Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] primera - kapitulacja - idzie na sprzedaż...


Gość nismo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja skłaniam się jakoś w kierunku ocierania tarczy hamulcowej, piasty albo przegubu, bo łożysko było by słychać nawet nieobciążone, no chyba że nikt jemu się nie przysłuchiwał dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skit dorze pisze,ze lozysko to slychac i bez obciazenia i po to byla ta proba a tu w gre wchodzi obciazenie prawej strony w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, u mnie na prostej nic nie szumiało. Lecz wystarczyło zmieniać pas po wyprzedzaniu i już chrobotało/ocierało (dziwny dźwięk). To samo było słychać np. przy wolnym manewrowaniu na parkingu. - ktoś mógłby w tedy powiedzieć że to przegub, lecz nie. To tylko łożysko i wyrobiona piasta, bo łożysko obracało się również po piaście. wszystko było uzależnione od nacisku i siły odśrodkowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale piaste i zwrotnicę masz stare, a to o ich uszkodzenie chodziło koledze. Mi przy tej okazji przyszedł jeszcze jeden pomysł, czy masz pozakładane segery zabezpieczające łożysko, może któryś wypadł, albo go zapomnieli założyć

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak łożysko było stare i siedziały oryginalne segery to ten dzwiek też był.mechanik mówił że łożysko weszło ciasno tak jak powinno czyli w piascie sie nie obraca.,ale załóżmy że masz rację to co teraz ?.Wyciągać łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego ma wyciszenie tego halasu na wcisnietym sprzegle, zastanawiam sie nad rodzajem tego ha lasu bo jego dokladne zdefiniowanie moze naprowadzic na rozwiazanie. Moze tak: zuzyte lozysko daje narastajacy halas podobny do jazy metalowymi kolkami po szynach halas narasta wraz z predkoscia jazdy i nasila sie na zakretach na stronie dociazanej przy czym nie ma zadnego ocierania i chrobotania czy ocierania metal o metal.

Ocieranie metal o metal to: wytarte klocki do metalu a halas nasila sie przy hamowaniu, zapieczone sruby plywajace w zaciskach hamulcowych - wtedy przy skrecie jest efekt ocierania , ocieranie bez wzgledu na polozenie kol to oslona blaszana tarczy hamulcowej. Obejrzyj dobrze prawe nadkole i wszystko z prawej strony czy nie ma sladow tarcia, postaraj sie slowami opisac ten halas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śladó wtarcia niema.Nie wiem logika mówi mi że jak przyśpieszam i mam skręcone koła to siła odśrodkowa działa na wszystkie części i wypycha koło do zewnatrz .No i gdyby było wszystko ok to koło zostało by przytrzymane a tak coś jest zuzyte i pozwala na zbyt duży wychył jednej częsci względem drugiej i lipa.Odgłos jest jednostajny i metaliczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiles cokolwiek przy zaciskach hamulcowych, zmieniales tarcze lub klocki? Lub cokolwiek po prawej stronie, z opisu rozumiem ze nie jest to buczenie lecz ocieranie o metal?

W jakim stanie masz klocki hamulcowe?

Wyjmij klocki i obejrzyj czy w zewnetrznej ich czesci nie widac otartego metalu czy sa jednakowo zuzyte

Edytowane przez voyager1956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę jutro .Na dziś moja cierpliwość do primery sie skończyła.


przy zaciskach nic nie robiłem.


a może pękniety amortyzator taki dzwiek wydaje


bo przecież sprężyna też jest poddawana obciążeniom podczas skrętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzic mozna, no to do jutra, czas stracony , efektu na razie nie ma ale cierpliwosc poplaca, nie ma rzeczy niemozliwych to i ta usterke sie zdiagnozuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj jutro z nagraniem tego dźwięku, to naprawdę może wiele nam siedzącym po drugiej stronie pomóc, może niech ktoś stoi w miejscu i niech nagrywa jak będziesz przejeżdżał obok i nie poddawaj się nie ma rzeczy których nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby zainteresowany zakupem nie czytał tego forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam przesadzasz, sprzedasz tego kupisz coś gorszego i będziesz tylko pompował kasę, a jak masz takich mechaników w okolicy to też się będziesz irytował, a bezawaryjne samochody to mit, zawsze będzie coś do zrobienia.

 

Edit:

daj tu jakieś zdjęcie, to może ktoś z nas kupi :)

Edytowane przez skit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...