Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Start Stop


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No raz że dzięki temu auta podobno spelniaja unijne normy,a dwa to bardziej to napędza producentom sprzedaż.W krajach pseudo bardziej rozwinietych i bardziej multikulturowych obniżenie emisji na papierze rowna się nizszemu podatkowi drogowemu,a co za tym idzie kupujący z większym zainteresowaniem na takie auto patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raz że dzięki temu auta podobno spelniaja unijne normy,a dwa to bardziej to napędza producentom sprzedaż.W krajach pseudo bardziej rozwinietych i bardziej multikulturowych obniżenie emisji na papierze rowna się nizszemu podatkowi drogowemu,a co za tym idzie kupujący z większym zainteresowaniem na takie auto patrzy.

Mam czasem wrażenie,że ten wątek sam się zapętla i co parę stron zaczyna się dokładnie słowo w słowo powtarzać ;-)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie mnie dopadła przyjemność wymiany bateryjki.W poniedziałek na serwisie zażądałem testu aku i okazało się że jest słaby,miał tylko coś około 20% swojej mocy a na testach ampery szybko uciekały.Podładowanie w garażu i po 1.5h aku naładowany...czary?...Nie niska pojemność.

Dzisiaj była wymiana mam z "oczkiem" i przy okazji wczytany soft do NCII Któryś z kolei....straciłem już rachubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak w ramach gwarancji co 3 lata wymienialiby nowego QQ?  :whistle: Jakie życie stałoby się prostsze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była wymiana mam z "oczkiem" i przy okazji wczytany soft do NCII Któryś z kolei....straciłem już rachubę

A orientujesz się może jaka jest funkcja tego oczka ? Wskazuje stan naładowania czy co ?

U mnie po ponad roku używania tego nowego akumulatora oczko raczej nie zmieniło się, tzn kolor i przejrzystość elektrolitu.

 

Ostatnio sprawdzałem testerem Nissana stan akumulatora to pokazywał "Dobry" ale naładowanie 75%, napięcie w stanie spoczynku wynosi około 12.3V i zacznę się chyba rozglądać za ładowarką .

W życiu nie miałem potrzeby doładowywania akumulatora w czasie eksploatacji - no coż, ale w życiu nie miałem QQ :) (choć dobrych, starych Nissanów kilka :icecream: )

 

Co do nowego softu do NCII (też mnie to czeka, mam wersję  D053) to ktoś tu chyba pisał, że po wgraniu nowego softu nie może wejść do Menu Serwisowego i do tego ma komunikaty w nawigacji aby zaakceptować jakąś tam umowę licencyjną czy coś w tym stylu.

Coś mi sie ubzdurało czy faktycznie tak było ?

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczko pokazuje stan naładowania.Jak jest soczysto zielone to jest pełny jak zaczyna kolor blaknąć -zanikać to jest niedoładowany,jak czarne oczko to wiadomo...dooopa blada :D

Jak przyjadę sprawdzę wersję softu i czy się da wejść do menu serwisowego


Tomi wersja softu D502 wchodzi się tak jak się wchodziło w serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi wersja softu D502 wchodzi się tak jak się wchodziło w serwis.

Dzięki.

Swoją drogą to sprawdziłeś swój akumulator dosłownie za pięć dwunasta bo jeszcze chwila i byłaby laweta.

No i dobrze że udało się jeszcze na gwarancji (chyba, ze masz 5 letnią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, a co z olejem, przejechałeś już wyznaczoną ilość km.

Spalanie oleju w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tzw dupson... TTTM po raz kolejny. Norma to 1l/1000km. Ile było u Ciebie?

Edytowane przez pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie...choć chciało mi się śmiać....ale nie mogłem...ale to już nie na forum :D

Wg serwisu wyszło troszkę ponad 200ml na 1000km

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą to sprawdziłeś swój akumulator dosłownie za pięć dwunasta bo jeszcze chwila i byłaby laweta.

