Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan x-trail T30 kopci, nie ma mocy, szaleje z obortami


orion764

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj jadąc nissanem Nissan x-trail T-30 chciałem wyprzedzić samochód. Wcisnąłem gaz i zamiast przyspieszenia rozległ się ogromny huk. Samochód nie przyspieszył. W zasadzie przestał reagować na gaz. Na wolnych obrotach na sprzęgle wchodził na bardzo wysokie obroty. Kopcił. Śmierdziało gumą. Zatrzymałem się i sholowano mnie do warsztatu. Jak myślicie co mogło się stać? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko opisałeś co i jak. Jeśli po puszczeniu sprzęgła wcale nie jedzie to albo skrzynoa albo sprzęgło. Jeśli po prostu nie ma mocy to turbo.  Jeśli na biegu jałowym wkręca się NORMALNIE na wysokie obroty to dalej skrzynia i sprzęgło. jeśli nie to znów turbo.  Oprócz skrzyni i sprzęgła może być któryś przegub ale raczej by chrobotało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już coś wiesz? mechanik coś stwierdził?

 

Huk i brak mocy w czasie jazdy - to mógł być spadający/pękający wąż z turbo lub IC. Zaglądałeś pod maskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już coś wiesz? mechanik coś stwierdził?

 

Huk i brak mocy w czasie jazdy - to mógł być spadający/pękający wąż z turbo lub IC. Zaglądałeś pod maskę?

Już teraz wiem. Pękła turbina i uszkodziły się łopatki. Podobno nie nadaje się do regeneracji. Czy ktoś wie gdzie mogę dostać regenerowaną lub używaną w rozsądnej cenie? Nissan 2004 rok 2.2 turbina GT 1849V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...