Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Coś pięknego - lampy :)


Gość hot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki koszt ?? i moze jakas fotka tych przednich lampek ??:)

 

ceny sa rozne polukaj na ebay ;)

odsylam np do tej aukcji:

lampki

to sa uzywki ale dobre zdjecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LeszekSKC
A jaki koszt ?? i moze jakas fotka tych przednich lampek ??:)

 

ceny sa rozne polukaj na ebay ;)

odsylam np do tej aukcji:

lampki

to sa uzywki ale dobre zdjecia :)

 

Kurde sliczne sa :) ale szkoda ze sa przystosowane do ruchu lewostronnego ;// Czy naprawde nie istnieja zadne inne lampy ktore sa sliczne i legalne na polskie drogi ?? :);]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13
ale szkoda ze sa przystosowane do ruchu lewostronnego ;//

Te z aukcji akurat nie są przystosowane do ruchu lewostronnego bo pochodzą z amerykańskiej Infiniti G20, co oznacza, że świecą symetryczne (równe pasmo światła, bez doświetlana któregokolwiek pobocza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli od biedy w kierunki te swiecące ciągle włożyć zarówke białą i mozna smigac po polskich drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coffee-l

Kurcze, szkoda z tymi kierunkami. Lampki sa świetne, myslę że znalazłoby sie wielu nabywców na nie. Może się cos da z nimi zrobić? jeżeli nie będą oślepiać innych to jeździć a na badanie znów założyć stare i tak co rok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jeszcze co do tylnych lamp do kombi.

 

Prowadzę negocjację z pewną firmą zajmującą się obróbką i wytwarzaniem elementów z tworzyw sztucznych dotyczące wyprodukowania samych kloszy do lamp. Montaż takiego wynalazku polegałby na rozbiciu/wycięciu klosza z istniejącej już lampy i wklejeniu w jego miejsce nowego wykonanego według uznania/projektu. I tu pojawia się problem - w celu dalszych negocjacji, wyceny pojedynczego produktu, określenia minimalnego zamówienia i zbadania czy to wogóle będzie opłacalne i co ważniejsze w zasięgu naszych kieszeni potrzebny jest projekt lamp.

 

Projekt powinien zawierać zwymiarowane elementy oczywiście o odpowiednim kształcie, geometrii i kolorystyce. Niestety nie jestem w stanie przygotować czegoś takiego powiedzmy w odpowiednio profesjonalny sposób samemu.

 

I tu pojawia się moja prośba: może ktoś z was szanowni koledzy posiada umiejętności obróbki grafiki i mógłby wykonać taki projekt ?

Od tego projektu uzależnione są dalsze rozmowy z wcześniej wspomnianą firmą.

 

Pozdrawiam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, po długiej nieobecności w tym temacie. Odnośnie lamp przednich nie wiem czy dobrze zauważyłem ale one chyba nie mają elektrycznej regulacji wysokości. Czy ktoś już zamówił te cudeńka do swojego nismo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki dotarły już do kolegi cichy00. Czekamy na fotki po ich zamontowaniu!

 

I jak to cenowo w końcu wyszło?

Pytam bo mam kontkt z gościem na ebay'u który twierdzi że może mi takie załatwić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

I jak to cenowo w końcu wyszło?

Pytam bo mam kontkt z gościem na ebay'u który twierdzi że może mi takie załatwić.

Pozdrawiam.

Przy kursie dolara 3,15 wyszło 1480zł za komplet (cztery lampy).

post-13004-12487107346981_thumb.jpg

post-13004-12487107487925_thumb.jpg

Edytowane przez fragles13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Jakby kilka osób się zwarło w chwili składania zamówienia przez Cichego, to koszt byłby sporo niższy. Zresztą nawet kwota, którą musiał wyłożyć Cichy00 jest porównywalna do kosztu kompletu używanych zwykłych lamp do kombiaka. Oto przykład: http://allegro.pl/item681952685_nissan_primera_p11_kombi_lampy_tylne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kilka osób się zwarło w chwili składania zamówienia przez Cichego, to koszt byłby sporo niższy. Zresztą nawet kwota, którą musiał wyłożyć Cichy00 jest porównywalna do kosztu kompletu używanych zwykłych lamp do kombiaka. Oto przykład: http://allegro.pl/item681952685_nissan_primera_p11_kombi_lampy_tylne.html

 

Zgadza się. Ludzi kompletnie porąbało z tymi cenami lamp do kombiaka. Do nowego Avensisa idzie kupic lampę w dobrym stanie za 150 zeta a do naszego WP11 za 500 zeta i to tylko jedną część. za lampkę w klape trzeba dać ekstra 300. Wywindowali ceny jakby nie wiem jaka to limuzyna miała by być. Przy takiej chorej sytuacji to za niedługo jak ktoś nie daj Boże rozwali sobie tył to sprzeda smaochód bo naprawa będzie nieopłacalna ze wzdględu na koszt lamp.

Nawiasem mówiąc ciekawe ile lampa w ASO kosztuje.

Wracając do lampek z WHP11. Niech się Cichy wypowie czy pasują bez problemu do europejskiej wersji WP11.

Wogóle byłem w szoku jak się niedawno dokopałem do Primery na rynek japoński. Pytnie czy ktoś wie czy one były robione w Japonii czy w GB na ich rynek?

Pozdrawiam.

Bart.