 

 

Przy padniętym akumulatorze wystarczą kable lub booster by odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie urok wszystkich tych gwizdków,dzwonków i podglądaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra - chyba następne samochody to będziemy szukać jakieś stare Mercedesy 200D lub 300D bez tych wszystkich systemów, bajerów i wodotrysków bo co nowsza generacja tym to wszystko gorsze - mnie to jeszcze nie spotkała ale patrząc na Was to tylko kwestia czasu  :(

Gdzie te czasu gdzie w Golfie II 1,6 TD  jedynym o czym musiałem pamiętać to przy dużych mrozach dwa razy zagrzać świece i o włączaniu i wyłączaniu światłem bo nie było tam żadnych czujników - ale auto sprzedawałem z przebiegiem 340 tyś, sam przejechałem 170 tyś i tylko przeguby i świece były wymieniane.

Teraz to tylko pomarzyć o takich autach .

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale spokojnie. Usterkę sam usunąłem bo i pewnie sam wywołałem

Po dolaniu płynu do spryskiwaczy maska musiała się nie domknąć do końca. Po mocniejszym domknięciu brak komunikatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to specjalnie zepsułeś hahahah

A na serio - jesteś chyba pierwszy z taką kumulacją.

Po zgaszeniu i zapaleniu silnika usterki były nadal czy się same naprawiły?

Ja dodam, że choć dzisiaj niegdzie nie musiłem jechać to specjanie sobie zrobiłem rundkę by zobaczyc jak to francuskie ustrojstwo radzi sobie w tak niskich temperaturach. O godzinie 10:00 wyświetlacz wskazywał -19'C. Zapalił bez ociągania - ale cały pojazd, w tym fotele był sztywny jak ocioany z desek. Ale jeździł normalnie, nawet nie skrzypiał bardziej. Jedynie podgrzewanie elektryczne przedniej szyby nie dało razy za pierwszym razem jej rozmrozić (grzanie wyłacza się automatycznie po 4 minutach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to będzie z tą szwankującą już teraz elektroniką za kilka lat?

Strach się bać i chyba pojawią się w sprzedaży jakieś kieszonkowe komputerki do kasowania wszelkich komunikatów przed rozpoczęciem podróży.

O ile w ogóle podróż będzie jeszcze możliwa. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu chwalilem swoje aku,a wczoraj zobaczylem ten sam wspaniały komunikat co kilka postów wstecz,a do tego jeszcze czujnik martwego pola nie działał.Auto bedzie miało rok 28 stycznia,juz mnie zaczynają irytować te wszystkie usterki :( Żona pojechała do dilera,po poludniu będzie wiadomo co z aku.

Edit. Nowe aku wstawione,jak będę w domu to napiszę jakiej firmy.

Aku z zielonym oczkiem,no name tylko naklejki nissana

post-97510-0-81178900-1484206604_thumb.jpg

post-97510-0-08458500-1484206630_thumb.jpg

Edytowane przez kiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo :D

Ale co dziwne,aku naładowane,a SS nie załączył się ani razu od wymiany!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez długo po wymianie się SS nie załączył mimo, że napięcie lądowania było 13V (czyli wg systemu aku naładowany). Oczywiście wszystkie odbiorniki wyłączone, pasy zapięte, dmuchawa na <OFF>.

Aż pomyślałem, że może w ASO przy wymianie uszkodzili stycznik otwartej klapy.

Jednak po kilku dniach nawet zaskoczył. Podobnie miałem gdy wyjechałem now zakupionym z salony. Pierwsze wyłączenie było po dobrych kilku dniach - a dobrze pamiętam bo czekałem na te pierwsze zadziałanie z dużym podekscytowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez pierwsze wylaczenie nastapilo po kilku dniach,wczoraj s/s też u mnie nie działał do momentu aż wyłączyłem i włączyłem system przyciskiem to na pierwszych światłach od razu zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...