Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STACJA MULTIMEDIALNA dla QQ


quna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

Zamontowałem stację multimedialną, podłączyłem oryginalna kamerę i wszystko jest OK. Chciałbym teraz dorzucić do tego zestawu przednią kamerę montowaną w logo Nissana. Kupiłem switcha do przełączania kamer (chociaż zauważyłem, że radio ma chyba jakąś funkcję przełączania kamer, co widać na wyświetlaczu przy wrzuceniu wstecznego), wstępnie wszystko sobie połączyłem i mam 10 wolnych kabli, które muszę gdzieś podpiąć lub połączyć. Zerknijcie proszę na zdjęcia i podpowiedzcie, jak ogarnąć podłączenie przedniej kamery?

DSC_2062.jpg

_MG_1278-kable.jpg

_MG_1269.jpg

_MG_1270.jpg

_MG_1271.jpg

_MG_1272.jpg

_MG_1273.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po pierwsze: Na podstawie zdjęcia  ciężko jest doradzić co gdzie podpiąć.

po drugie nie wszystkie kabelki podpina się pod wiązkę radiową.

Żeby powiedzieć coś więcej potrzebuję kilku inf:, na zdjęciu zaznaczone 1- tu wpina się kamerę cofania,(co to za moduł na zdjęciu?)

rozpiska pinów w wiązce zaznaczonej 2

_MG_1278-kable.jpg.e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dziękuję Ci MisilYE za zaangażowanie :) Tak jak pisałem wyżej, oryginalną kamerę cofania mam podpiętą w moduł, który zaznaczyłeś nr 1. Jest to moduł CAM-NS1-RT, dzięki któremu możliwe jest podłączenie oryginalnej kamery cofania do stacji multimedialnej. Rozpiskę pinów załączam Ci, ale ten kabel mam ogarnięty i to mi działa. Co prawda na zdjęciu jest kostka ISO, ale normalnie mam podłączone radio z wtyczką Nissana. Po prostu robiąc zdjęcie pomyliłem się i dałem wtyczkę ISO (identyczna, różni się tylko wtykiem). W pozostałych elementach jest dużo tych czerwono-czarnych i czerwonych kabelków i nie wiem, co z tym zrobić. Być może tak, jak piszesz, może część można pominąć. Tak samo, jak pominąłem część kabli z głównej wiązki. Ogólnie chcę podłączyć przednią kamerę i tu mam największy problem. Tylną mam ogarniętą i mi działa.

radio_new.jpg

radio_new_cable.jpg

_MG_1278-kable-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch jest po to żeby obraz z tylnej i przedmiej kamery przesyłany był tym samym kanałem(złączem)..

Dlatego sygnał z tylnej kamery powinien iść na switcha, tak samo jak z przedniej a ze swicha na radio .przełącznik zmienia kamery.

Potrzebuje chwile (może na jutro )postaram sie rozpisĆ co z czym połączyć

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MisilYE ja to wszystko wiem o czym piszesz, to w ogóle nie jest moim problemem :) Nawet wszystko podłączyłem, jak widzisz ;) To tylko kwestia tych wolnych kabelków, które są zaznaczone. Dodam więcej, bardzo świadomie kupowałem poszczególne elementy i wiem jaki jest ich cel. Niestety, nie znam się za bardzo na elektryce ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posługując się zdjęciem:

Łączymy 9 z 6

7 z 8

10 do masy

5 sygnał na monitor +12V

4  +12v na kamerę wsteczną

3 MASA

2 +12V PO KLUCZYKU

1  SYGNAŁ Z WSTECZNEGO +12V

 

U mnie to działa co prawda na stole ale działa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Sygnał z wstecznego mam na tym pomarańczowym kablu, który połączony jest z modułem poprzez fioletowy kabel. Czy w związku z tym ten niebieski kabel nr 1 tam podczepić?

Rozumiem też, że kable nr 4 i 5 mogę połączyć i podpiąć razem pod +12V, tak samo, jak te do masy, czyli 3 i 10, tak?

_MG_1279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy tak (3 i10 ) 

4  i 5  NIE

Podpięcie kabli 1,2,3 powoduje  napięcie =+12v  na  4 lub 5 w zależności od przełącznika.Dlatego 5 powinna inicjować monitor.

Natomiast 4 zasila kamerę tył.

Myślę że : 1 niebieski  z fioletem z modułu a pomarańczowy z wiązki z 5 

4 zaizolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2020 o 00:54, nippy napisał:

Cześć Wam!

Zamontowałem stację multimedialną, podłączyłem oryginalna kamerę i wszystko jest OK. Chciałbym teraz dorzucić do tego zestawu przednią kamerę montowaną w logo Nissana. Kupiłem switcha do przełączania kamer (chociaż zauważyłem, że radio ma chyba jakąś funkcję przełączania kamer, co widać na wyświetlaczu przy wrzuceniu wstecznego), wstępnie wszystko sobie połączyłem i mam 10 wolnych kabli, które muszę gdzieś podpiąć lub połączyć. Zerknijcie proszę na zdjęcia i podpowiedzcie, jak ogarnąć podłączenie przedniej kamery?

DSC_2062.jpg

_MG_1278-kable.jpg

_MG_1269.jpg

_MG_1270.jpg

_MG_1271.jpg

_MG_1272.jpg

_MG_1273.jpg

Kolego ,jak podłączyłeś oryginalną kamerę? Jest ponoć na 6V.

Masz rozpiskę jakaś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

23 minuty temu, twingo napisał:

Kolego ,jak podłączyłeś oryginalną kamerę? Jest ponoć na 6V.

Masz rozpiskę jakaś?

_MG_1278-kable-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 11:36, twingo napisał:

Kolego ,jak podłączyłeś oryginalną kamerę? Jest ponoć na 6V.

Masz rozpiskę jakaś?

 

https://forum.nissanklub.pl/topic/103237-stacja-multimedialna-dla-qq/?do=findComment&comment=1245519

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

1. Jak sprawdzić bez wyciągania jaki jest jego model. Mam to radio z dużym wyświetlaczem ale nie wiem czy to najwyższy model? 

2, Jaką stację byście polecili zamiast oryginału w rozsądnych pieniądzach żeby wystarczyło tylko przepiąć kable?

3. Czy do qashqai jest jakieś oryginalne nagłośnienie np. bose?

4. Czy wymiana stacji ma sens ze względu na jakość dźwięku jeżeli zostaną oryginalne głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje radio to  Nissan Connect LCN1

Add 2. Jest sporo postów na temat stacji i wymiany.Są przejściówki,  temat jest do ogarniecia trochę zdolności manualnych i chęci.wygląda to mniej więcej tak:

 

Add3. w Qq występował  subwoofer Bose w kole w bagażniku .

Add 4 . Ilu użytkowników  tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od preferencji i kasy .Chyba wszystkie dostępne radia mają coś zainstalowane z navi . Do każdego można coś dograć.

Jak na androidzie to tak jak smartfon .jak na win,ie to i automapa i mapamap  itp

 stacje dedykowane do Qashqaia https://www.google.pl/search?q=stacje+2din+dedykowane+do+nissan+qashqai&client=ms-android-google&espv=1&sxsrf=ACYBGNRuN21u0fChUQnVSNt3gE3q_aUKVw:1580155827026&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiMwYmWy6TnAhW-wsQBHdpyAykQ_AUoAXoECAwQAw&biw=1366&bih=657

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...