Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Start Stop


kkot1971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez "Szajtan maszyny" już go nie naładujesz.

Po wymianie na nowy, proponuję raz w miesiąc go doładowywać, inaczej skończy jak ten ze zdjęcia.

 

lol ale patologia hehe już wyobrażam sobie babaczkę z wielkiego miasta która sobie kupi nowego qq potem kupi prostownik z lidla i będzie ładować na parkingu na osiedlu .. co miesiąc.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie sarkazmu....prostownik może być i z Biedry.,byle ładował  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol ale patologia hehe już wyobrażam sobie babaczkę z wielkiego miasta która sobie kupi nowego qq potem kupi prostownik z lidla i będzie ładować na parkingu na osiedlu .. co miesiąc.

Może łatwiej Ci będzie wyobrazić babkę z wielkiego miasta, która co roku zapłaci za komplet laweta, serwis, akumulator.

Lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde,no nie mam czasu wziąć się za ten SS....

Zastanawia mnie  jeszcze jedna sprawa,przy pedale sprzęgła są dwa czujniki,....ciekawe czy obydwa odpowiadają za SS i tempomat czy tylko jeden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą prób i błędów można sprawdzić, jeśli jest możliwość wypięcia, konektorki albo jaka inna wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat na pewno jest przy sprzęgle i hamulcu,ale jeżeli SS bazuje tylko na informacjach czy wciśnięte czy nie to dooopa blada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym wyjściem jest wygrzebanie przewodu od alarmu pod maską i dołożenie do niego osobnego zestyku,a następnie można obniżyć czujnik klapy i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak proponowałem, może być tylko upierdliwe znalezienie przewodu lub dostanie się do centralki alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że będzie dolutowany przy samym czujniku,bo ten jest założony fabrycznie.Nie wydaje mi się,żeby wpinali się w przewód pośrodku.Trzeba trochę odizolować i zobaczyć ale musi zrobić się cieplej,nie mam ogrzewanego garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może łatwiej Ci będzie wyobrazić babkę z wielkiego miasta, która co roku zapłaci za komplet laweta, serwis, akumulator.

Lepiej?

 

Nie nie prostu jeszcze takich cyrków nie czytałem i nie słyszałem żeby akumulator padał i trzeba by było go ładować co miesiąc a miałem wiele aut. A tym bardziej nie potrafię sobie wyobrazić tego w przypadku mieszkania w mieście bez garażu, prąd do prostownika to chyba ze słupa lub latarni trzeba by było ciągnąć.... od lawet i całe reszty jest ac\gwaranncja\ass.

 

 

Nie rozumie sarkazmu....prostownik może być i z Biedry.,byle ładował   ;)   :D

 
no bo teraz promocje wszędzie.
Edytowane przez jacek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol ale patologia hehe już wyobrażam sobie babaczkę z wielkiego miasta która sobie kupi nowego qq potem kupi prostownik z lidla i będzie ładować na parkingu na osiedlu .. co miesiąc.

[sarkazm MODE ON]

Napiszę więcej - hłe hłe hłe - po lekturze tego forum oprócz prostownika przykładowa Pani najpierw musi kupić miernik lakieru (bez tego i check listy ani się nie pokazuj na odbiór samochodu) potem co roku lata po forach i sklepach i wczytuje się w analizuje jak kupić olej, w międzyczasie sama myje samochód (bo a nuż ktoś jej go zarysuje stosując więcej rożnych dodatków niż rocznie produkuje BASF), obligatoryjnie odłącza czujnik klapy (by mogła ją rozrywać duma jak to oszukała system i wyłączyła coś czego niby nie można). Aaaaa i jak ma Teknę to w torebce (oj przepraszam: nie w torebce - w gustownej saszetce pod pachą) nosi rolkę folii aluminiowej - by po każdym wyjściue owinąc nią kluczyk celem zagłuszania fal radiowych.

Itd. itp. :devil:

[[sarkazm MODE OFF]]

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nowe akumulatory maja magiczne oczko :D Spokojnie można sobie monitorować stan naładowania aku i w razie draki interweniować...Inie narzekać że maska ciężka! :whistle:  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma siłowniki od Jacka to można ją podnosić kilka razy dziennie :);)

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie leżą i nie mam kiedy ich założyć ;(
Aż jestem ciekaw czy w to samo będzie w autach z rocznika 2016 czy już coś zmienili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rok nie ładowałem. Po wymianie drugi rok nie będę ładował. W trzecim, pewno po drugiej wymianie jak będzie kończyć się gwarancja może zacznę ;-) Na razie ma jeździć i jest gwarancja.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Kilku znajomych ma i tu nie zagląda i tylko chwalą jakie dobre te QQ :-D

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wykop.pl/ramka/1686436/wreszcie-ktos-stwierdzil-ze-system-start-stop-w-autach-to-glupota/


Panowie,dzisiaj mierzyłem wartości na kostce SS i z głupia frant wypiąłem ją i załączyłem silnik...Trochę było zdziwienia,bo nie wywaliło żadnego błędu ni sygnału! Do południa jeździłem,SS mi się zaczął załączać więc był aktywny,Po wypięciu zrobiłem kilkanaście km po różnych krzyżówkach i zero reakcji! Nie załączył się,nie było komunikatu! Może to jest właśnie sposób na pozbycie się cholerstwa?Dalej będę jeździł bez niego ,zobaczymy co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kostce wyłącznika SS,tej podświetlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29, gdzie jest ta kostka w QQ??

Możesz jakies zdjatko wrzucić? Muszę to badziewie wyłączyć w Xie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...