Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Start Stop


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hola ,hola! Panowie,to był dopiero początek.Przejechane kilka km.Może być przedwczesna radość.Oby nie wywaliło błędu po jakimś czasie,albo zaczęło działać bez przycisku.

Herson,musisz dostać się za przycisk SS i po prostu wypiąć z niego wtyczkę,to jest ta "kostka"

W Qashqai'u bardzo trudno wyjąć ten przycisk,jeśli już to się uda,niemożliwością jest wykonanie jakichkolwiek działań,jest tak krótko.Ja zdejmowałem całą dolną osłonę pod kierownicą(nie obudowę kiery,ale to co jest na dole i łączy się z deską) i w tedy robiłem pomiary,wpięcia,wypięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo,ja też mam zimny :D

A dzisiaj znów bawimy się T-30 Balcera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić błąd nie powinno, bo wtedy przy odłączeniu pod maską też chyba wywaliło by błąd, zastanawiam się czy ten dziadowski s/s ma osobny bezpiecznik, gdyby miał to wystarczy wyjąć i mamy prostą drogę do wyłączenia dziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem.

Przy zastosowaniu modułu,musiałby być trochę rozbudowany....jest tak a opcja,że na desce pojawiałby się komunikat o wyłączeniu SS.Bo w układzie kostki-wtyczki są u góry 3 piny,(kable) czarny,podwójny czerwony i niebieski.

Czarny to -- czerwony + który jest cały czas pod napięciem,niebieski jest tylko pod napięciem w momencie odłączenia SS.ale  ważne w tym samym czasie czerwony również jest pod napięciem.Zastosowanie modułu powoduje zadziałanie układu jak wyłączenie przyciskiem ,a tym samym  oświecenie się przycisku i kontrolki na desce.Wobec tego sterowanie jest poprzez przycisk,a jego usunięcie przerywa ten obwód nie powodując wywalenia sygnału...zobaczymy.


Wyjęcie bezpiecznika może być odczytane jak jego spalenie i wywalić błąd System Fall out czy jakoś tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, w poprzednim aucie wnerwiało mnie automatyczne włączanie świateł przed odpaleniem, wywaliłem bezpiecznik i miałem sterowanie ręczne bez żadnych cyrków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślałem.

Bo w układzie kostki-wtyczki są u góry 3 piny,(kable) czarny,podwójny czerwony i niebieski.

Czarny to -- czerwony + który jest cały czas pod napięciem,niebieski jest tylko pod napięciem w momencie odłączenia SS.ale  ważne w tym samym czasie czerwony również jest pod napięciem.Zastosowanie modułu powoduje zadziałanie układu jak wyłączenie przyciskiem ,a tym samym  oświecenie się przycisku i kontrolki na desce.Wobec tego sterowanie jest poprzez przycisk,a jego usunięcie przerywa ten obwód nie powodując wywalenia sygnału...zobaczymy.

  :D

Zmierz omomierzem przy wyłaczonym zapłonie, które piny są zwierane po naciśnięciu przycisku  (obstawiam, że niebieski z czerwonym).

Wtedy podepnij się pod te przewody z modułem który po włączeniu zapłonu zewrze na jedną sekundę te piny. Efekt będzie taki sam gdybyś po prostu sam nacisnął przycisk po uruchomieniu silnika.

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi,mierzyłem.Czarny to minus,Po załączeniu stacyjki pojawia się napięcie pomiędzy czarnym i czerwonym.W czasie wyłączenia SS na chwilę czerwony traci napięcie ,a pojawia się na niebieskim,ale popuszczeniu przycisku na czerwonym ponownie pojawia się napięcie i obydwa i czerwony i niebieski są pod napięciem 12v

Na razie mam zrobione ok 60 km z wypiętą wtyczką.Nic się nie dzieje SS nie załącza się.


