jakie LEDy zamontowałeś ??

 

Te co przewijają się przez ostatnie kilka stron wątku. Ma już ktoś jakiś patent na brak roztapiania się śniegu przy LED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach Marcina widać, że zamiana halogenów na LEDY nie daje takiej samy plamy światła.

Bardzo ładne zdjęcie - super robota.

I zapisałem sobie pierwsze zdjęcie (halogeny) i drugie (LEDY) i przełączam sobie na komputerze szybko raz jedno raz drugie.

LEDy wyraźnie nie mają porządnego odcięcia  po prawej strony.

Mają też z lewej strony obcięty strumień światła - mniejsze doświetlanie lewej strony.

I wg mnie wyraźniejszą poświatę ponad linią odcięcia (wg mnie możliwe oślepianie, lub wrażenie oślepiania dla innych).

Ale to tylko co by nie było takiej sobie jakości zdjęcia - więc na żywo może to wyglądać całkiem inaczej.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydawało mi się, że linia u innych jest bardziej wyraźna. Być może można to podregulować. Zobaczę, jak się ociepli i będę miał więcej czasu. Lewa strona drogi jest dobrze oświetlona. Być może to złudzenie robi boczna ściana. Co do oślepiania to starałem się ustawić tak samo jak dla H11. Nie miałem żadnej reakcji aut z naprzeciwka oraz kierowców jadących przede mną np. korygowanie lusterek wstecznych. 

 

Co najważniejsze żona chwali nowe światła.

 

Na koniec zdjęcie po powrocie z drogi przy dużych opadach śniegu. Reflektory mokre i częściowo zasypane.

 

post-95009-0-92297600-1484319494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób instalujących LED-y. Po instalacji podjedzcie do najblizszej stacji diagnostycznej na sprawdzenie swiateł. Trwa to chwilę, jest darmowe - a ja będę czuł się bezpieczniej na drodze. Bo jak czytam Wasze posty o sposobach ustawiania świateł, to przyznam, że mam ciarki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób instalujących LED-y. Po instalacji podjedzcie do najblizszej stacji diagnostycznej na sprawdzenie swiateł. Trwa to chwilę, jest darmowe - a ja będę czuł się bezpieczniej na drodze. Bo jak czytam Wasze posty o sposobach ustawiania świateł, to przyznam, że mam ciarki

 

 

Ustawienie sprawdzone. Było ok. Diagnosta pozytywnie zaskoczony prawidłowym polem świecenia LED.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty nie związane z tematem zostały usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest z czego wybierać jeśli chodzi led dla auto moto, ale też dla innych branży – jachty, sprzęt budowlany, czy górnictwo na stronie motoledy.pl. Lubię tutaj kupować. Mają żarówki w wysokim standardzie, wydajne, na dłuższej gwarancji. W przypadku klientów indywidualnych dają dwa lata gwarancji, a jak zamawiam na firmę to dostaję rok gwarancji. Wysokie parametry żarówek, szybka dostawa, nie mam uwag.

Piękna laurka :D:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest z czego wybierać jeśli chodzi led dla auto moto, ale też dla innych branży – jachty, sprzęt budowlany, czy górnictwo na stronie motoledy.pl. Lubię tutaj kupować. Mają żarówki w wysokim standardzie, wydajne, na dłuższej gwarancji. W przypadku klientów indywidualnych dają dwa lata gwarancji, a jak zamawiam na firmę to dostaję rok gwarancji. Wysokie parametry żarówek, szybka dostawa, nie mam uwag.

 

polecam Żaneta Kaleta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Założyłem LED do mijania i teraz długie psują urok, bo są żółte. Ponieważ korzystam z długich automatycznych, to jakie żarówki polecacie na długie, aby świeciły na biało. Zwykłe żarówki, o standardowej mocy.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć max. zbliżone do led, a ma być klasyczna żarówka to: Cool blue intense 4200K

Jeśli "drutologia" ale z klasą, to Vertex 35W 4300K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć max. zbliżone do led, a ma być klasyczna żarówka to: Cool blue intense 4200K

Jeśli "drutologia" ale z klasą, to Vertex 35W 4300K

 

 

Philips White Vision :D

Barwa biała idealna do Philips led 4000K.

 

Dzięki zostanę przy tradycyjnej żarówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie dogadaliśmy. Chodziło mi o zmianę H1, przy czym nie chciałem wkładać już tam LED, lecz zwykłą i dopasować do mijania LED.

Proponujecie:
Cool blue intense 4200K
Philips White Vision
 
Które dają bielsze światło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ci pisaliśmy i piszemy o zwykłych bankowych żarówkach nie ledach :)

Jeśli H1 to osram cool blue jest bardziej niebieska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ci pisaliśmy i piszemy o zwykłych bankowych żarówkach nie ledach :)

Jeśli H1 to osram cool blue jest bardziej niebieska .

Dzięki, dokładnie o to mi chodziło

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...