Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czynnik klimatyzacji


korg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszysz u siebie jak sprężarka Ci się załącza? Ja muszę przyznać,że QQ jest moim pierwszym autem, gdzie nie słyszę , że pracuje sprężarka! W innych autach nawet w MB B-klasie było ją słychać jak i silnik (1,7 benz.) od razu reagował falującymi wolnymi obrotami. W QQ cisza, spokój, a chłodzik z kratki nawiewa  :) .

Na postoju słychać i czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Mam pytanie do posiadaczy - po jakim czasie zaczęła wam gorzej chłodzić klima? U mnie po niecałym roku jest już sporo gorzej. Czy takie coś podpada pod gwarancję, czy muszę we własnym zakresie uzupełnić czynnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy gorzej?

Ile masz stopni na wylocie?

Mój Qashqai ma 2,5 roku, 45 tys km przebiegu - wracając teraz z długiego weekendu autostradą (tempomat 170km/h) udało mi się zamrozić na kość parownik - więc uważam, że chłodzi bardzo dobrze. Nic nie robiłem przez ten okres i nie czuję by chłodziła słabiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy gorzej?

Ile masz stopni na wylocie?

Mój Qashqai ma 2,5 roku, 45 tys km przebiegu - wracając teraz z długiego weekendu autostradą (tempomat 170km/h) udało mi się zamrozić na kość parownik - więc uważam, że chłodzi bardzo dobrze. Nic nie robiłem przez ten okres i nie czuję by chłodziła słabiej.

 

Gorzej, to znaczy, że 20 minut zajmuje schłodzenie auta w słoneczny gorący dzień, gdzie w tamte wakacje wystarczyło na to 6-10 minut. Co do temperatury, to nie sprawdzałem, ale organoleptycznie jest dużo mniej komfortowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to, że Ci się tylko wydaje. Twoje odczucia - to nie termometr. Mi tez zawsze się wydaje, że w wszystkich innych samochodach jest lepiej i kiedyś na wyjeździe sobie testowałem temperaturę na wylocie i okazało się, że... u mnie wtedy (w poprzednim samochodzie) była najniższa hahahahha.

Termometr prawdę Ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio jak się schłodziłem, to nawet wydawało mi się, że widziałem latające jednorożce, a na drugi dzień na wylocie miałem pomiar jeszcze ponad 2 promile. :D;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to, że Ci się tylko wydaje. Twoje odczucia - to nie termometr. Mi tez zawsze się wydaje, że w wszystkich innych samochodach jest lepiej i kiedyś na wyjeździe sobie testowałem temperaturę na wylocie i okazało się, że... u mnie wtedy (w poprzednim samochodzie) była najniższa hahahahha.

Termometr prawdę Ci powie.

 

Moja żona mi mówiła dokładnie to samo, bez pytania. Sprawdzę jeszcze termometrem, ale nawet auto klima nie jest w stanie schłodzić mi auta. Jeżdżę z ustawieniem na LOwest i nie osiągam komfortu nawet przy godzinnej jeździe. Jest co najwyżej znośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie można wykluczyć, że Ci czynnik pitnął.

Ja tam nie narzekam - ale wczorajsze upały (wg wskazań w aucie 33'C) dały się we znaki po wejściu do samochodu i jeździe w początkowym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam pytanie do posiadaczy - po jakim czasie zaczęła wam gorzej chłodzić klima? U mnie po niecałym roku jest już sporo gorzej. Czy takie coś podpada pod gwarancję, czy muszę we własnym zakresie uzupełnić czynnik?

Jeżeli podczas próby znajdą miejsce ubytku,lub nie wytrzyma próby próżni to możesz się upominać o gwarancyjną naprawę,jeżeli nie to za uzupełnienie czynnika zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podczas próby znajdą miejsce ubytku,lub nie wytrzyma próby próżni to możesz się upominać o gwarancyjną naprawę,jeżeli nie to za uzupełnienie czynnika zapłacisz.

 

Dzięki Jacko. Miliony, jak mniemam zapłacę? Odpisz mi proszę na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam pytanie do posiadaczy - po jakim czasie zaczęła wam gorzej chłodzić klima? U mnie po niecałym roku jest już sporo gorzej. Czy takie coś podpada pod gwarancję, czy muszę we własnym zakresie uzupełnić czynnik?

U mnie to samo a miałem nabijany czynnik NA GWARANCJI raptem miesiąc temu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Byłeś ponownie? Wycieku nie stwierdzili???


btus,zależy jakie ASO i jakie mają podejście do klienta.Za pełne nabicie wołają czasami ponad 1000 zł.A czasami(jak mówiłem zależy od ASO) Liczą tylko to co dobijają,a w tedy bywa różnie...300-500-może więcej...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo a miałem nabijany czynnik NA GWARANCJI raptem miesiąc temu.

 

Mam nadzieję, że u mnie będzie to samo. Jestem umówiony na za dwa tygodnie :) Czekam na auto zastępcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o działanie klimatyzacji.

Klima manualna, przy ustawieniach na maksymalne chłodzenie na wylocie ze środkowych kratek temperatura około 3,8stopnia.

