Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Start Stop


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast ja czuję się nieswojo, gdy silnik gaśnie mi sam z siebie na skrzyżowaniu. :D

Teraz wprawdzie już się do tego przyzwyczaiłem, ale pamiętam początki jazdy QQ i momenty paniki, gdy silnik wyłączał się bez mojej wiedzy, a ja zaczynałem nerwowo szukać kluczyka żeby go odpalić. :D A kluczyka nie było, bo przecież mam start z guzika. To dopiero była trauma dla takiego gamonia jak ja wychowanego, a w zasadzie wyjeżdżonego :P na samochodach, w których jedynym elektronicznym gadżetem był zegarek Casio założony na własnej ręce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tydzień temu wypiłem czujnik (styk) zamknięcia klapy (jest on typu NO   ). Zgodnie z informacjami na angielskich forach on jest spiety w SS aby silnik się nie wyłączał jak maska jest podniesiona. Od tygodnia mi się nic złego nie dzieje SS się nie załącza  :thumbsup: a że klapa niby otwarta żadnego komunikatu nie ma.

Na razie mam umiarkowany optymizm bo mnie i tak SS malo kiedy się włączało wiec pewności na 100 nie mam co będzie daleej.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 7 tys km wykazuje 2,3 kg. Jednak większość to krótkie trasy, więc SS rzadko się włącza.

Edytowane przez Marcin_1998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po 15 tyś. jest niecałe 2kg. A nie ograniczam go specjalnie (1,2 DIG-T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie wręcz przeciwnie. SS włącza się bardzo często - praktycznie na każdych światłach. Efekt - przejechane ok 250 km - licznik wskazuje 0,67 kg CO2.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie wręcz przeciwnie. SS włącza się bardzo często - praktycznie na każdych światłach. Efekt - przejechane ok 250 km - licznik wskazuje 0,67 kg CO2.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To tylko się cieszyć, że akumulatorek ładnie trzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie - ciekawe jak to jest z wydalaniem CO2 benzyna vs diesel wg naszego Stop/Start

Podajcie więc - dieslowcy - ile czasu (bez pracy) Stop/Start u Was ma na liczniku i ile oszczędzonego CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było gdzieś poruszane,że w dieslu oszczędność co2 rośnie w SS o wiele szybciej niż w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - ciekawe jak to jest z wydalaniem CO2 benzyna vs diesel wg naszego Stop/Start

Podajcie więc - dieslowcy - ile czasu (bez pracy) Stop/Start u Was ma na liczniku i ile oszczędzonego CO2.

 

Jako dieslowiec podaje, ze wylaczam od za kazdym razem po starcie silnika. Nie na moje nerwy ten "zdychajacy" system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captain a nie prościej go wyłączyć na stałe? Ja tak zrobiłem i mam spokój.

 

Pewnie, ze prosciej. A jakim sposobem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że włożył zapałkę we pstryczek. :D

A tak serio, to pewnie wydłubał (obrócił) czujnik zamknięcia klapy silnika. W ten sposób QQ myśli, że ma cały czas otwartą maskę i system SS nie będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym 2 razy. Otwierasz maskę i tam masz wyłącznie krancowy czy maska jest otwarta. On daje sygnał do komputera aby się nie włączał ss gdy auto stoi na warsztacie z podniesioną klapą. Nie daje sygnału o błędach czy informacji na panelu jak np otwarte drzwi. Wystarczy ten czujnik odkręcić i przekręcić niżej pod kątem 90 stopni. Wówczas SS ale nie zalaczy nigdy. Ja już tak zrobiłem 3000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym 2 razy. Otwierasz maskę i tam masz wyłącznie krancowy czy maska jest otwarta. On daje sygnał do komputera aby się nie włączał ss gdy auto stoi na warsztacie z podniesioną klapą. Nie daje sygnału o błędach czy informacji na panelu jak np otwarte drzwi. Wystarczy ten czujnik odkręcić i przekręcić niżej pod kątem 90 stopni. Wówczas SS ale nie zalaczy nigdy. Ja już tak zrobiłem 3000km

Pod warunkiem,że pod ten czujnik nie jest też podpięty alarm ;) ,inaczej nie zamknie się autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U szwagra w QQ zlokalizowałem natychmiast ustrojstwo, a w moim X-Trailu nie dostrzegam. Ktoś coś jak to tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym 2 razy. Otwierasz maskę i tam masz wyłącznie krancowy czy maska jest otwarta. On daje sygnał do komputera aby się nie włączał ss gdy auto stoi na warsztacie z podniesioną klapą. Nie daje sygnału o błędach czy informacji na panelu jak np otwarte drzwi. Wystarczy ten czujnik odkręcić i przekręcić niżej pod kątem 90 stopni. Wówczas SS ale nie zalaczy nigdy. Ja już tak zrobiłem 3000km

I nie byłoby zdjęcia,gdzie to dokładnie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisze i nic nie wyskakuje. A blaszki nie musicie odginac. Troche ponizej mocowania krancowki jest otwor technologiczny gdzie mozna przykrecic krancowke i ja obrocic. Zrobie wam zdjecie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem ....

Powyżej wylacznika krancowego widać nagwintowany otwór w którym pierwotnie była przykrecona. Wyłącznie krancowy jest typu NC dlatego nie wystarczy wyjąć przewodu jak pierwotnie myślałem. Jeśli ktoś by jednak chciał zdjąć kabel to musi założyć na wtyczkę zwrotkę. Myślę że to mija się z celem.

post-43427-0-43483800-1464810840_thumb.jpg

Edytowane przez Pieer
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...