Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

STACJA MULTIMEDIALNA dla QQ


quna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za 90zł fajny bezprzewodowy zestaw z tylną kamerą cofania w miejsce podświetlenia tablicy rejestracyjnej

 

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo przy tych stacjach zawsze jest problem z zasięgiem radia, ktoś sobie z tym poradził??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DINO napisał:

jak wiadomo przy tych stacjach zawsze jest problem z zasięgiem radia, ktoś sobie z tym poradził??

Na dziadowską głowicę FM nic chyba nie poradzisz. Wzmacniacz 16db + dłuższy bat poprawia zasięg, ale doopy nie urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, wzmacniacz mam i jak by jeszcze gorzej było, chyba będzie trzeba całkowicie przejść na internetowe radio i problem powinien się sam rozwiązać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, DINO napisał:

jak wiadomo przy tych stacjach zawsze jest problem z zasięgiem radia, ktoś sobie z tym poradził??

Czasami wystarczy zmienić antenę, by osiągnąć sukces. Na rynku jest sporo badziewia ładnie wyglądającego, nikiel, karbon, byle przyciągnąć wzrok. Pożycz od kogoś oryginalny bat nissanowski, a jakby co, to
Produkt oryginalny przeznaczony do pierwszego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DINO napisał:

no właśnie, wzmacniacz mam i jak by jeszcze gorzej było, chyba będzie trzeba całkowicie przejść na internetowe radio i problem powinien się sam rozwiązać 

Dokładałeś wzmacniacz? Bo w qq jest chyba zintegrowany z anteną, tak jak w xt. U mnie ten w antenie zdechł już dawno i go wywaliłem. Jak dołożyłeś drugi zostawiając Ori to nie dziwię się że gorzej.

 

9 minut temu, Andrzej G napisał:

Czasami wystarczy zmienić antenę, by osiągnąć sukces. Na rynku jest sporo badziewia ładnie wyglądającego, nikiel, karbon, byle przyciągnąć wzrok. Pożycz od kogoś oryginalny bat nissanowski, a jakby co, to
Produkt oryginalny przeznaczony do pierwszego montażu.

Endrju, nie zmieni to nic jeśli długość tego bata jest taka sama jak Ori. Myślałem o całości z podstawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
13 minut temu, Thunder napisał:

Endrju, nie zmieni to nic jeśli długość tego bata jest taka sama jak Ori. Myślałem o całości z podstawą.

To co napisałem, to na podstawie doświadczenia. Koledze w Żuczku ukradli bat. Kupił piękny (karbon) na Allegro. jak go zobaczyłem, to sam się zastanawiałem, czy też nie wymienić u siebie. Jak go założył, to szumy, szmery, a o DAB to mógł zapomnieć. No to dla testu założyliśmy u niego mój oryginalny i ... radio odżyło.
Zamówił ten który pokazałem w linku i jest zadowolony.
Ale na pokładzie ma całą oryginalną instalację, a nie chińszczyznę. Cały problem u niego to był zakup porządnego bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
10 minut temu, DINO napisał:

ja mam ori, a przynajmniej tak to wygląda

Dlatego na początek sugerowałem test z ori anteną. Jak nie zagra, to będziesz szukał "głębiej". Gdybym na własne oczy nie widział różnic w funkcjonalności różnych batów na przykładzie kolegi, to muszę przyznać, że ... kiedyś myślałem, że bat, to bat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DINO napisał:

ja mam ori, a przynajmniej tak to wygląda :D

 

Tam jest wzmacniacz w podstawie anteny. https://m.avito.ru/moskva/zapchasti_i_aksessuary/28208jd50a_antenna_nissan_qashqai_j10_note_e11_1602290482

Jeśli jest sprawny to tylko kombinować z batem. Jeśli zdechł to wywalić i wstawić inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
39 minut temu, Thunder napisał:

Tam jest wzmacniacz w podstawie anteny....

Jeśli jest sprawny to tylko kombinować z batem. Jeśli zdechł to wywalić i wstawić inny.

Dokładnie to miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Thunder napisał:

Tam jest wzmacniacz w podstawie anteny. https://m.avito.ru/moskva/zapchasti_i_aksessuary/28208jd50a_antenna_nissan_qashqai_j10_note_e11_1602290482

Jeśli jest sprawny to tylko kombinować z batem. Jeśli zdechł to wywalić i wstawić inny.

W qashqaiu j10 po liftingu nie ma wzmacniacza sprawdzone w moim a mam od nowości nic nie było robione oryginalna antena

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, agit11 napisał:

W qashqaiu j10 po liftingu nie ma wzmacniacza sprawdzone w moim a mam od nowości nic nie było robione oryginalna antena

Jeśli przy antenie masz oprócz kabla antenowego przewód z wtyczką, to na bank jest. W katalogu widnieje, nawet w J11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Thunder napisał:

Jeśli przy antenie masz oprócz kabla antenowego przewód z wtyczką, to na bank jest. W katalogu widnieje, nawet w J11.

na 100% sprawdzałem nie ma wzmacniacza może w niektórych modelach dawano ale ja u siebie przemierzyłem cały układ przy wymianie  radia na androidowe miałem podłączony miernik poziomu sygnału radiowego i nie było żadnej różnicy bez zasilania i z zasilaniem. Poziom sygnału był taki sam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przejechałem trasę i jest w miarę OK, co prawda moje ANTYRADIO zanika zaraz za Koszalinem ale chyba WIFI w aucie rozwiąże temat :D 

no a jakiego CAR LAUNCHER-a używacie??

ja mam poinstalowane:

AGAMA

CWG

jest coś jeszcze ciekawego??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MisilYE napisał:

A masz wbudowany tuner Dab czy musisz dokupić?

o :D ale chyba muszę dokupić, choć sprawdzę a jak bym musiał to masz jakieś pro?? bo mam jeden w Odysseyu ale stoi u znajomego i nie chce mi się jechać a i tak bym potrzebował drugi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie się zastanawiałem, czy ten na USB będzie działał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z radia internetowego korzystam zawsze za granicą ma ta wadę, że trzeba odpalic sieć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest  fajny zestaw do Nissan QQ LIFT J10  z oryginalnym Radiem Navi , jeśli ktoś chciałby podmienić na androida!

Do tego Radia polecam dedykowany przez producenta kabel + zewnętrzny mikrofon 

https://pl.aliexpress.com/item/4000275186360.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.46446145N6qKRv&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=6d8b2540-d8da-4c36-ac1b-1fac6be3923f

 

https://pl.aliexpress.com/item/32969587592.html

 

ttt.JPG

nnn.JPG

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że pierwszy komentarz wskakuje że radio po dłuższym postoju uruchamia się 30sek.To może zniechęcić chyba że to jednorazowy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...