Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się zastanawiam - czy jak wyjdzie wersja na 2019  po zmianie na Adroida(?) - to czy to się da wymienić ??? 

Cena chińczyka to ok 2tys i kupę problemów, może dołożyć trochę i kupić OM ? Wiadomo,że nie będzie tylu bajerów co w chińczyku ale w zasadzie potrzebuję tylko radio i mapę oraz telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pavllo napisał:

Nie zaryzykowalbym nawet stu dolców :rolleyes:

Note: This is NOT an upgrade kit for 2015-17 Rogue. Connectors are not compatible.

 

Pavllo, ale do modelu J11B może to pasować. Jak znajdę zdjęcie albo rozpiskę złącz to będę miał pewność.

Myślisz, że producent chciałby uprzykrzyć sobie życie zmieniając całkowicie wszystkie złącza? Może to tylko napis dla amerykanów taki jak "nie wirować kota w pralce" 

Zresztą ich 2018 wygląda jak nasz J11 na pierwszy rzut oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby tak było i na 99% wiazka nie zostala zmieniona, ale zostaje 1% niepewności i nie kupiłbym teraz za 600usd radia, które może stać się cegłą... 

Najlepiej poczekać, może na forum znajdzie się użytkownik nowego qq i odważy się wyjąć radio, aby porównać go z j11b... 

Pytanie, czy radia mozna podmienić od tak, czy sa jakoś kodowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2018 o 23:04, rafsty napisał:

Podobno są kodowane i ASO mi stwierdziło że nie ma możliwości go rozkodować.

A czy otrzymaliście (macie wbite w książce gwarancyjnej) kod kluczyków i radia, bo u mnie jest pusto, a sprzedawca twierdzi, że kluczyki i zwykłe radio nie są kodowane?
A jednak przy włączaniu radia, jest jakiś komunikat typy autoryzacja NISSAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aquariusmax napisał:

A czy otrzymaliście (macie wbite w książce gwarancyjnej) kod kluczyków i radia, bo u mnie jest pusto, a sprzedawca twierdzi, że kluczyki i zwykłe radio nie są kodowane?
A jednak przy włączaniu radia, jest jakiś komunikat typy autoryzacja NISSAN.

Kod kluczyków zawsze musisz otrzymać czy to na karcie czy jako blaszka ale powinieneś otrzymać w jakiejś formie. Kluczyk nie jest kodowany tylko immobilizer  a kod to do wzoru kluczyka jest. Radio pewnie się z kompem łączy i tak pewnie jest jakoś kodowane. Sam myślałem kupić używkę NCII i zamienić ale po otrzymaniu informacji że radia mają jakieś kody to nie chciało mi się bawić w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 12:48, mako232 napisał:

Koledzy odsprzedam  nowe radyjko jak na fotce . Okazało się że nie współpracuje z kamerami 360 które posiadam.

Może obsługiwać jedną kamerkę.

Więcej info na priv.

20181017_072032.jpg

Ile sobie liczysz za to radyjko i co jest z nim nie tak?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 18:22, rafsty napisał:

Kod kluczyków zawsze musisz otrzymać czy to na karcie czy jako blaszka ale powinieneś otrzymać w jakiejś formie. Kluczyk nie jest kodowany tylko immobilizer  a kod to do wzoru kluczyka jest. Radio pewnie się z kompem łączy i tak pewnie jest jakoś kodowane. Sam myślałem kupić używkę NCII i zamienić ale po otrzymaniu informacji że radia mają jakieś kody to nie chciało mi się bawić w to.

Bo radio samoczynnie autoryzuje się w komputerze,jak nie będzie z tego samochodu to się nie odblokujeTrzeba po prostu dobrego machera ,który by to zrobił consultem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 18:22, rafsty napisał:

Kod kluczyków zawsze musisz otrzymać czy to na karcie czy jako blaszka ale powinieneś otrzymać w jakiejś formie. Kluczyk nie jest kodowany tylko immobilizer  a kod to do wzoru kluczyka jest. Radio pewnie się z kompem łączy i tak pewnie jest jakoś kodowane. Sam myślałem kupić używkę NCII i zamienić ale po otrzymaniu informacji że radia mają jakieś kody to nie chciało mi się bawić w to.

Faktycznie przy zapasowym kluczyku mam kawałek "blaszki" plastykowej z 4 cyfrowym kodem. To pewnie ten kod do "surówki" grota kluczyka.

Czyli z radiem, jak odłączę akumulator, to nie będzie trzeba prowadzać żadnego kodu, aby go odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie będzie wołać o kod.Tak jak pisałem,komunikuje się z komputerem samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chciałby popatrzeć jak wygląda nowa nawigacja AIVIP32R0 i porównać złącza do starszego modelu jeżeli ma wymontowane z samochodu.

