Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek H11 w QQJ11 ze zwykłych na LED , - Wasze doświadczenia.


dareken
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. A co myślicie o takich żarówkach LED-owych? 

https://interlook.pl/product-pol-1103-Zestaw-zarowek-LED-H11-X3-Philips-ZES-50W-12000-lm.html

Rozmawiałem ze sprzedawcą sklepu i zaproponował mi je zamiast wcześniej tutaj poruszanych - https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-h11-80w-lumileds-r4-9600lm-homologacja-7461942659 Przede wszystkim dlatego, że te z 1 linku są homologowane oraz mają więcej LM. Dodał, że bardzo dobrze się sprzedają i klienci są z nich zadowoleni.

Posiadają homologację E8 oraz gwarancję na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka Led  nie może mieć homologacji  do reflektora z żarówką H.To że ma E8 może mieć tylko dla siebie,ale w komplecie z reflektorem pod H  taki zespół nie ma żadnej homologacji!

To tyle gwoli przepisów...sam mam żarówki led i jestem zadowolony.U mnie jest 3500 LM na żarówkę a tam 6000,ładnie.Radzę jednak,jeżeli byś kupował.nie kupuj barwy powyżej i poniżej 6500 K.6500 jest bielutkie i wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kubot7 napisał:

Te pierwsze są chyba z wentylatorem (będą burczeć), a te drugie z radiatorem (nadtopią gniazdo).

Posiadam C7+ chyba 16.000 lm i świecą podobnie jasno co oryginalne h11, oczywiście barwa jest inna (znaki odbijają się na niebiesko).

Ale mam założone h11 osram laser i są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kubot7 napisał:

Cześć. A co myślicie o takich żarówkach LED-owych? 

https://interlook.pl/product-pol-1103-Zestaw-zarowek-LED-H11-X3-Philips-ZES-50W-12000-lm.html

Rozmawiałem ze sprzedawcą sklepu i zaproponował mi je zamiast wcześniej tutaj poruszanych - https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-h11-80w-lumileds-r4-9600lm-homologacja-7461942659 Przede wszystkim dlatego, że te z 1 linku są homologowane oraz mają więcej LM. Dodał, że bardzo dobrze się sprzedają i klienci są z nich zadowoleni.

Posiadają homologację E8 oraz gwarancję na 12 miesięcy.

Oba typy żarówek są z pasywnych chłodzeniem, pierwsze to aluminiowy radiator, w drugich miedziane wyprowadzone na zewnątrz oploty. Pierwszy typ nawet jeżeli jest na chipach Philipsa, to pewnie chińczyk - świadczy o tym cena. Drugie żarówki  cenowo bardziej zbliżone do oryginałów Philipsa, ale sprzedawca nie podaje ich producenta - więc mamy znak zapytania. Homologacja E8 wydana na terenie Czech (oczywiście dotyczy wszystkich państw UE) jednak do zastosowania jedynie w reflektorach do tego przeznaczonych. Tak jak napisał Jacko29 do reflektorów H zgodnie z przepisami można montować jedynie żarówki H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po rozmowie ze sprzedawcą jednego ze sklepów oświetleniowych w Poznaniu. Ogólnie sporo się od niego dowiedziałem na temat żarówek LEDowych. Przede wszystkim tak jak mówił Jacek, LEDy nie posiadają homologacji. Tak jak wcześniej ktoś tutaj pisał na forum, że E8 to czeska homologacja działająca na resztę krajów Europy. 

Druga sprawa to liczba LM podawana przez sprzedawców typu 9600Lm, 11000LM. Jest to bardzo często bujda. Te wartości nie są prawdziwe i jak ktoś się nie tym nie zna - uwierzy. Tak samo jak megapiksele przy aparatach.

Trzecia sprawa, te paski miedziane do odprowadzania ciepła są bardzo ograniczone w swojej funkcji. Sprawdzają się jedynie przy sytuacjach gdzie żarówki są włączane na krótki okres czasu. W żarówkach gdzie naprawdę są wysokie wartości LM, zastosowane są wentylatory, co powoduje, że są trochę głośne.

