Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Piszczenie w kabinie


GARGAMEL 92

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam forumowiczów. Jestem szczęśliwym posiadaczem Nissana Micra K12 2003. Dzisiaj przydarzyła mi się niezwykła historia. Jechałem sobie z prędkością 40 km/h i nagle zaczęło bardzo mocno coś piszczeć w kabinie. Coś jak sygnał alarmowy. Zatrzymałem się, zrobiłem rundkę dookoła samochodu, wyciągnąłem kluczyki, zamknąłem samochód a ten sygnał nadal nie chciał się uciszyć. Żadna z kontrolek się nie zaświeciła. Wskoczyłem do auta i pojechałem do mechanika. Tam ludzie byli maksymalnie zawaleni robotą, gość wskoczył mi do samochodu dosłownie na chwilę i po przekręceniu każde gałki oraz sprawdzeniu na szybko skrzyneczki od bezpieczników, wyciągając jeden z bezpieczników przestawało piszczeć - po wsadzeniu znowu głośno.  Stwierdził, że zawiesił się przekaźnik od świateł mijania i że jest to sygnał który powinien się odezwać, jak zostawię światła i wyjmę kluczyk. 

 

Ogólnie nie wiedział co zrobić aby samochód przestał się drzeć, więc odłączył klemę, odczekaliśmy 2 minuty i podłączył ją ponownie. Przestało piszczeć. I teraz najważniejsze: ja nie miałem sygnalizatora włączonych świateł. Powiedziałem to mechanikowi, a ten stwierdził, że być może on nie działał od lat, ale miałem takowy i to jego wina. 

Miałem tak jeszcze raz ale wtedy wystarczyło zgasić auto i po ponownym odpaleniu cisza.

 

No i pytanie do forumowiczów: czy ktokolwiek z Was miał taki motyw? Co robić w podobnej sytuacji? Oraz najważniejsze: gdzie u licha w samochodzie jest brzęczyk odpowiedzialny za sygnał dźwiękowy. Bo mechanik ostro zaglądał wszędzie i za Chiny nie mógł tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{..}

Oraz najważniejsze: gdzie u licha w samochodzie jest brzęczyk odpowiedzialny za sygnał dźwiękowy. Bo mechanik ostro zaglądał wszędzie i za Chiny nie mógł tego znaleźć.

 

Witaj :)

W tym linku - post nr 2 http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/45839-k11-alarm-pozostawienia-wlaczonych-swiatel/?hl=brzęczyk#entry544164

dotyczy co prawda  wcześniejszej Micry - ale może u Ciebie jest tak samo....

 

Chyba że ktoś z forumowiczów ma i poda konkret odpowiedź ;)

 

 

 

edit - Ty już długo z Tym jeździsz...chyba? ;) Gdzieś już widziałam niemal identyczny post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie przełącznik w drzwiach kierowcy, przerabiałem to przy wyłączaniu świateł i nigdy nie piszczał pozostawiony na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty czytałeś ?  :huh:

W poście  nr 2 pisze = jest napisane  :

"... w dwoch micrach mam brzeczyk. znajduje sie on za polka ktora masz pod kierownica . ja akurat przekreciklem go do przodu. na zdjeciu znajduje sie po lewej stronie w zoltej obudowie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky

 

czytam ze zrozumieniem. Tam chodzi o  brzęczyk i w [ k 11] od pozostawienia auta na światłach.Jak już pisałem takowego nigdy nie miałem, czemu miał by się nagle znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mechanik "...Stwierdził, że zawiesił się przekaźnik od świateł mijania i że jest to sygnał który powinien się odezwać, jak zostawię światła i wyjmę kluczyk. "

 

To ja tylko zasugerowałam odpowiedź na Twoje pytanie "...gdzie u licha w samochodzie jest brzęczyk odpowiedzialny za sygnał dźwiękowy..."

 

 

Skąd wiesz,że takowego nigdy nie miałeś?

W K12 nie ma tak banalnej , podstawowej i przydatnej funkcji? Światła same gasną - jak to wygląda? Tak z ciekawości pytam...

 

A nasłuchując - nie możesz zlokalizować skąd ten dźwięk wychodzi (okolice chociaż - kabina , pod maską...przód , tył) ?

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zobacz co piszczało w Primerze  http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/88347-sygnalizator-wlaczonych-swiatel-caly-czas-piszczy/

czyli przyczyn może być wiele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła w K 12 mogą być cały czas włączone, w momencie wyłączenia auta i wyciągnięcia kluczyka dalej świecą trzeba otworzyć drzwi (zadziała przełącznik w drzwiach) i dopiero gasną.

  Co do piszczenia to na moje ucho to gdzieś za licznikami  :wacko:

 

W podanym przykładzie Primery jest coś na rzeczy, bo od jakiegoś czasu świruje mi włącznik klapy.

 

Potwierdzam przyczyną pisku jest mały mikroswich do otwierania bagażnika, u mnie działa i otwiera klapę ale pomimo tego ma jakąś wadę i powoduje zwarcie które powoduje pisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Czyli tak to wygląda w Micrusach - dobrze wiedzieć :)

 

No to chyba warto iść tym tropem.

Odezwij się - jak ogarniesz tę usterkę - tak dla innych  do wiadomości ... na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Jestem w trakcie wymiany, mikroswicha do otwierania bagażnika . Wymieniałem go w tamtym roku, ale niestety okazało się że gdzieś od spodu dostała się wilgoć i podrdzewiał i to mogło być przyczyną świrowania.

Za jakiś czas dam jeszcze znać czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...