Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] primera - kapitulacja - idzie na sprzedaż...


Gość nismo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na niskich obrotach huczy strasznie .Nie robi tego zawsze .raz silnik chodzi jak by był nowy a raz jak traktor.Miałem już kiedyś z nią to samo ale po wymianie wiazek elektrycznych przeszło .teraz jest gorzej niz wtedy .mechanicy rozkładaja znów ręce.


szkoda bo jasne skorki w środku, lakier kameleon,chromowany gril ,felgi chrom,ogólnie ładna...


nikt niema pomysłu...?


Ciężki temat koledzy a ja laik jestem w czarnej d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nic nie wywala? 

Może się rozrząd przestawił, u mnie też chodził jak traktor jak pękł pasek klinowy i kawałek dostał się do rozrządu i namieszał trochę. 

Edytowane przez Majkelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym aucie są zmienne fazy moze wariator nei działa jak powinien, bo taki odgłos wygląda na problemy  z zapłonem, z rury co leci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic 

rozrzad jest wymieniony.

odgłos dochodzi na 99 procent z prawej strony, .czuje sie tak jabym miał dwa auta .raz wsiadam i jest lepiej niz dobrze a raz jest masakra

A nie masz u siebie (po prawej stronie silnika) za termostatem czasem Vacum pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwarza podciśnienie na wszelkie podzespoły w silniku min. na hamulce(servo) również.

Jest tam też łańcuszek, prowadnica-ślizg. Potrafi czasami głośniej pracować niż rozrząd. W szczególności jeśli łańcuszek "zetrze" prowadnicę.

Poszukaj mojego tematu - Vacum pompa - dawałem posty i fotki w różnych modelach. 

Zaznaczam, że nie wiem jak to ma się dokładnie do Twojego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panewka raczej stuka, no i do tego cały czas a tu mamy w zależności od upodobania, choć @filtron miał coś takiego w swojej to autor może podpytać jakie były objawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Gdyni,znam dobrego mechanika  w Redzie,moją Primerkę ostatnio zrobił,czego się nie udało  innym..

Jakby co,podam namiary..

Edytowane przez deejayp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to czasem nie jest w traktorach only?? :D

Jak to pisałem, to zerkałem na sprzedaże tego silnika, aby dokładnie się przyjrzeć.

Lecz nadal nie jestem pewny i nie byłem w tedy, więc moje ostatnie zdanie było podsumowujące i do sprawdzenia rzetelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie...  vacum pompa występuje tylko w silnikach doładowanych, ze względu na panujące nadciśnienie w kolektorze dolotowym, natomiast w tym wypadku mamy silnik wolnossący więc nie ma potrzeby stosowania jej, podciśnienie jest bezpośrednio brane z kolektora dolotowego. Wracając do tematu, jeżeli poza dziwnym dźwiękiem silnika nie ma żadnych innych negatywnych skutków w jego pracy (moc, spalanie, równa praca na biegu jałowym, palenie na dotyk) to ja bym obstawiał problemy z osprzętem. Ktoś w ogóle osłuchał ci ten silnik podczas występowania tego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wysłucha łmechanik z nissana w gdansku i jeszcze dwoch innych.Dzwięk słyszą ale nie wiedzą skąd.Moja spostrzeżenie jest takie że jeżeli to występuje to najczęściej przy skręcie w lewo .Wtedy auto ma prawy bok obciążony... Obstawiałem łożyska i wymieniłem je w ciemno ale to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to cenna wskazówka tu padła, czyli ten niepokojący dźwięk zanika zawsze po wciśnięciu sprzęgła, a występuje tylko podczas jazdy, czy też występuje dalej ale jest mniej słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...