Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy warto kupić nowy Nissan Note II? Jeśli nie, to co w zamian?


rafma1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się jednak dowiedzieć wrażen z zakupu i spostrzeżenia z jazdy i ogólnie czy jesteście zadowoleni  z Nissana NOTE II ?

( zalety i wady  )

Czekam za odpowiedziami z góry Dziękuje

Najlepiej poszukaj w jakiejś wypożyczalni, zapakuj   do środka rodzinę, czy co tam zwykle wozisz i zrób trasę. Sam się przekonasz czy Ci pasuje.

 

A jak nie masz ciśnienia na termin, to poczekaj na przełom roku...

Edytowane przez MZy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jednak wiadmo na pewno. Nowe silniki 1.2 DIG-T i DIG-S na pewno nie powstały z silnika 1.6 110 KM poprzez odjęcie jednego cylindra - choć matematycznie taki pomysł dał by się wykazać ;).

 

Nie tylko matematyka podpowiada mi taki scenariusz, ale także życie  :) .

Zwykle łatwiej jest bazować na gotowym układzie korbowym, tłokach i pierścieniach, a przekonstruować nieco blok i głowicę (inny wałek rozrządu, kanały olejowe i chłodzenia). Takie podejście zastosowała np grupa VW.

Ale wracając do E12 : po raz pierwszy jestem z auta całkowicie zadowolony. Do tej pory kupowałem bardziej rozumem niż sercem, a w przypadku Note 2 auto mi się podoba i do tego spełnia te funkcje, których od niego wymagam. Nie sądzę, aby było dobrym pomysłem kupowanie auta z uprzedzeniami dotyczącymi marki, kraju pochodzenia, etc. Zwłaszcza w dzisiejszym świecie zdominowanym przez totalną globalizację ekonomiczną. Oglądałem i próbowałem w salonach aut Skoda (Fabia i Citygo), Kia (Rio), Citroen (C3), Chevrolet (Aveo), Renault (Clio), Dacia (Sandero). Jakość, wykonanie i ceny podobne, a różnice w zasadzie pozostawały jedynie w sferze gustu : deska rozdzielcza, kolory, design, itd. W tej grupie Note daje najwięcej auta i to przeważyło szalę na jego korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goniłem za nowym note po S3, nie wiem jaki silnik, ale przy prędkościach >140 ładnie zdychał pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle, to jeszcze nie jechałem  :)

Ale podejrzewam, że tak właśnie będzie. 3-cylindrowe silniki (a takie eksploatowałem już dwa : Opel i Skoda) mają pewną ułomność polegającą na tym, że moment obrotowy jest stosunkowo nisko dostępny, ale przy wyższej prędkości obrotowej dramatycznie spada. Nie widziałem wykresów dla sinika HR12DE i HR12DDR, ale wnioskuję, że ten wyprzedzany to HR12DE. Na razie jechałem 120 km/h : obroty wynoszą wtedy około 3500/min i na trójmiejskiej górzystej obwodnicy problemów nie miałem. No i jechałem praktycznie "na pusto". Wszystko się wyjaśni w czerwcu, jak zrobię dłuższą trasę przez Niemcy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był oczywiście przedstawiciel handlowy :)

Ogólnie rzecz biorąc z +-10 egz jakie dotychczas widziałem to pewnie z 7 firmowych było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam właśnie wrocilem z salonu gdzie znalazłem jeszcze 2 szt. NOTE II z 2013 r. w benzynie silniki 1,2 .Bardzo bogato wyposażone , mają właściwie wszystko ,alufelgi ,kamery ,nawigację ,autoklimę ,poduchy ,kurtyny , skórzaną kierownicę ,przesówana tylna kanapa,   długo tak można wymieniać ,został im jeden niebieki i jeden czarny , a cena to 52.500 zł . Chcę poznać waszą opinię , czy jest to cena bardzo dobra , czy też szału nie ma .? Pytam gdyż tak na prawdę to jeszcze chciałem troche pojeżdzić swoim poczciwym starym notkiem , ale może ta oferta to okazja ? Proszę niech odpowie ktoś kto może ostatnio jeżdził troche po salonach i ma większe rozeznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele z rzeczy wymienionych to standard w nowym note.Podaj wersję +pakiety a wtedy można ocenić czy to "super okazja"

tu dobra cena , tyle że ja bym jednak szukał z tym mocniejszym silnikiem.

http://otomoto.pl/nissan-note-acenta-C33143771.html

TEN JEST SUPER no i 98 kucy

http://otomoto.pl/nissan-note-jedyny-taki-1-2-dig-s-it-sp-ap-C32912878.html

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe autko mojej małżonki: Nissan Note rocznik 2014 1.2 80KM Acenta + pakiet Auto + pakiet Rodzinny kolor biały zwykły + czujniki parkowania tył lakierowane + autoalarm. cena łączna: 51640zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 lutego kupiłem note 2, biala perla, 1.2 acenta + audio plus cos tam jeszcze mial:) Note 2 samochod dla młodej rodziny z dzieckiem lub dziecmi:) plus tylne drzwi otwierają się w do pelnego kata 90 stopni. Dosyc oszczędny, dosyć żwawy.