Niby wszystko ok ale niepokoi mnie posykiwanie klimatyzacji. Przy włączeniu klimy syczy około 1-2 sekundy a później co jakiś czas w trakcie jazdy słychać 1-2sekundowe syknięcia. Nadmienię że jeśli chodzi o chłodzenie to nie ma się do czego doczepić, jedyne co to te syknięcia mnie niepokoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Własnie wczoraj byłem w zaprzyjaźnionym warsztacie na reperację chłodnicy klimy i na uzupełnieniu czynnika. Nadmieniam że nabijałem starym czynnikiem (nie nowym).Od 27.04.2017 klima chodziła już na starym czynniku i spisywała się super, nadszedł wreszcie czas by  naprawić chłodnicę i to własnie wydarzyło się wczoraj:). Jestem super zadowolony więc jeśli ktoś ma życzenie i potrzebę żeby nie przepłacać za nowy czynnik lub trzeba tak jak u mnie np naprawiać coś w układzie po gwarancji i pozbyć się nowego czynnika to polecam zaoszczędzenie i nabicie starym.Dla zainteresowanych teraz trochę reklamy :) Warszawa i okolice "OK SERWIS" tel. 606178855. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W drodze na wakacje nabiłem klimę starym czynnikiem w Nissan Polody w Kaliszu, koszt 280 zł, czas oczekiwania około godziny, bardzo miła obsługa, byli zdziwieni że w Trójmieście tego nie robią i opowiadają bajki że się nie da tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mialeś nowy czynnik,czy zdezerterował?

Serwis polegał na odessaniu nowego i nabicie starym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mialeś nowy czynnik,czy zdezerterował?

Serwis polegał na odessaniu nowego i nabicie starym???

Układ wcześniej był nabity nowym czynnikiem, chyba się kończył bo objawy były takie że coraz częściej klima mi posykiwała. Odessali 1234yf i nabili starym czynnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzisiaj przy okazji wymiany opon rozmawiałem z właścicielem warsztatu czy jakby coś to w przyszłości wymieni mi obecny czynnik 1234yf na stary.Stwierdził,że już niedługo będzie to nieopłacalne ponieważ odgórnie robią wszystko żeby wyprzeć stary czynnik z rynku i zastąpić go 1234yf. Jako przykład podał mi cenę całej butli starego gazu.W zeszłym roku kosztowała 300 PLN w tym już 2000PLN!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kijem go to pałą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć Szanownym Kolegom,

Z powodu uszkodzenia jakimś kamyczkiem wymieniam mojej żonie chłodnicę klimatyzacji. Przy okazji chciałem uzupełnić środek ale z racji ceny kieruję się ku czynnikowi staremu.

Do tej pory miała ten nieszczęsny i drogi 1234 yf.

Mam do was pytanie czy po wymianie uszkodzonej/pękniętej  chłodnicy klimatyzacji gdy już wiadomo czynnika 1234yf nie ma w układzie , można od razu uzupełnić klimatyzację czynnikiem starym.

Oczywiście mam już adaptery itd.

Czy konieczne jest jakieś dodatkowe czyszczenie układu ? Bo skoro chłodnica była uszkodzona to czynnik 1234yf uszedł zimą to powinien układ być pusty.

Proszę o pomoc. Dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr1979 napisał:

Cześć Szanownym Kolegom,

Z powodu uszkodzenia jakimś kamyczkiem wymieniam mojej żonie chłodnicę klimatyzacji. Przy okazji chciałem uzupełnić środek ale z racji ceny kieruję się ku czynnikowi staremu.

Do tej pory miała ten nieszczęsny i drogi 1234 yf.

Mam do was pytanie czy po wymianie uszkodzonej/pękniętej  chłodnicy klimatyzacji gdy już wiadomo czynnika 1234yf nie ma w układzie , można od razu uzupełnić klimatyzację czynnikiem starym.

Oczywiście mam już adaptery itd.

Czy konieczne jest jakieś dodatkowe czyszczenie układu ? Bo skoro chłodnica była uszkodzona to czynnik 1234yf uszedł zimą to powinien układ być pusty.

Proszę o pomoc. Dziękuje.

 

Powinno się wyczyścić układ klimatyzacji . Zazwyczaj demontuje się sprężarkę klimatyzacji wymienia się olej ponieważ olej absorbuje część czynnika chłodniczego , a czynnik yf1234 nie powinien być mieszany z r134a .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie jak powyżej zostało powiedziane. Lepiej przepłukać całkowicie układ zawsze jakieś resztki mogą zostać choćby w kompresorze. Może on chodzić na obydwu czynnikach ale mieszać ich ze sobą nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na początku syczało przy włączeniu ale potem działało ok, wczoraj zamiast chłodzić, zaczęła grzać :)
Albo czynnik się skończył albo szczelność chłodnicy szlak trafił ii cały czynnik uciekł :(

Macie jakieś namiary na kogoś w okolicach Rybnika co robi takie rzeczy związane z diagnostyka oraz nabija starym czynnikiem przejściówką. Ale czy potrafi też sprawdzić szczelność aby nie nabijać i po paru dniach to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...