 

P.S. Fragles napisz z jakiego kraju te lampy przyszły i czy to są nówki czy używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Zgadza się. Ludzi kompletnie porąbało z tymi cenami lamp do kombiaka. Do nowego Avensisa idzie kupic lampę w dobrym stanie za 150 zeta a do naszego WP11 za 500 zeta i to tylko jedną część. za lampkę w klape trzeba dać ekstra 300. Wywindowali ceny jakby nie wiem jaka to limuzyna miała by być. Przy takiej chorej sytuacji to za niedługo jak ktoś nie daj Boże rozwali sobie tył to sprzeda smaochód bo naprawa będzie nieopłacalna ze wzdględu na koszt lamp.

Nawiasem mówiąc ciekawe ile lampa w ASO kosztuje.

Wracając do lampek z WHP11. Niech się Cichy wypowie czy pasują bez problemu do europejskiej wersji WP11.

Wogóle byłem w szoku jak się niedawno dokopałem do Primery na rynek japoński. Pytnie czy ktoś wie czy one były robione w Japonii czy w GB na ich rynek?

Pozdrawiam.

Bart.

 

P.S. Fragles napisz z jakiego kraju te lampy przyszły i czy to są nówki czy używki.

Primery na rynek japoński były składane w Japonii. P11 z lat 2000-2002 wygląda jak P11 przed liftem, ale nafaszerowana jest ostro - możesz w niej mieć i CVT i klimatronik, i jeszcze inne bajery.

Te lampki są z Japonii, jechały przez Nowosybirsk, Moskwę, Mińsk, Warszawę - aż do Szczecina. Są to używki, ale jak widać na fotkach - stan nówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lampki są z Japonii, jechały przez Nowosybirsk, Moskwę, Mińsk, Warszawę - aż do Szczecina. Są to używki, ale jak widać na fotkach - stan nówek.

 

Kawał drogi przejechały. Ja spróbuję uderzyć z innego źródła ale nie zapeszam...:)

A porówywaliście je z europejską wersją czy kształtem pasuje i jeżeli chodzi o kostki?

Szkoda byłoby utopić pieniądze w coś co nie będzie pasowało.

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Kawał drogi przejechały. Ja spróbuję uderzyć z innego źródła ale nie zapeszam... :)

A porówywaliście je z europejską wersją czy kształtem pasuje i jeżeli chodzi o kostki?

Szkoda byłoby utopić pieniądze w coś co nie będzie pasowało.

Pozdrawiam.

Bart.

Nissany mają to do siebie, że wszystko w nich przewidziano i z reguły wszystko do wszystkiego pasuje. Jednak aby mieć pewność - trzeba poczekać na komentarz Cichego, któy w tym momencie jest na urlopie w ciepłych krajach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i co.. nikt się nie wypowie? nie macie żadnego zdania na temat tych lampek? Czy są warte swej ceny, czy też nie?

 

Ja się wypowiem bo dzisiaj odertałem z poczty takie same lampki w stanie idealnym.

Jeżeli chodzi o koszta to lampki + przesyłka kosztowały jakieś 920 PLN a małym szczegółem pod tytułem urząd celny który skasował sobie jeszcze 147 PLN.

Reasumując cena 1067 za wszystko chyba nie jest taka zła tym bardziej że stan praktycznie idealny.

Aha no i moje przyszły z ..... Nowej Zelandii :)

Co do samych lampek niech się Cichy wypowie co modyfikował w lampach bo z tego co ja na szybko zdążyłem wyczaić to to, że nie ma przeciwmgielnego tylko dwie wewnętrzne lampki działają tak jak zewnętrzne czyli pozycja+stop.

Może i efektowne to jest ale gdzieś tą przeciwmgielną trzeba jakoś zrobić. Jak na razie mam 2 koncepcje ale poczekam co Cichy napisze.

No i żarówki są inne ale z tym aż takiego problemu nie ma bo idzie takowe dostać u nas.

Wychodzi na to że będę miał 2 Primkę w klubie z takimi lampkami :)

Ale takiego loga na klapie jak mam w avatarze to chyba nikt nie ma co?

Pozdrawiam.

Bart.

Edytowane przez Bart-qlka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takiego loga na klapie jak mam w avatarze to chyba nikt nie ma co?

Da się załatwić;)

Lampki dla Cichego też mogłyby kosztować tysiączka (tak jak pisałem na początku) pod warunkiem, że znalazłoby się kilku chętnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Da się załatwić;)

Lampki dla Cichego też mogłyby kosztować tysiączka (tak jak pisałem na początku) pod warunkiem, że znalazłoby się kilku chętnych..

 

Wiem że się da bo mam takowe tylko jeszcze nie przyczepione :)

Co do lampek to byłem teraz na oględzinach w samochodzie i trzeba conieco przerobić.

Dlatego idę na łatwiznę i czekam jak Cichy rozwiązał problem lamp JDM.

Miejmy nadzieję że się podzieli doświadczeniami.

Pozdrawiam.

 

Wiem że się da bo mam takowe tylko jeszcze nie przyczepione :)

Co do lampek to byłem teraz na oględzinach w samochodzie i trzeba conieco przerobić.

Dlatego idę na łatwiznę i czekam jak Cichy rozwiązał problem lamp JDM.

Miejmy nadzieję że się podzieli doświadczeniami.

Pozdrawiam.

 

Witam ponownie.

Wiem że to sługo trwało ale w końcu mam fotkę jak lampki wyglądają tym razem na srebrnym automobilu.

Poniżej foto.

Pozdrawiam.

post-10470-1264721959,5692_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...