Po długiej rozmowie z konsultantem wybór padł na ten zestaw - http://sklep.motohid.pl/pl/p/Swiatla-LED-X8-Serie-H8-H9-H11-CSP-LED-DIY-3000k-6000k-8000k-4000LM-35W-Alu-FAN/2551

Światła powinny przyjść w tym tygodniu i zamierzam udać się na SKP celem ich założenia oraz przy okazji odpowiedniego ustawienia.

Żeby światła drogowe zbyt nie odbiegały barwą od mijania, to kupiłem Philips White Vision Ultra.

W weekend zamierzam założyć komplet, więc mogę zdać relację z efektów.

Jak na razie wymieniłem żarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej na LEDy od Philipsa oraz całe oświetlenie w środku rownież tej samej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kubot7 napisał:

Jestem po rozmowie ze sprzedawcą jednego ze sklepów oświetleniowych w Poznaniu. Ogólnie sporo się od niego dowiedziałem ...

Trochę nie rozumiem Twojego rozumowania.
Dowiedziałeś się sporo i że LEDy są nielegalne na ulicy, więc je kupujesz.

Widzisz specyfikację do 4000 lumenów (w tych co wybrałeś) i twierdzisz, że kto się zna to w to nie wierzy, a Ty uwierzyłeś.

Nie masz zapewne samopoziomowania, a chcesz zamontować takie, które tego wymagają (powyżej 2000 lm).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubot,jak pojedziesz na SKP to odmówią Ci założenia! Przecież to oni są od kontroli prawidłowości pojazdów! A ledy są poza kontrolą! Człowieku,te ledy zakłada się tak jak normalne żarówki,nie ma filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, aquariusmax napisał:

Trochę nie rozumiem Twojego rozumowania.
Dowiedziałeś się sporo i że LEDy są nielegalne na ulicy, więc je kupujesz.

Widzisz specyfikację do 4000 lumenów (w tych co wybrałeś) i twierdzisz, że kto się zna to w to nie wierzy, a Ty uwierzyłeś.

Nie masz zapewne samopoziomowania, a chcesz zamontować takie, które tego wymagają (powyżej 2000 lm).

Nie kupiłem LEDów bo są nielegalne, ale dlatego, że lepiej oświetlają drogę, mają ładniejszą barwę oraz według mnie będą się ładnie komponowały z LEDowymi światłami dziennymi. 

Chodziło mi o to, że LEDy, które kosztują kilkadziesiąt złotych i mają w specyfikacji napisane, że obie dają 12000LM to jest bujda. Parametry w takich światłach są po prostu podkoloryzowane. Już nie mówiąc o radiatorach, które powinny być o wiele większe i wydajniejsze do takiej mocy LM.

W moim rozumowaniu nie ma nic niejasnego. Chcę poprawić wartości, które wymieniłem w pierwszym poście. 

13 minut temu, JACKO29 napisał:

Kubot,jak pojedziesz na SKP to odmówią Ci założenia! Przecież to oni są od kontroli prawidłowości pojazdów! A ledy są poza kontrolą! Człowieku,te ledy zakłada się tak jak normalne żarówki,nie ma filozofii.

Jacku, mam kolegę na SKP, którego poproszę o weryfikację ustawienia świateł. Myśle, że nie ma nic w tym złego. Lepsze to niż ustawianie świateł na „ślepo”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubot7 zamiast tego chińskiego LEDa wolałbym już kupić te żarówki (tak wiem że są tez nie legalne ale zapewne światła dadzą więcej niż te niefirmowe LEDy).

http://sklep.motohid.pl/pl/p/OSRAM-Cool-Blue-BOOST-H11-Hyper-Blue-5000k-12V-80W-DUO/1802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rafsty napisał:

@kubot7 zamiast tego chińskiego LEDa wolałbym już kupić te żarówki (tak wiem że są tez nie legalne ale zapewne światła dadzą więcej niż te niefirmowe LEDy).

http://sklep.motohid.pl/pl/p/OSRAM-Cool-Blue-BOOST-H11-Hyper-Blue-5000k-12V-80W-DUO/1802

Tak, wiem o nich. Też je brałem pod uwagę, ale postanowiłem spróbować tych LEDów jako światła mijania. Jak się na nich „przejadę”, nie będę więcej eksperymentował i zostanę przy zwykłych żarówkach. Uważam, że jest to zmiana, która może być fajna i korzystna. Jak nie będzie, wrócę do normalnych żarówek. Nie jest to nieodwracalna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że nadtopisz gniazda, wtedy zmiana będzie odwracalna z wymianą reflektorów za 3 tys.

