Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stag 300-4 Premium, sygnał obortów, zasilenie z ACC, sondy


mironig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

wpadła mi w ręce kompletna elektronika stag 300-4 premium.

 

Aktualnie mam instalacje DT-gas system w P12 1.8. Chcę ją zamienić na staga z wielu powodów :)

 

Pytanie:

 

Skąd podpiąć sygnał obrotów?

 

Skąd najlepiej złapać napięcie po przekręceniu kluczyka (w okolicach lewej przedniej lampy/akumulatora)?

 

czy podłączać sygnał z sąd lambda?

 

czy podłączać adapter OBD?

 

z gry dziękuję za odpowiedź

 

pozdrawiam,

MG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) dzieki

 

z której cewki najlepiej podpiąć sygnał i z którego kabla konkretnie ??

 

co sądzisz o podpieciu sygnału obrótów z czujnika wałka rozrządu ??

 

ad.2 czyli kabel oznaczony w instrukcji staga jako zasilanie po stacyjce podpiąć do wtryskiwacza ?

 

ad.3. dlaczego nie podpinać sond ? (sory za pytanie ;) ciekawi mnie to dlaczego nie podpina się sond pomimo że instrukcja podaje sposób w jaki należy to zrobic

 

 

pozdro

Edytowane przez mironig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) dzieki

 

1. z której cewki najlepiej podpiąć sygnał i z którego kabla konkretnie ??

 

2. co sądzisz o podpieciu sygnału obrótów z czujnika wałka rozrządu ??

 

3. ad.2 czyli kabel oznaczony w instrukcji staga jako zasilanie po stacyjce podpiąć do wtryskiwacza ?

 

4. ad.3. dlaczego nie podpinać sąd ? (sory za pytanie ;) ciekawi mnie to dlaczego nie podpina się sąd pomimo że instrukcja podaje sposób w jaki należy to zrobic

 

 

pozdro

ad1. bez znaczenia, może być każda, masz 3 przewody na jednym masa na kolejnym 12V i na tym gdzie nic nie będzie to jest sygnał :D z ECU i tam wpinasz :D

ad2. bez sensu nieraz potrafi zakłócić albo mieć problem z odczytem

ad3. tak,czerwony podpinasz pod + na wtryskach PB jest wspólny dla wszystkich wtryskiwaczy

ad4. sąd to nei wiem ale jeżeli chodzi o sondy :D to może zakłócić pracę, przydaje sie do podglądu jak się stroi auto 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź i sory za orta ;)

nie gniewaj się :) to taki żarcik, dla rozweselenia :)  jak coś to pytaj dalej TU masz chyba kompletny poradnik co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

jeszcze jedno pytanie:

 

w DT GAZ czujnik poziomu gazu ma 3 piny. plus jest zasilany z elektrozaworu, minus z masy a jedynie sygnał wraca do centralki. Czy moge podłaczyc ten czujnik do komputera staga bez ciagniecia dodatkowych kabli ??

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień szkiełko na staga i będzie OK, a przelutuj tylko końcówkę do niego aby nie ciągnąć nowego przewodu w zwykłym nei ma + 12V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Udało mi się wszystko uruchomić. Mam jeszcze jedno pytanie.

 

podczas przyspieszania, do momentu rozgrzania reduktora do 90 stopni silnik lekko podszarpuje miedzy 1500 a 3000 obr. Mapy pokrywają się idealnie.  

 

Masz może jakiś patent na korekcje mapy po obrotach w sterowniku staga? Silnik 1.8 dwie sondy lambda. Listwa omvl reg. Reduktor stag acr-01. Sterownik stag 300 premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz widocznie zrobić korektę po obrotach :D sam raczej możesz nie dać rady lepiej aby ktoś prowadził a TY klikasz dobrze by było mieć podgląd pod korekty i sondę AFR jak jej nie ma to podgląd pod prace zwykłej sondy, bo rozumiem, ze na PB nie ma takich problemów??


pokaż scriny jak to wyszło 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pomagały mi żadne ustawienia jeżeli chodzi o podszarpytanie i wymieniłem świece. Auto chodzi jak żyleta także jeszcze raz dzieki za pomoc. Wrzucę poglądowe screeny w wolnej chwili, może komuś się przydadzą.

 

Teraz walczymy z autem kolegi ;) Subaru silnik boxer 2.5 turbo. Gazownik podczas montażu pomylił mu kolejność wtryskiwaczy. Po lewej stronie ma podpiete wtyki od sterownika stag 300 premium nr 3, 4 a po prawej 1,2.

 

Wg mnie powinno być po lewej 1,3 a po prawej 2,4.

 

Czy wg Ciebie może zostać takie rozłożenie wtryskiwaczy czy zmienić to zgodnie z numeracją staga i manuala ??

 

Spotkałeś się może kiedyś z taką rzeźbą? i czy może to wpływać na prace silnika? w dodatku w sterowniku mial ustawione 1;2 na bank 1 a 2;4 na bank 2 i wlączoną autoadaptacje. przy takim ustawieniu korekty staga dotyczyły tylko dwóch cylindrów po prawej stronie.

W manualu subaru sprawdziłem, że wszystkie cylindry są na jednym banku ??? ! :) Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia kolejność wtryskiwaczy, ważne aby nei pomylić par, czyli jak rozcinasz wtrysk 1PB i podpinasz do niego jakiś kolor, to ważne aby ten sam kolor był przy wtrysku LPG 

 

auto ma dwie I sondy czy jedną?? bo jak wychodzi jedna to ma jeden bank, autoadaptacja lipnie działa w Stagu mo\że rozjechać mapy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sterownik wg Ciebie jest teraz najlepszy ?

 

i ciekawe jak teraz sprawdzic bez rozcinania wiązki czy wtryski nie zostaly pomieszane względem siebie. Po odlaczeniu jednego gazowego silnik zaczyna strasznie drgac.

Edytowane przez mironig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powinien przełączyć na PB i w programie było by widać. 

sprawdź piny we wtyczkach i po problemie

Wszystkie sa podobne, zależy kto co lubi odnośnie tego staga to wolał bym techa, osobiście montuje Optimę inne na życzenie klienta :D 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...