Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik światła


domadm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma pomysła jak przekonać czujnik światła, żeby w trybie automatycznym zawsze załączał światła mijania? I tak jeżdżę cały rok na światłach, wkrótce to nawet będzie trzeba a tak problem byłby z głowy.

 

Czy za włączanie świateł odpowiedzialny jest czujnik pod szybą czy ten kapturek nad kokpitem? Bo jakoś nie udało mi się ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no generalnie to mamy nawet cały Service Manual, ale miałem nadzieję że ktoś już temat obczaił :|

 

W SM pisało że ten czujnik jest używany m.in. do klimy, ale widzę że do świateł też.

Już próbowałem go przykrywać ale widać mało skutecznie - sprawdzę jeszcze raz. Mam nadzieję że klima od tego nie zwariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee ja nie wiem czy ten czujnik jest tylko do sensoru swiatla....nie wiem czy on czasem tez jakos nie dziala z klima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko teoretyzuje, ale wydaje mi się, że nawet jeśli jest od klimy, to może chodzić tylko o temperaturę, więc nawet jeśli czymś go owiniesz, ale tak, żeby to coś dolegało do niego (np:taśma klejąca) to temperatura odczytywana nie powinna się zmienić. Podkreślam, że to tylko moje dywagacje - nie sprawdzałem, ale sprawdzę :P.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że niektóre nowe samochody mają już możliwość przeprogramowania kontroli świateł, i wtedy cały rok się załączają niezależnie od pory dnia.

A z kolei ktoś opowiadał że w megankach zaklejają czujnik czarną taśmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konrad J.

to na desce pod szyba to czujnik naslonecznienia auta. czyli teoretycznie w aucie jest niska temperatura ale grzeje slonce i wydaje sie ze jest goraco. i ten czujnik tonaslonecznienie odbiera i przelicza to klima podaje chlodniejsze powietrze i mamy (teoretycznie) komfort cieplny w aucie........

a czujni swiatel to raczej jest zintegrowany z czujnikiem deszczu w lusterku . wystarczy przesterowac dane kompa i bedzi zalaczal swiatla czala dobe po przrkreceniu stacyjnki.

jak dobrze obczaje to napisze jak to zrobic. teraz mam malo czasu na grzebanie. ale jest maly pikus. obircuje ze jak znajde troszke czasu to napewno zadzialam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy czy te czujniki przy lusterku są też podłączone do magistrali danych czy też "sterują" włącznikiem analogowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o tych swiatlach jakis czas temu i nawet z Ptaskiem sie zastanawilismy jak to ugryzc :) dlugo mnie nie bylo na forum wiec sie nie pytalem ... a i jak na razie nie zauwazylem problemu z trybem auto ... czy slonce czy deszcz czy ciemno czy widno mi sie zawsze zaswiecaja ... a co najlepsze ... za ch*****re nie moge ich wylaczyc :-) .... nawet na OFF mi sie zaswiecaja ... nie testowalem jak auto leci pod slonce zeby bylo calkiem osweitlone ... ale odkad kupilem jeszcze nie jechalem na zgaszonych ... jedyne co sie nie swieci za dnia to tablica rozdzielcza ale ona sie zalcza jak tylko sie troche przyciemni ... pochmurny dzien albo popoludniowa szarowka ... natomiast swiatla caly czas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja! To co oni ci za model sprzedali?? żeby nawet na OFF nie dało się wyłączyć świateł to już przesada. Jak jeszcze napiszesz że w garażu po wyjęciu kluczyka palą się postojówki to wymięknę ;-)

 

Ale na poważnie - widać da się to jakoś przeprogramować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tej opcji, no i chyba dobrze, jak również czujnika deszczu, który w passacie doprowadzał mnie do szału, dostowsowując częstotliwość pracy do panujących warunków, powiedzmy losowo. A jak jest z nim w Navarach? Mówicie coś o przeprogramowaniu komputera aby go dostosować do wybranego trybu pracy świateł. U mnie też jest komputer. Czy ktoś wie, czy w takiej opcji:komp-tak, czujnik zmierzchowy-nie da się tak ustawić aby światła mijania zapalały się przy odpalaniu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, że czujnik deszczu w navarze działa wyśmienicie - ja jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pasku największy problem polegał na tym, że wycieraczki w ogóle nie reagowały na wodę rzucaną spod kół aut jadących przede mną, gdy już nie padało. W trakcie deszczu było trochę lepiej ale bez rewelacji. Ta przygoda zraziła mnie do tego patentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domadm ... ja tez z czujnika wycieraczek jestem zdowolony ... zastanawia mnie tylko jedna rzecz ... kiedys ktos na forum pisal ze nie dziala jak przekreci sie pokretlo od redukcji czasu czy jak sie to tam zwie ... ze ponoc sie wylacza czujka deszczu ... nie zauwazylem ... u mnie zawsze dziala ...

 

co do swiatel ... nie sprawdzalem w sloneczny dzien tej pozycji OFF ... ale jak jeszcze byla powiedzmy zima (kilka dni temu) i raczej pochmurno ... lub jak jest noc to wystarczy ze zapale silnik a swiatelka od razu ON ... to samo jest na AUTO ... jak wylacze gasnie wszystko ... a jak wlacze silnik to sie zaswicaja (tu nie pamietam jak jest w trybie auto ale na OFF na pewno) pare razy sie wystraszylem bo zegary sie nie podswietlaja jak jest dzien ... tylk ojak sie zrobi ciemniej

 

a wersje mam Austryjacka (bez RDL niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, w Navarce działa to przepięknie: jedziesz sobie spokojnie w wiosenny poranek a tu nagle spod mijanego TIRa wylatuje cała kałuża wody na twoją szybę..mig mig mig... pozamiatane i dalej jedziesz sobie spokojnie...

Albo w czasie deszczu: mżawka - wycieraczki delikatnie osuszają szybę, przyspieszasz - one też, kałuża - no problem - raz dwa i wytarte.

 

Zdarzyło się raz czy dwa że trzeba było pomóc automatowi, ale to w końcu tylko automat.

Wg mnie bardzo dobry automat :)

 

Gumiś: wygląda na to, że masz zblokowane włączanie świateł na stałe a tylko podświetlenie tablicy jest sterowane światłem.

No ale żeby OFF nie znaczyło OFF - to już wg mnie wada do reklamacji. A jak będziesz chciał gdzieś o zmierzchu podjechać tajniacko bez świateł? Albo coś ci się rozreguluje i będziesz oślepiał kierowców z przeciwnej strony i lepiej byłoby wyłączyć, etc, etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rear Differential Lock .. blokada tylnego mostu ... mam nadzieje ze nie bedzie potrzebna w misku korzystalem 2 razy w sniegu ale to ze wzgledu na zuzyte kapcie i wlasna glupote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby jest ale mi dziala tylko jak jest szybka mokra wiec tak jak by nie bylo ... steruje sie chyba tylko czuloscia czujnika ... przy najmniej tak mi sie wydaje .. ale co ja tam wiem .. mam dopiero 1,5kkm zrobione wiec jak ustale wiecej faktow to napisze ...

 

 

dopisze o magicznym przycisku w tym poscie bo mnie za chwile admin zbije ze posty nabijam ... looknij w watek "moje piekne szare....." tam mi tutejsi spece wyjasnili czego i gdzie nie mam ... a mam ichniejsza wersje LE ... tyle ze oni w specyfikacji maja 600EUR za RDL-a ... eh ci niemiecko-jezyczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...