Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie Rintelen to miałem na mysli, a przy dwóch jednoczesnie to faktycznie uciążliwe - może szybciej zrobić on/off bluetooth na fonach niz klepać po menu Nc2

 

słabo, że nie można mieć obu naraz jednak. mam za 5 dych słuchawkę, która łączy się z dwoma telefonami naraz :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Może u Was znajdę pomoc. Kupiłem stacje multimedialną dedykowaną do Naszych samochodów.

Montaż stacji przebiegł bez większych problemów -radio gra nawigacja wskazuje jak dojechać jednym słowem miodzio.

No ale apetyt rośnie w miarę jedzenia - kamerka cofania i rejestrator.

Obie zamówione na ALL doszły. Z rejestratorem nie było problemu podłączenie przez USB pobrany program i działa. Niestety jeżeli chodzi o kamerę cofania pojawił się problem. Wszędzie gdzie oglądałem kamerę do stacji podpina się pod Video IN oraz czerwony kabelek z plusa żarówki cofania pod odpowiedni kabel w radiu. Niestety u mnie nie ma tego kabelka są dwa kable KEY to pewnie do sterowania w kierownicy i jeden kabel oznaczony jako BRAKE (wyczytałem że jest to kabel podpinany pod hamulec ręczny żeby w czasie jazdy nie oglądać DVD) no i innych kabelków brak. Jest wtyczka oznaczona jako PARKV CVBS IN ale podpięcie kamery parkowania nie i wrzucenie wstecznego nie uruchamia obrazu. Próbowałem jeszcze poprzez przejściówkę podłączyć do VIDEO IN ale też bez powodzenia. Jeżeli ktoś zna sposób rozwiązania mojego problemu proszę o pomoc. W załączniku zdjęcie rozpiski kabli . 

post-92815-0-94800900-1496874256_thumb.jpg

Edytowane przez pszczolanur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć pod brązowy przewód oznaczony na diagramie jako nr 8 (back coś tam). Ten przewód inicjalizuje kamerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć pod brązowy przewód oznaczony na diagramie jako nr 8 (back coś tam). Ten przewód inicjalizuje kamerkę.

 

Z tym że nie jest to kabel " luźny" tylko wpięty w kostkę . Mam go przeciąć czy "oskórować" i w ten sposób się wpiąć

Nie chciałbym czegoś spalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nie jest to kabel " luźny" tylko wpięty w kostkę . Mam go przeciąć czy "oskórować" i w ten sposób się wpiąć

Nie chciałbym czegoś spalić

można tym

http://www.telef.pl/sklep/product.php?id_product=2970

Edytowane przez kajakiujscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle mi chodzi o techniczne podpięcie tylko czy w momencie podpięcia podłączyć się do tego kabelki np zaproponowane przez Ciebie złączka czy przeciąć kabelek i podłączyć go tak : radio -kabel padający 12 z lampy cofania a to co zostanie (idący do can-bus )zastosować zaizolowany.

No więc przeciołem ten kabel . Kawałek idący do radia polaczylem z plusem idący z lampy cofania a kawałek idący do can zaizolowany. Wszystko działa  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle mi chodzi o techniczne podpięcie tylko czy w momencie podpięcia podłączyć się do tego kabelki np zaproponowane przez Ciebie złączka czy przeciąć kabelek i podłączyć go tak : radio -kabel padający 12 z lampy cofania a to co zostanie (idący do can-bus )zastosować zaizolowany.

No więc przeciołem ten kabel . Kawałek idący do radia polaczylem z plusem idący z lampy cofania a kawałek idący do can zaizolowany. Wszystko działa  :dribble:

A tak z ciekawości jaką dedykowaną stacje kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości jaką dedykowaną stacje kupiłeś?

Kupiłem w krakowskiej firmie Ten Tech poprzez allegro. A wygląda tak:

post-92815-0-69560200-1497269809_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Wasz wybór stacji jest dość zróżnicowany, pewnie w zależności od priorytetów, wiec

Poradźcie...Stacja na windowsie czy androidzie...

