Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Start Stop


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O cholera! A koszt jaki takiej sondy? Musze się przygotować :)

Hm, ale też nigdy nie gasł Ci komunikat i wykrzyknik? Dopiero gasł po wciśnięciu "i" na kierownicy? Eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System START/STOP w tym samochodzie jest tak kretyńsko niedopasowany do realiów, iż zawsze go wyłączam (jak nie zapomnę). Po zatrzymaniu auta zanim wyłączy silnik powinien działać z 1-2 sekund. A ten durny system wyłącza go od razu po zatrzymaniu auta efektem czego jest dojechanie do świateł na czerwonym w monecie gdy zmienia się na zielone wciskając gaz mamy efekt ...głębokiej d*py. My po gazie a auto ma zgaszony silnik.. Efekt ...trąbienie niecierpliwych za nami.

W Skodach po zatrzymaniu kół silnik działa przez 1-2 sekund w QQ od razu bezruch..totalna porażka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera! A koszt jaki takiej sondy? Musze się przygotować :)

Hm, ale też nigdy nie gasł Ci komunikat i wykrzyknik? Dopiero gasł po wciśnięciu "i" na kierownicy? Eh...

Miałem wymianę na gwarancji, więc zapytałem z ciekawości - 700-800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System START/STOP w tym samochodzie jest tak kretyńsko niedopasowany do realiów, iż zawsze go wyłączam (jak nie zapomnę). Po zatrzymaniu auta zanim wyłączy silnik powinien działać z 1-2 sekund. A ten durny system wyłącza go od razu po zatrzymaniu auta efektem czego jest dojechanie do świateł na czerwonym w monecie gdy zmienia się na zielone wciskając gaz mamy efekt ...głębokiej d*py. My po gazie a auto ma zgaszony silnik.. Efekt ...trąbienie niecierpliwych za nami.

W Skodach po zatrzymaniu kół silnik działa przez 1-2 sekund w QQ od razu bezruch..totalna porażka..

to sobie go wylacz na stale i bedziesz mial spokoj.

Ja juz zapomniałem co to system SS w  moim QQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie go wylacz na stale i bedziesz mial spokoj.

Ja juz zapomniałem co to system SS w  moim QQ

W moim pod ten czujnik klapy jest podpięty alarm i wyje jak zamykam kluczykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie gaśnie to. Może akumulator jest wyładowany albo nie do końca naładowany bo ostatnio auto długo stało. Czy to może być problemem?

To może być wina niedoładowanego akumulatora. Nawet przejechanie 100 km nie zapewni pełnego naładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam chyba przeładowany akumulator,bo dzisiaj jeżdżąc od korka ,do korka wyłączyłem SS....ale tylko guziorem,bo po jakimś czasie sam się aktywował mimo świecącego OFF!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko ty masz jakiś inny ten samochód  :icecream:

 

Wystarczy podnieść Jacko maskę i już widać ;)

 

A w temacie: niemożliwe że przy wyłączonym z przycisku system stop-start zaczął działać. Jeśli tak to masz problem w sofcie auta ...lub na którymś kablu ale raczej to pierwsze.

Edytowane przez sph3r3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi tego trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja tylko tak postraszę wszystkich bojących się swojego cienia ;-)))) Na liczniku SS już prawie 28 godzin wyłączeń (przebieg nieco ponad 28 tys. km - ciągle średnia godzina na każde tysiąc kilometrów).

Co zakładając średni czas wyłączenia na np. 20 sekund daje... 5040 uruchomień silnika.... wg waszych szklanych kul - powinien się już dawno  rozlecieć. A jeździ jak nowy.

BuUUUUUUUU!!!!!! hłe hłe hłe

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to w weekend zabiorę się za wyłączenie tego "ustrojstwa" raz na zawsze.... jak znajdę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po odkręceniu tej krańcówki przypiąłem ją niżej za pomocą paska tzw.trytki, a śrubę wkręciłem w to samo miejsce co była z krańcówką i też jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po odkręceniu tej krańcówki przypiąłem ją niżej za pomocą paska tzw.trytki, a śrubę wkręciłem w to samo miejsce co była z krańcówką i też jest git.