 

To mój pierwszy nissan... wcześniej miałem nowego roomstera i nową fabię... i powiem szczerze ze tyle się w necie czyta o skodziarzach...  ja natomiast nie mam zadnych zastrzezen do tej marki, jezdzilem po 3 lata i jednym i drugim przebieg końcowy ok. 100k, zadnych awarii zadnych usterek, nic.

 

W porwnaniu ze starym już roomsterem jeśli chodzi o jakość wykonania moim zdaniem note przegrywa, elementy w srodku stukają, sa slabo spasowane i poprzyczepiane, lampka nocna mi się odczepia w srodku i musze ja ręką dociskać :) Tak jakby komus brakowało czasu na ich montaż... W srodku jest dosyć glosno.

 

Mam obecnie przejechane 10.000 i jestem jutro umówiony w serwisie, bo wydech mi zaczal strasznie piszczeć, być może to jakas drobnostka, (mam nadzieje), ze się cos tam poluzowalo... ale fakt faktem... ze zaczynam sobie myslec jeśli cale auto jest tak zlozone jak wnętrze... to troszkę mnie to przeraża...

 

Plusem jest 3-letnia gwarancja i dość dobre wyposazenie.

 

Klimatyzacja jak dla mnie działa bardziej jak schładzarka, tj. dużo mniej mrozi jak w roomsterze:)

 

Podsumowując... czytawszy wiele opinii negatywnych w necie o skodzie i innych samochodach pomyslalem sprobowac czegos innego i jak na razie powiem szczerze ze jestem nieco rozczarowany bo spodziewałem się czegos więcej...

 

 

edit... jestem juz po wizycie w serwisie... uszkodzona jest jakas tam część... ktora trzeba wymienic, ktorej oczywiscie nie ma w serwisie i trzeba czekac na sprowadzenie zza granicy... To niestety kolejny minus jak dla mnie.

Edytowane przez gambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ACCENTA  1,2   z pakietem auto i pakietem IT , w kolorze czarny metalic .Rok produkcji 2013 , troche mi zeszli z ceny , na 51.900 zł. Twierdzą że 8000 zł taniej niż kosztowałby gdyby był z 2014 r.Napiszcie czy mnie nie czarują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenia z autami. Kolega gambi jest byłym skodziarzem, podobnie jak ja  :) .

Przez ostatnie 10 lat eksploatowałem dwie Fabie : 1 i 2, po 5 lat każdą. Na Fabię 1 złego słowa nie dam powiedzieć. Sprzedawałem z przebiegiem 105tkm i przez ten okres wymieniłem jedynie rozrząd (hałasował : silnik czeski 1.4/60) i pompę wody. Reszta eksploatacji to paliwo, oleje, filtry, płyny, itd... Sprzedawałem auto w bardzo przyzwoitym stanie, bez konieczności wymiany czegokolwiek. Z Fabią 2 już tak różowo nie było. Na gwarancji robiona była tylna oś (łożyska). Zrobiłem nią 96tkm i po gwarancji wymieniłem hamulce tył, przód, tuleje wahaczy, wentylator chłodnicy, przednią lampę (roklejała się), niezliczoną ilość żarówek H7 (lampy soczewkowe). Przy sprzedaży w stanie agonalnym było zawieszenie i tłumiki. W porównaniu do Fabii 1 postępu w dziedzinie niezawodności i solidności nie dałem rady zauważyć  ;) . Wszystko zależy od tego, jaki trafi się nam egzeplarz i stosunku cena/jakość/wymagania. Swoje auto kupiłem za równowartość oferty, jaką otrzymałem u dealera Skody na nową Fabię 1.2HTP. Jeśli chodzi o Note'a, to rzeczywiście też widzę niższą wydajność klimy, ale ma to zaletę : po jej odpaleniu auto jedzie, czego nie mogę powiedzieć o Fabii 2 1.2HTP. No kurcze, ale żeby coś wyprzedzić, to musiałem klimę wyłączać. U mnie nic w środku nie trzeszczy, nie odpada i nie hałasuje. Jedną rzecz z pewnością na gwarancji zgłoszę (jak tylko wrócę z urlopu) : sprzęgło klimy. Jak się załącza, to wstyd na światłach stać, takiego ma kopa (mówiąc delikatnie). 

