Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Start Stop


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc po uwagę, że akumulator oraz rozrusznik są wzmacniane (tak przynajmniej chwalą się producenci), a start silnika następuje od strzała, można pokusić się o stwierdzenie, że używanie systemu SS wcale nie musi powodować szybszego zużycia układu rozruchowego w porównaniu do standardowych rozwiązań.

Jednak jaka jest prawda, to przekonamy się za parę lat. Osobiście nie spotkałem jeszcze nikogo, kto by skarżył się na poważną usterkę np.rozrusznika w związku z używaniem systemu SS.

Raczej szybko nie spotkasz takiego,ja przy swojej pancernej Nexii czekam już 20 lat na pierwsze oznaki usterki rozrusznika,i wcale nie jest wzmacniany,a auto kilka razy dziennie uruchamiane,aż do dzisiaj.

Chyba,że teraz wzmacniają w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem,że bateria świeża :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie panikujcie.... zawsze można na pych z przepaści....... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z poduszkami silnika przy takim częstym SS i innymi obciążeniami przy starcie,jakoś producenci milczą,podobnie ma się sprawa z chamowaniem silnikiem,można do pewnego momentu ale potem obciążenie silnika jest spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko guma i dostaje w kość na tyle że ma prawo paść

Wszystko ma prawo paść,tylko że takie auto projektowane jest na chłonny i bogaty rynek zachodni,gdzie jest większa rotacja zakupowa i zanim coś padnie klient zdąży wymienić auto na nowy model.

Nikt nie będzie projektował auta na potrzeby Polaka,gdzie sprzedaż marginesowa,a przy tym mało opłacalna.

Idąc dalej tym tropem,mam też wrażenie,że ilość oferowanych aut w PL zależna jest od tego ile ich spadnie z rampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wprowadzenie na wyższy poziom świadomości społecznej

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ze świadomością społeczną, ale z marginesu społecznego, to na pewno. Tak przynajmniej sobie myślę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam Porterze, że Nissany kupują ludzie z marginesu. :D

:laie_67:

 

Dzięki za wprowadzenie na wyższy poziom świadomości społecznej

:spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, już wiem. Porter napisał o sprzedaży marginesowej, a chyba chodziło mu sprzedaż marginalną? :D

No to zwracam honor, bo jeszcze ktoś się obrazi. Tylko ja jestem z marginesu, Wy nie. :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zwróciłem na to uwagę , ale toż napisał ,że On też  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze podpowiem,w innych galaktykach nie ma ludzików których wnerwia taki start stop i kupują nowe autko co 3 miesiące,

a producenci nie wymyślają pułapek jakby tu skrócić żywotność maszyny.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie to start/stop chuba calkiem spi...i jestem szczesliwy. Dopowiem ze akumlator doladowany. Nawet z tym nie jade do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, już wiem. Porter napisał o sprzedaży marginesowej, a chyba chodziło mu sprzedaż marginalną? :D

No to zwracam honor, bo jeszcze ktoś się obrazi. Tylko ja jestem z marginesu, Wy nie. :spoko:

Bywa,że sam muszę kilka razy swoje posty czytać żeby załapać o co mi chodziło,- starość ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colinsie szanowny w żadnym wypadku, przeczytaj moją wypocine odwrotnie, ja tak złośliwie aby pokazać że w innych galaktykach też jest "margines"w.....ony na poprawiaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa,że sam muszę kilka razy swoje posty czytać żeby załapać o co mi chodziło,- starość ? ;)

Zacznij książki pisać,a będziesz lepszy od Sigmunda Freuda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij książki pisać,a będziesz lepszy od Sigmunda Freuda :D

Tak wysoko nie mierzę,zostanę tu i dalej będę czarował :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam auto już całe dwa tygodnie , trasa do pracy to 16 kilometrów, system start-stop może wyłączył silnik z dwa razy , hanysom dopowiem że moja trasa to ruda ślaska, świętochłowice, średnicówka, za tunelem w katowicach zjeżdżam na bogucice do roboty i po 14.00 do domu. Czy jest możliwe że system się nie aktywuje na takiej trasie???. Mam przejechane 250 km i naprawdę wyłączył silnik 2 góra 3 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,jest możliwe.Powiem więcej,jest możliwe,ze po przejechaniu nawet ponad 200 km,też nie zadziała :D Tak było u mnie :D

SS ma dziwny algorytm działania,ciężki do rozgryzienia,zależny od wielu warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...