Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustawienie zapłonu KA24


Sebav

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałem problem z wodą w oleju i po wymianie uszczelki pod głowicą zdaje się być dobrze, ale mam problem z odpaleniem autka.

Serwisówka dla mnie nie jest do końca zrozumiała, rozrząd ustawiłem tak, że klin na wale korbowym był ustawiony do góry i klin na wału rozrządu tak samo, zawory wydawały się pracować prawidłowo. Następnie silnik w tej samej pozycji (na wskaźniku wyprzedzenia zapłonu 0 stopni) wkładam pompę oleju z wałkiem ustawionym wedle znaczników ( na wałku była kropka, a na pompie otwór trójkątny). W ten sposób trzpień do kopułki zapłonowej był wypókłym półkołem był bliżej przodu auta. Aparat zapłonowy włożyłem tak jak wyglądało to na serwisówce, a następnie obróciłem wedle oznaczenia wykonanego przy demontażu.

 

Auto juz prawie jakby miało załapać, ale w żadnej pozycji nie chce zagadać, czasami strzeli w wydech. Nie mam lampy stroboskopowej i nie wiem jak mogę sobie z tym tematem poradzić, dlatego zwracam się z proźbą do was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez lampy to lipa.Na stacji diagnostycznej w moich okolicach liczą sobie ok20zł za ustawienie lampą.

Więc chyba szkoda zachodu.

Znajdz kumatych gości na diagnostyce i tyle,wiem że nie każdy diagnosta chce się w to bawić i olewają klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak auto nie odpala to ciężko zajechać, jeszcze raz rozrząd przejże i zobacze, bo jak składałem nie widziałem żadnych znaków, ale nie patrzałem na łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...