Wiem, pytanie rzeka...

Moje wykorzystanie stacji bedzie raczej klasyczne, bez udziwnień ;) nawigacja, połączenie z telefonem ( android )...no i ma cieszyć oko

 

http://allegro.pl/radio-stacja-multimedialna-nissan-x-trail-qashqai-i5986657225.html

http://allegro.pl/radio-nawigacja-nissan-x-trial-qashqai-android-5-1-i6734349547.html

 

Parametrami sie troche różnia, ale czy bedzie to zauważalne podczas korzystania...?

Róznica w cenie też nie jest duza, ale wybierajac windowsa jeszcze by stykło np. na kamerke cofania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Wasz wybór stacji jest dość zróżnicowany, pewnie w zależności od priorytetów, wiec

Poradźcie...Stacja na windowsie czy androidzie...

Wiem, pytanie rzeka...

Moje wykorzystanie stacji bedzie raczej klasyczne, bez udziwnień ;) nawigacja, połączenie z telefonem ( android )...no i ma cieszyć oko

 

http://allegro.pl/radio-stacja-multimedialna-nissan-x-trail-qashqai-i5986657225.html

http://allegro.pl/radio-nawigacja-nissan-x-trial-qashqai-android-5-1-i6734349547.html

 

Parametrami sie troche różnia, ale czy bedzie to zauważalne podczas korzystania...?

Róznica w cenie też nie jest duza, ale wybierajac windowsa jeszcze by stykło np. na kamerke cofania...

No ja wybrałem to drugie radyjko. Jakoś android bardziej do mnie przemawia.  Ale to już indywidualne preferencje i pewnie przyzwyczajenie oraz to że nie używałem mobilnego wind-sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybrałbym tą na Androidzie ponieważ:lepsza rozdzielczość, więcej ram, możliwość instalacji praktycznie każdej aplikacji.Też mam zamiar kupić taką stację,ale na pewno nie na allegro,za mniejszą kasę na Ali dostanę Androida 6,0 procesor 8- rdzeniowy i 2g Ram- nawet jeśli doliczą prawie już pewny VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wybrałbym tą na Androidzie ponieważ:lepsza rozdzielczość, więcej ram, możliwość instalacji praktycznie każdej aplikacji.Też mam zamiar kupić taką stację,ale na pewno nie na allegro,za mniejszą kasę na Ali dostanę Androida 6,0 procesor 8- rdzeniowy i 2g Ram- nawet jeśli doliczą prawie już pewny VAT.

 

Też rozwiązałem taką opcję. Pozostaje jeszcze kwestia gwarancji i ewentualnego bujania się z przesyłaniem do państwa środka.  Wygrała opcja gorszych parametrów i gwarancji realizowanej w kraju. 

Co do samego mojego radyjka to takie sprawy techniczne: dwa złącza USB ale tylko jedno gdzie można podpiąć modem lub kamerę dvr. Ja wybrałem kamerę i zewnętrzny modem WiFi. Kabelek usb który idzie do podlokietnika  współpracuje z usb (modemowym) natomiast już z tym drugim nie. No i oczywiście opisywany przeze mnie wcześniej (rozwiązany)  problem z kamerą cofania. Jeżeli coś jeszcze służę pomocą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wybrałem to drugie radyjko. Jakoś android bardziej do mnie przemawia.  Ale to już indywidualne preferencje i pewnie przyzwyczajenie oraz to że nie używałem mobilnego wind-sa

A czy masz dokładnie radio z tej aukcji ?

Jesli tak to pochwal sie jak sie sprawuje, bo chyba tez skusze sie na tego androida. A i jeszcze pytanko, ile cali ma wyswietlacz ? W aukcji jest ze 7'', zazwyczaj takie stacje są 8'' i nie wiem czy to czasami nie jest pomyłka w opisie. Zadałem pytanie sprzedającemu ale odpowiedzi brak, długi weekend... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz dokładnie radio z tej aukcji ?