Jest jedna rzecz, która rzeczywiście mnie trochę przemyśleń kosztowała : dostęp do serwisu i części (czyli problem podniesiony przez kolegę gambi). W 3mieście są tylko dwa serwisy autoryzowane, niestety.. A najbliższa konkurencja w odległości minimum 100 km.

Resztę się zobaczy, jak auto będzie miało 20-30tkm na liczniku.

 

EDIT:

A czy ktoś z posiadaczy E12 wymieniał może olej w silniku i/lub skrzyni po dotarciu ?

Edytowane przez krzych69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się już raczej nie praktykuje(szczególnie w skrzyni) ale jak to mówią serwisy ,,klient nasz pan" na pewno nie zaszkodzi po powiedzmy 2kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note nie byl montowany na pewno w Japonii:) Raczej w Chinach:) Nie zebym mial cos do marki Nissan... po prostu opisuje swoje doswiadczenia... dwie wizyty w serwisie przy 9k przebiegu to dla mnie za duzo:) Teraz jade trase kilka tys. km mam nadzieje ze bedzie ok:) 

 

Odnosnie serwisu to jak patrzylem na cennik to pierwszy przeglad 699 drugi chyba 890 a trzeci 1300:)

 

Jedno czym Nissan nadrabia przynajmniej salon ktory ja wizytuje sympatycznym personelem i atmosfera w salonie/serwisie hehe - w porownaniu do skody naprawde spora roznica:)

Edytowane przez gambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Chiny tylko Sunderland w Brytolii,ale oni potrafią nie jedną rzecz spartolić,więc myślę ,że teraz ubliżyłeś Chińczykom :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną rzecz z pewnością na gwarancji zgłoszę (jak tylko wrócę z urlopu) : sprzęgło klimy. Jak się załącza, to wstyd na światłach stać, takiego ma kopa (mówiąc delikatnie). 

 

Warto wspomnieć, że w nowym aucie klima faktycznie włącza się tak,  że czuć i słychać ;). Ale z biegiem czasu sprawa się nieco uspokoi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Chiny tylko Sunderland w Brytolii,ale oni potrafią nie jedną rzecz spartolić,więc myślę ,że teraz ubliżyłeś Chińczykom :whistle:

To taki joke byl tylko:)

 

Wracajac do tematu nowego Nota to no comment, jutro wyjezdzam, wiec mysle sprawdze nawigacje czy wszystko ok, a tu zonk gniazdo 12v nie dziala:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra...

Sprawdź może bezpiecznik.


Można jeszcze też sprawdzić obwód,ale do tego potrzebny próbnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że gambi trafił na egzemplarz produkowany w przerwie na herbatę : czyli coś około 17-tej  :) . 

Żart oczywiście... Osobiście trzymam kciuki, żeby wszystkie wady usunięto i auto się sprawowało jak należy. Rozumiem, że taka jakość produkcji potrafi nawet optymistę wyprowadzić z równowagi. Może jakąś petycję trzeba zrobić, żeby przenieść produkcję do PL ?....

 

Co do klimy, to w poprzednim taczkowozie też było trochę głośniej (początkowo), ale nie aż tak ! Dlatego dam jej jeszcze szansę i poczekam do powrotu z urlopu (do końca czerwca).

 

Pytałem też o wymianę oleju : wiem, że się tego nie praktykuje, ale liczyłem, że ktoś z posiadaczy wymieniał i "naocznie" się przekonał, czy był w tym sens, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan mojego oleju na pierwszym przeglądzie - miałem wtedy najechane około 12000 km, był bez zastrzeżeń. Oczywiście wizualnie bo inaczej się tego zbadać nie da. Zatem nie wydaje mi się, żeby szybka wymiana zaraz po dotarciu była potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra...

Sprawdź może bezpiecznik.

Można jeszcze też sprawdzić obwód,ale do tego potrzebny próbnik 

 

No masakra bo to nowy samochod;> to raz, bezpieczniki trzeba jak juz wymienic to dwa, a zeby je wymienic trzeba je miec;> A nie kazdy musi sie na tym znac jaki i gdzie kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...