Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik światła


domadm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ryży Koń

podłączyć kabelek ;)

Czekaj czekaj zabiłeś mi ćwieka..... Kurna w tym samochodzie jest gupia instalacja...ale z tego co pamiętam to była instrukcja w pudełku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i jak postępy koledzy?

 

Komu zapalaja się światła automatycznie po odpaleniu silnika?

 

Chwalić się :D

 

Już mnie wkurza to wieczne przekręcanie :kosci:

 

Może dostać się do czujnika na szybie i zewrzeć na krótko kabelki ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario62

No więc mi się zapalają. Motoda króla Ćwieczka. Malutka okrągła naklejka, czarna, cienka, o średnicy ok. 1,5 cm na czujniku na szybie czołowej. Nie odkleiła się już od miesięcy. Jest praktycznie niewidoczna.

Dzemik - dzięki za pozdrowienia i nawzajem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zwarciu kabelków z czujnika zmierzchu ?

 

Dostęp tam nie jest zbyt trudny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario62

Pobawiłem się z ciekawości. Otóż tylko ten sam mały czujnik jest od desczu. Polanie wodą :| pozostałogo obszaru prostokąta przy lusterku nic nie daje. Tylko to małe gówienko reaguje na wodę. O dziwo przez naklejkę tak samo. Cuda nie? Wot balszaja tiochnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jest taki mały czujnik na lusterku. Co to za zdobycz techniki ?

 

Początkowo myślałem że to jest czujnik zmierzchu. Czy to jest czujnik do ściemniania lusterka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis78

a nie pytal nikt w ASO czy nie znajda tego w consulcie zeby zaprogramowac DTLR ? ... w sumie to ja juz zapomnialem co to za pokretlo na dzwigni kierunkowskazu ... ale moze kazda wersje da sie tak przezbroic skoro nic nie daje posadzenie przekaznika a bez przekaznika dziala tak samo jak z ?

co do naklejki ... kurde wycieraczka przez nia przechodzi wiec szkoda troche piora ... ale skoro patent dziala to tymczasowo jest ok

 

co do lusterka jesli chodzi o to okienko kolo zielonej diody to jest od sciemy lusterka ... fajnie to dziala ... bawilem sie palcem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli: naklejam coś na to oczko na szybie i światła się włączają, a wycieraczki działają jak zawsze, czyli automatycznie??????

To co wy tam naklejacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakleiłem kawałek czarnej tasmy izolacyjnej, ale planuję coś cieńszego.

 

Jadę za 2 miesiace na przegląd i wyduszę z kolegów żeby coś takiego wymyślili żeby znieczulić czujnik i żeby odpalało się zawsze. Nie chce mi się specjalnie do nich jechać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Wydaje mi się, że jeden z kolegów opisywał schematy podłączenia swiateł w różnych wersjach Navary. Może trzeba to jeszcze raz przeanalizować?

Czy to było w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis78

ryzy ... schamcik byl w oparciu o przekaznik ... ale nie zadzialalo ... ja wypinalem przekaznik bo go mam i tez bez zmian .. nadal sie zalaczaly ...

 

dzemik ... jak maja Consult II niech podepna i sprawdza czy znajda w menu DTLR ... jak bedzie to go na ON i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie zmobilizowaliście :D Wstąpie dzisiaj do artystów z ASO z kompem :D:D

 

Może coś wyrzeźbią :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstąpie dzisiaj do artystów z ASO z kompem

to moze tez poradza cos na to zeby autosciemniacz lusterka byl domyslnie off po wlaczeniu silnika - wyjezdzajac z garazu prawie zawsze musze ten p. sciemniacz wylaczac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek4x4

Ja pytałem wczoraj w ASO i mi powiedzieli, że "się nie da :D , można taki moduł dokupić, jak są na allegro na przykład..." Według mnie to jest nie możliwe, żeby w komputerze się nie dało ustawić :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis78

Wojtek ... a sprawdzali czy tak tylko powiedzieli ? ... bo chciec to móc ...

 

kiedys gdzies na forum ktos pisal o zamowieniu przekaznika ze sie to nie udalo ale ze majstry pogrzebali w kompie i wlaczyli nie moge tego znalezc ... niech sie ten ktos przyzna komu to zrobili ... znalazlem tylko ze ryzy tez byl i nie znalezli ... trzeba by wydrukowac odpowiednia strone z SM i niech poszukaja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek4x4
Wojtek ... a sprawdzali czy tak tylko powiedzieli ? ... bo chciec to móc ...

 

Tylko tak powiedzieli, ale gość w ASO mówił, że już tak kombinowali z czyjąś Navarą i się nie da :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem - sprawdziłem. :D

 

Dowiedziałem się w ASO , że się da częsciowo wyłaczyć w programie komputera czujnik, tak że światła będą się właczać zawsze po uruchomieniu silnika. Koszt 100 zł brutto , 1 godz. pracy serwisu. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumis78

czemu czesciowo ? ... no jak bym mial dostep do consult II to bym poszperal w opcjach ... w SM jest nawet napisane gdzie szukac ... ale juz wiadomo ze sie sie da ... a 100 wobec mandatu za niemanie swiatel to rzekl bym za darmo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...