Jesli tak to pochwal sie jak sie sprawuje, bo chyba tez skusze sie na tego androida. A i jeszcze pytanko, ile cali ma wyswietlacz ? W aukcji jest ze 7'', zazwyczaj takie stacje są 8'' i nie wiem czy to czasami nie jest pomyłka w opisie. Zadałem pytanie sprzedającemu ale odpowiedzi brak, długi weekend... 

Tak radio mam dokładnie z tej aukcji natomiast opisem i zdjęciami się nie sugeruj bo firma nie panuje nad tym. Radyjko ma 8 cali i np pokrętła u góry. Natomiast bebechy się zgadzają z opisem.

post-92815-0-25366600-1497568526_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...troche szkoda ze nie panuje. Pokrętła na górze, to dla mnie akurat jest dość spora różnica, wolałbym na dole :)

No nic, wysłałem konkretne zapytanie o szczegóły i czekam na odpowiedz.

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma też takie samo radyjko na andku, pokrętła u góry. To że są akurat u góry to nie przeszkadza, natomiast u mnie nie są one podświetlane, nie wiem jak w innych egzemplarzach. Wcześniej miałem radio na windowsie, ale masakrycznie się wieszał system i wymieniłem je. Do obecnego dołożyłem kamerkę i wszystko ładnie pracuje, działają przyciski na kierownicy i usb w schowku. Z radiem w roli nawigacji zrobiłem sporo km po Polsce, działa bardzo dobrze. Polecam zmianę, zwłaszcza że lepiej gra i ładnie się prezentuje, ma sporo ciekawych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma też takie samo radyjko na andku, pokrętła u góry. To że są akurat u góry to nie przeszkadza, natomiast u mnie nie są one podświetlane, nie wiem jak w innych egzemplarzach. Wcześniej miałem radio na windowsie, ale masakrycznie się wieszał system i wymieniłem je. Do obecnego dołożyłem kamerkę i wszystko ładnie pracuje, działają przyciski na kierownicy i usb w schowku. Z radiem w roli nawigacji zrobiłem sporo km po Polsce, działa bardzo dobrze. Polecam zmianę, zwłaszcza że lepiej gra i ładnie się prezentuje, ma sporo ciekawych funkcji.

Odnośnie podświetlenia pokręteł to sprawdź w ustawieniach fabrycznych bo jest tam opcja wyłączenia podświetlenia pokręteł,mam taką samą stację z pokrętłami od góry i wszystko działa.

post-62161-0-38239300-1497696017_thumb.jpg

post-62161-0-42921800-1497696059_thumb.jpg

post-62161-0-17164800-1497696096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podświetlenia pokręteł to sprawdź w ustawieniach fabrycznych bo jest tam opcja wyłączenia podświetlenia pokręteł,mam taką samą stację z pokrętłami od góry i wszystko działa.

Czy żeby wejść w te ustawienia to trzeba jakieś hasło wpisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 126

No niestety. Wszedłem w te ustawienia zrobiłem tak jak u Ciebie ale gałki nie świecą.  Jak patrzę na zdjęciu u Ciebie w wokół gałek masz jeszcze taka obręcz która pewnie świeci a u mnie jej nie ma. No cóż nie można mieć wszystkiego. Jakbyś tylko napisał czy u ciebie można zmieniać kolor podświetlenia bo mam taki czerwonawy a od klimy jest bardziej pomarańczowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Wszedłem w te ustawienia zrobiłem tak jak u Ciebie ale gałki nie świecą.  Jak patrzę na zdjęciu u Ciebie w wokół gałek masz jeszcze taka obręcz która pewnie świeci a u mnie jej nie ma. No cóż nie można mieć wszystkiego. Jakbyś tylko napisał czy u ciebie można zmieniać kolor podświetlenia bo mam taki czerwonawy a od klimy jest bardziej pomarańczowy. 

Koloru nie mogę zmieniać,u mnie jest taki bardziej żółty.Ustaw BY HEAD LIGHT AND POWER a następnie kliknij APPLY i dopiero później EXIT. Zapyta czy wykonać restart,potwierdź i może zadziała,trochę dziwne,że pokrętła nie są podświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...