Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Coś pięknego - lampy :)


Gość hot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie temat światełek do P11tki, sugerowaliście, że to model Camino ;p odrobina prawdy, ale daleko od prawdy... a że prawda bywa ciekawa... znalazłem :) Reflektory mogę mieć od ręki, cena całkiem atrakcyjna, dowolna ilość :D

 

W Japonii zaistniał model primerki o nazwie Infinity - i tam dla niej stworzono dwa różne rodzaje reflektorów:

 

Wersja XENON

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

 

Wersja standard

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

 

Ślinicie się na to? Ja też... ale jest jeden, bardzo intymny problemik... te wersje świateł produkują na japoński lewostronny ruch.

 

A więc jak wymyślicie tani sposób dostosowania :D podzielę się szczegółowymi informacjami dotyczącymi możliwości nabycia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętamy :)

Może jest jakaś możliwość aby je przerobić :/

Co do ceny to wszyscy jesteśmy ciekawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nissaner
W Japonii zaistniał model primerki o nazwie Infinity - i tam dla niej stworzono dwa różne rodzaje reflektorów:

Infiniti G20 to P11 na rynek U.S.A.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL nie przejdą, bo w USA mają światła symetryczne, a w Europie asymetryczne.

 

No chyba, ze ktoś załatwi "lewy" przegląd i będzie oślepiać wszystkich z przeciwka :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lampki zaje....fajne ;) oczywiscie te xenonki :027:

Jezeli ktos wymysli jak to dostosowac do naszych warunkow to chyba 99% uzytkownikow P11 bedzie odkladalo na nowe reflektory :056: :576:

przynajmniej ja juz sie pisze :diabel:

P.s

Jaka cena tych cudeniek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze ktoś załatwi "lewy" przegląd i będzie oślepiać wszystkich z przeciwka

MarekS, czy wedlug Ciebie w usa noca wszyscy sie oslepiaja? Nie o to chodzi tylko o przepisy ktore sie roznia. Tak jak np w usa sporo aut ma czerwone kierunki i u nas nie przejda.

Amerykańskie światła mijania mają zarys symetryczny, czyli świecą tak samo z lewej i prawej strony drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pablo's

wiem że soczewki można przerobić robi to taka firma gdzieś sie natknąłem na nią jak znajde to napisze do nich czy są w stanie coś takiego wykonać no i za jaką kase

sam bym się pisał na takie lampy :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piterP11sz-n

polecam firme z Konikowa kolo Koszalina fachowo i pewnie - zerknijcie na www.xenony.pl znajdziecie tam przyklad P11 z soczewkami- mojej P11 :) testuje to juz 3 lata i z czystym sumieniem moge polecic warsztat pana Piotra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, ze ktoś załatwi "lewy" przegląd i będzie oślepiać wszystkich z przeciwka

MarekS, czy wedlug Ciebie w usa noca wszyscy sie oslepiaja? Nie o to chodzi tylko o przepisy ktore sie roznia. Tak jak np w usa sporo aut ma czerwone kierunki i u nas nie przejda.

 

Sorki, masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te lampki... :one: Jak rozgryziecie problem to się piszę na zestawik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad ceną pracuję :) jak się uda będzie nissano-primero-ksenonowa rewolucja ;p rozmowy z producentem nt. możliwości europejskiej wersji :D

 

tak jak na zdjątku;p

 

unojm0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa z lampami nie jest przegrana. W naszych europejskich lampach za snop światła odpowiada przesłona żarówki i szyba reflektora(bo lustro jest gładkie) A w tych japońskich z gładką szybą odpowiednio skonstruowany odblask i przesłona. Miałem okazje parę razy wycinać szybę z reflektora od P11(bez strat) Podejrzewam,że wystarczyłoby obrócić przesłonę żarówki o ok 35 stopni byłaby lampa do naszego ruchu. Można by to zrobić niefachowo bez wycinania szyby,lub fachowo z wycięciem,przekręceniem przesłony i wklejeniem szyby. Tyle tylko,że znaczki zostaną,że to reflektor do ruchu lewostronnego. A jeżeli mowa o lampach z USA niedoświetlających zakrętów(jeżeli tak mają) to przejdą u nas przegląd bo maja oznaczenia na USA i na Europę do ruchu prawostronnego. Można pokombinować!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarciu1111

dokładnie wszyscy ci dobrze radza i nie drogo zamień kola albo stronami albo tyl na przód. ja kiedyś tez szukałem dziry w całym a to opona miala wade niewidoczna dla oka. teraz wszelkie objawy znoszenia w jakim kolwiek aucie zaczynam od sprawdzenia opon. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy czy już coś wiadomo na temat lamp?? emat coś przygasł - mam nadzieje że tylko chwilowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampki piekne, jak masz mozliwosc cos takiego do p11 dostac to daj znac, ja mieszkam w Anglii i mam wersje angielska primy, wiec moglbym stestowac lampki, pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość suchylodz
lampki piekne, jak masz mozliwosc cos takiego do p11 dostac to daj znac, ja mieszkam w Anglii i mam wersje angielska primy, wiec moglbym stestowac lampki, pozdrowienia

 

Tez sie dolaczam do prosby Podajcie jakas cene :D Anglicy czekaja z niecierpliwoscia :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, znow sie napatrzylem na te cuda i nie odpuszcze, zapodaj jakas cene czy cos, ktos cos wspomnial ze na ebay.com mozna znalesc, mozesz jakims linkiem rzucic? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...