Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z ciągnięciem przyczepy


MatrixN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu zamontowałem oryginalny hak do mojego Murano, a następnie podpiąłem przyczepę o masie własnej 800kg .Miałem nadzieję, że auto będzie z nią frunąć - jednak okazało się, że max. prędkość to 45mil i wciskając pedał gazu w podłogę silnik nawet nie drgnął ,obroty 2500 - 3000 i ani trochę więcej.

Czy to jakaś blokada czy może jakiś tryb awaryjny?

Proszę o pomocne informacje dotyczące tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800kg to jakieś 2000 funtów 

 

Murano może znacznie więcej, wiem że 3500 funtów na spokojnie i to jest sprawdzone przy 70mph

 

CVT bardzo dobrze się holuje. 

 

wygląda to mi na jakiś limp mode (tryb awaryjny)

 

co Ci mogę powiedzieć 

 

1. sprawdź akumulator, niesprawny akumulator, alternator, dziwne rzeczy robi w tym aucie, sprawdzałeś jak jeździ z przyczepa bez podłączonych świateł ? podobno jest też problem z uziemieniem pod deską rozdzielczą, zresetuj komputer klemami. 

2. przepustnica

3. problem z CVT - tu temat szeroki - z identycznymi objawami tylko ciągle występującymi (rozumiem że u Ciebie tylko przy holowaniu) stwierdzono uszkodzenie CVT i trzeba było ją wymienić, zainteresuj się transmisją, jak stan płynów, kiedy wymieniane, pewnie nie masz chłodnicy oleju skrzyni ?, chcesz holować radzę CI ją dołożyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za te informacje są bardzo pomocne, w tym tygodniu zawożę auto do mechanika bo okazało się że nie ma ciśnienia na dwóch garach ale zwrócę również uwagę na twoje sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...