Tam niżej jest otwór technologiczny do którego orginalna sruba wchodzi a jedynie musisz dobrac nakrętkę. Trytki tez ok...wiele mechaników i elektryków tak całe maszyny buduje  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, jestem nowym posiadaczem QQ rocznik 2015. Mam pytanie o system start/stop - jak szybko powinien się on załączać? Jest ustawiony na automat ale nie zauważyłem, żeby silnik wyłączał się np. podczas postoju na światłach. 

Drugie pytanie jest banalne - gdzie sprawdzić przebieg samochodu?

 

Uprzedzając uwagi: auto mam od niedawna, dostałem je w przykrych dla mnie okolicznościach (spadek) i jest to drugi pojazd w rodzinie. Nie miałem czasu ani głowy do szukania i czytania instrukcji. Nigdy wcześniej nie jeździłem Nissanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg? Na środkowym wyświetlaczu między zegarami. Masz tam wskazania: TRIP A -> TRIP B -> PRZEBIEG i znów trip A.

Przełączasz guzikiem po lewej strony od kierownicy opisanym (mogę się mylić) TRIP :icecream:  [po lewej obok przycisków do regulacji intensywności podświetlania deski rozdzielczej]

 

A co do STOP-START - w naszych autach nie załącza się on za często (w porównaniu np. jak jeździłem Golfem VII). Czasami kilka dni z rzędu się nie załącza, a czasami działa co chwilę.

Z moim obserwacji, oprócz poziomu naładowania akumulatora, największy wpływ ma klimatyzacja (priorytetom jest osiągnięcie/utrzymanie zadanej temperatury). Jak chcesz szybciej poznać działanie systemu Stop-START wyłącz nawiew <OFF>, a przynajmniej w trakcie postoju np. na światłach.

Po drugie jest lista warunków, wystąpienie których wyłącza działanie Stop-START.

Jak dobrze pamiętam, np. brak zapiętych pasów kierowcy - więc jak należysz do namaszczonej grupy nieśmiertelnych lub KorWiNowców - jeżdżących bez pasów - to system nie zadziała.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy zapinam, piszczenie by mnie wkurzało a nie chcę grzebać przy bezpiecznikach. Z tym start/stop to pokombinuję. Na razie i tak jestem mile zaskoczony, że można jeździć po mieście spalając ok. 9 l/100 km zamiast 15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start stop bedzie działał,jak będzie aku naładowany.Często działa jak stosuje się zasadę hamowania silnikiem,to zdążyliśmy już wyczaić.Kiedy tak jeżdżę to skubany nawet potrafi się wyłączyć przy włączonej klimie i nawet na drugim zakresie nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się uczę przez obserwację. Jechaliśmy w sierpniu, na nasze nieszczęście, do niejakiego Zakopanego. Korek przed wjazdem kilkanaście kilometrów. Chyba z 30 razy zadziałało Stop/Start. Ale czasami przeciskam się przez Poznań i nie włączy się nawet jeden raz. Warunki w instrukcji są dość dokładnie opisane. Tak dokładnie, że na razie nic pewnego nie wiem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to w ogóle ma sens w takim razie? Na rozrusznik to pewnie jakoś szczególnie korzystnie nie działa. Czy jeśli działa w sumie rzadko, to odczuwalnie wpływa na spalanie czy jedynie na ewentualną emisję CO2? Jeśli tylko to ostatnie, to jakoś się nie przejmuję... w drugim aucie mam przelotowy wydech, wywaloną tylną sondę lambda i zaślepiony EGR i ostatnią rzeczą, na którą patrzę, są normy ekologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A badania jak przechodzisz??? Spaliny nie są przekroczone???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...