Led'y nie będą się idealnie komponowały. Dzienne są dziwne. Niebieskawo-różowawe.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aquariusmax napisał:

No chyba, że nadtopisz gniazda, wtedy zmiana będzie odwracalna z wymianą reflektorów za 3 tys.

To wtedy będę miał nauczkę na przyszłość. Sporo osób na grupie założyło LEDy i nie miało takich konsekwencji, nawet po montażu mocniejszych, więc nie wiem czemu miałoby mi się to akurat przytrafić. Jeżeli się przytrafi - trudno. Nie omieszkam napisać o tym na forum i przestrzec innych.

Gdyby każdy się tak obawiał modów to nic by z samochodem nie robił. Ja do bojaźliwych nie należę i jeżeli przyjdzie mi za to zapłacić to uderzę się w pierś i zapłacę. 

Poza tym, przed jakąkolwiek akcesoryjną wymianą w samochodzie najpierw robię research i czytam o tym, także na hura nic nie robię.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was testował Ledy Philips X-tremeUltinon led gen 1 i 2 w Qashqai? Czy się zmieszczą i nie będzie błędu żarówek? Czy jako główne światła oprawka ma być H7 czy H11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H11,błędu nie będzie.Skoro ledy są jako H11 lub H7 to się zmieszczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do soczewek potrzeba H11, szkoda ,że Philips robi tylko H11 w wersji FOG, a nie tak jak H7 drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty szukasz drogowych, a nie mijania?
Soczewki nie mają nic do żarówek, ważne jest gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakby ktoś był zainteresowany, mam do oddania jedną szt leda z linka allegro ( te z kompletu za 259,00 ).

Co ciekawe, drugi raz padł po lewej stronie, za pierwszym wymieniony na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, herson napisał:

Jakby ktoś był zainteresowany, mam do oddania jedną szt leda z linka allegro ( te z kompletu za 259,00 ).

Co ciekawe, drugi raz padł po lewej stronie, za pierwszym wymieniony na gwarancji.

Napisałem na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że moje po 5 latach słuzby zaczęły odmawiać posłuszeństwa,zakupiłem przed wyjazdem nad morze takie oto ledy

https://allegro.pl/oferta/einparts-h11-led-zarowki-mijania-12-24v-canbus-8248739690

Po 5tys lumenów na żarówkę.6tys Kelwinów.Białe super białe światło mocne,o bardzo mocno akcentowanym odcięciu światło-cień.Posiadają wentylatorek chłodzący.Kilkugodzinna jazda nocą nie spowodowała ani jednego mrugnięcia jadących z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jacku, podczas jazdy w deszczu jest lepiej niz na halogenach? Testowalem juz dwa rozne zestawy ledow i za kazdym razem wracalem do Nightbreakerow wlasnie z powodu slabej widocznosci w gorszych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze odczucia do jazdy w czasie deszczu mogą się znacznie różnić.Musielibyśmy testować takie same ledy a o to na pewno ciężko.Moje odczucie  w czasie jazdy w deszczu jest jak najbardziej zadowalające.Widać na drodze co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem do mojego Qashqai'a  żarówki z linku do JACKO29...  o panie... Testowałem różne, ale te mnie powaliły. Naprawdę mają moc a poza tym, nikt nie "mruga" że oślepiają. Zrobiłem na nich już kilka tysięcy i mogę szczerze polecić :) Chyba dokupię drugi komplet do drogowych. W deszczu przejechałem prawie 600km i naprawdę było OK. Jasno i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wojti napisał:

Witam.

Kupiłem do mojego Qashqai'a  żarówki z linku do JACKO29...  o panie... Testowałem różne, ale te mnie powaliły. Naprawdę mają moc a poza tym, nikt nie "mruga" że oślepiają. Zrobiłem na nich już kilka tysięcy i mogę szczerze polecić :) Chyba dokupię drugi komplet do drogowych. W deszczu przejechałem prawie 600km i naprawdę było OK. Jasno i zero problemów.

A nie mówiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...