Załączam raport z testów w którym są zdjęcia z zewnątrz AIVIP32R0.pdf

i ze środka AIVIP32R0_InternalPhotos.pdf

i instrukcję obsługi AIVIP32R0_UsersManual.pdf

Edytowane przez RAMA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 08:46, mahtew napisał:

Przód działa, tyle że w przypadku wykrycia przeszkody nie pojawia się widok z poprzedniej kamery. Aplikacja f-cam powinna podłączyć widok z kamer. Moim zdaniem jest coś nie tak z adapter canbusa.

Boki działają film robiłem w nocy:)

Udało się rozwiązać problem:

- brak podglądu z przedniej kamery przy pojawieniu się przeszkody ---> reset ustawień samochodu (nie wiem jak to wpływa na radio, ale zadziałało);

- brak możliwości wywołania podglądu przedniej/tylnej kamery z kierownicy: trzeba wejść w zaawansowane ustawienia samochodu / CANBUS  i  ustawić 'Key mode' na AVM 5 (opcja działa dla Qashqai > 2017 i X-Trail > 2016)

Radio przyszło źle skonfigurowane. Pomoc niestety nie przyszłą od 'producenta' a z XDA.
 

 

Edytowane przez mahtew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.10.2018 o 00:47, RAMA napisał:

Jeżeli ktoś chciałby popatrzeć jak wygląda nowa nawigacja AIVIP32R0 i porównać złącza do starszego modelu jeżeli ma wymontowane z samochodu.

Załączam raport z testów w którym są zdjęcia z zewnątrz AIVIP32R0.pdf

i ze środka AIVIP32R0_InternalPhotos.pdf

i instrukcję obsługi AIVIP32R0_UsersManual.pdf

porównanie nowej i starej (zdjęcie z  allegro), można więc zapomnieć o upgradzie...

Przechwytywanie.JPG

Przechwytywanie1.JPG

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż stanie się bardziej popularne i Ci co znają się lepiej zbadają temat i wyprodukują odpowiednie opisy i złącza. Zapewne jest tam wsparcie pod SOS i moduł GSM stąd te różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla znawców tematu - jakieś znaczące różnice w tym sprzęcie ?  Co polecacie ?

https://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-nissan-qashqai-2014-i7543911376.html

https://allegro.pl/radio-nawigacja-gps-nissan-qashqai-x-trail-14-16-i7398808469.html

Edytowane przez city
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat drugiego  się nie wypowiem,nie znam,natomiast na temat pierwszego owszem bo mam i nie polecam.

1.Matryca błyszcząca w słońcu mało widać,znać wszystkie paluchy

2.Wsparcie ze strony sprzedającego,jako do montażu ok,ale później umywa ręce,nie znam się to tak pokrótce.Everton Legnica.

3.Odbiór radia na standardowej antenie Kaśki tragiczny,po zastosowaniu separatora i wzmacniacza poprawił się bardzo,choć w niektórych rejonach kraju  jak przejeżdżałem potrafiło na chwilę zgubić sygnał.

4.Nawigacja.Wczytana jest MIO,ale z rejonu Arabii Saudyjskiej,Izraela....u nas bezużyteczna.Po wczytaniu naszej AM szybko łapie sygnał i prowadzi bez zrywania sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacko !

City przepraszam,ale na początku tekstu w moim poście wkradło się przejęzyczenie,już poprawione.Chodziło mi o pierwszy link.

Edytowane przez JACKO29
Wyjaśnienie pomyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 08:10, JACKO29 napisał:

Na temat drugiego  się nie wypowiem,nie znam,natomiast na temat pierwszego owszem bo mam i nie polecam.

 

a ja-  jak już gdzieś na tym forum pisałem- w ogóle nie polecam tych jednostek. Po doświadczeniu w poprzednim aucie i czytaniu for - zawsze coś jest nie tak. a to wyświetlacz, a to BT, a to odbiór radia kiepski (większość) . Po prostu one  świetnie wyglądają, ale nie są nigdy idealne.

w poprzednim aucie- problem z odbiorem radia- słuchałem internetowego...problem z BT- zawieszał się, mogłem korzystać na szczęście z org BT w aucie poprzez to radio, ale....obsługa była utrudniona i na dodatek siało zakłóceniami od wtryskiwaczy ...a w org radiu nie...

Szkoda kasy, lepiej użyć telefonu jako nawigacji- taniej wyjdzie kupić uchwyt. Ja takiego wynalazku już nie kupię.

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dowiedziałem się na salonie że nowe navi montowane w aktualnych QQ nie mają funkcji SOS czy czegokolwiek do komunikacji z producentem w automacie. Tak więc zmiana kostki nie była tym podyktowana. Może coś dołożyli, ale nic nie wskazuje na to, że są duże przeszkody aby zrobić przejściówki do wcześniejszego rocznika. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...