Zrobione 170km i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz omomierzem przy wyłaczonym zapłonie, które piny są zwierane po naciśnięciu przycisku  (obstawiam, że niebieski z czerwonym).

Wtedy podepnij się pod te przewody z modułem który po włączeniu zapłonu zewrze na jedną sekundę te piny. Efekt będzie taki sam gdybyś po prostu sam nacisnął przycisk po uruchomieniu silnika.

potrzebujesz np tego :)

 

http://allegro.pl/przekaznik-czasowy-czasowka-0-1-999-sekund-12v-i6701360454.html

Tym mozna zasymulować załącznie np na 1s przycisku i zwolnienie go . Idealnie nadaje sie do symulacji wcisniecia przycisku start stop po załączeniu zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój patent na razie działa...i ma tą zaletę,że jest za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz np tego :)

 

http://allegro.pl/przekaznik-czasowy-czasowka-0-1-999-sekund-12v-i6701360454.html

Tym mozna zasymulować załącznie np na 1s przycisku i zwolnienie go . Idealnie nadaje sie do symulacji wcisniecia przycisku start stop po załączeniu zapłonu

Dzięki. Coś podobnego zbudowałem sobie sam i zastosowałem w innym aucie (pisałem o tym bodajże na stronie 18).

W QQ Start-Stop załącza się bardzo rzadko z uwagi na notorycznie niedoładowany akumulator stąd też nie jest to takie uciążliwe i nic z tym nie kombinowałem.

 

Za to rozwiązanie Jacka jest genialnie proste i skuteczne. Ma tylko jedną małą wadę, nie można ponownie włączyć SS jak akurat uważamy, że fajnie aby zadział np. jak staniemy na przejeździe kolejowym.

Zastosowanie automatycznego  przekaźnika który krótko po uruchomieniu silnika wyłącza SS ma tą zaletę, że w każdej chwili możemy go ponownie włączyć przyciskając przycisk. Ale to mała zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!Powstrzymajcie się z tymi pochwałami!!!! Oto nekrolog.

Dzisiaj o godz.8 minut 20 system SS zadziałał....bez wpiętej wtyczki.

Okazało się to zbyt proste,żeby było prawdziwe,niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba będzie się zająć elektroniką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani chybi musiał odpocząć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka wyłapała monopolowy  :)  a tak na serio to włos się jeży na łysej głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tropem Waszych podpowiedzi,mając za sprzymierzeńca aurę,zabrałem się za poszukiwanie przyczyn zadziałania alarmu z czujnika klapy...

Otóż,ile trudu musiał sobie zadać elektryk wpinając alarm pod ten czujnik,lutując przewód alarmu pół metra od czujnika,to jest między akumulatorem a nadkolem i tym co się obok znajduje...Skoro czujnik nie sygnalizuje otwarcia maski...to przewód za złączem został brutalnie odcięty :D

Alarm działa,SS...chyba już nie będzie :D

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

a mi dziś Pulsar powiedział "STOP" i zatrzymał się awaryjnie bez żadnego powodu. ;)

To jakiś horror. Czyn finalnie się skończyło ?? Przekonałeś Pulsara do dalszej jazdy o własnych siłach, czy Laweta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo mistrzu, przekręciłes wyłącznik czy dałeś dziurkę niżej.

Nie mogę przekręcać lub obniżać,bo alarm zaskakuje.Mogłem jedynie obciąć przewód tak jak pisałem,za łączeniem z kablem alarmu.W ten sposób alarm od maski działa,ale pępowina od SS odcięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto, medal za dociekliwość i upartość, na pikniku z pewnością zostanie ustanowiony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKCEPTUJE dwie łapki w górze 

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbb36524b153.gif

O ja Cie nie p***ole!  :laie_67:

To koniecznie muszę na piknik przyjechać...:D

Tylko moją kobite do czegoś zmobilizować to jak krowę w galop puścić...od połowy miesiąca jej mówię żeby wolne załatwiała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...