Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie przygody były to już wie właściciel ;)

Jeśli gość sam sprowadzał z Francji, to dla własnej satysfakcji nie cofnął licznika, więc przebieg realny.

Takie obicie to pryszczyk. Większe szkody robią na parkingach przed marketem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym sęk że kilka zdjęć jest z otomoto plus pierwszym właścicielem jest osoba fizyczna czyli na 100% sprowadził go komis, zdaję sobie sprawę że przebiegu nie dojdę, nic to, zamawiam usługę sprawdzenia auta Motocontroler, najwyżej stracę 300zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 (...)zamawiam usługę sprawdzenia auta Motocontroler, najwyżej stracę 300zł :D

Dobra decyzja, będziesz wiedział na czym stoisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum w związku z czym witam wszystkich użytkowników. 

W to miejsce przywiodła mnie chęć zakupu Nissana X-Trail, a że nigdy nie miałem japończyka chciałbym Was prosić o pomoc w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza. 

 

Celuję w T31 przed liftem (do wydania ok 40 tys. zł), szukam dobrze wyposażonej wersji z silnikiem diesla. 

Przeczytałem praktycznie wszystkie wątki dotyczące tego modelu, sporo dowiedziałem się o zaletach tego modelu, ale niestety też o bolączkach. 

Najważniejsza kwestia, jak to jest z awaryjnością silnika 2.0 dCi  173KM z lat 2008-2009? Faktycznie się to zaciera?

 

Odnośnie ogłoszeń mam dwa typy.

Pierwszy to krajowy więc może ktoś coś będzie wiedział na jego temat, albo jeszcze lepiej znajdzie się tutaj właściciel-forumowicz :)

http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-0-173-km-full-opcja-kraj-i6616390549.html

Sprawia dobre wrażenie (poza felgami), ma wszytko co potrzebuję, wygląda na zadbany, ale myślę, że cena trochę za wysoka (patrząc na inne oferty)

 

Drugi, nowszy, tańszy, gorzej wyposażony, dalej od mojego miejsca zamieszkania, też krajowy.

http://otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-salon-pl-1-wlasciciel-bezwypadkowy-zamiana-ID6yztSb.html

 

Rzućcie okiem proszę na te ogłoszenia i podpowiedzcie coś :)

Dzięki

 

Nie znalazłem podobnego wątku, jeżeli już takowy istnieje proszę o połączenie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na bardziej konkretne odpowiedzi ;)

No nic, jak to przy kupnie samochodu, trzeba jechać i obejrzeć, może akurat trafi się coś sensownego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ciaki, widzę że masz owiewkę maski. Jeżeli to możliwe to napisz w jaki sposób jest ona do niej przymocowana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są uchwyty specjalne i klipsy

-- i owiewka jest montowana w otwory jakie sa w masce.

Takie owiewki sa charakterystyczne dla aut zza wschodniej granicy.Tam najwiecej aut z nimi jeździ i rówież tam nawiecej ich produkuje się.

Szczegolnie na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś szukał na aukro czy innym wschodnim portalu to nazywa się to: Мухобойка -  "muchobojka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem praktycznie wszystkie wątki dotyczące tego modelu, sporo dowiedziałem się o zaletach tego modelu, ale niestety też o bolączkach. 

Najważniejsza kwestia, jak to jest z awaryjnością silnika 2.0 dCi  173KM z lat 2008-2009? Faktycznie się to zaciera?

 

--

Pierwszy to krajowy więc może ktoś coś będzie wiedział na jego temat, albo jeszcze lepiej znajdzie się tutaj właściciel-forumowicz :)

http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-0-173-km-full-opcja-kraj-i6616390549.html

Sprawia dobre wrażenie (poza felgami), ma wszytko co potrzebuję, wygląda na zadbany, ale myślę, że cena trochę za wysoka (patrząc na inne oferty)

 

--

Drugi, nowszy, tańszy, gorzej wyposażony, dalej od mojego miejsca zamieszkania, też krajowy.

http://otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-salon-pl-1-wlasciciel-bezwypadkowy-zamiana-ID6yztSb.html

2.0 dCi to dobry silnik, jesli nie czytales to zerknij

http://www.motodiesel.pl/silniki/2972-silnik-20-dci.html

 

--

'krajowy' ale wlasciciel nie napisal czy ma go od nowosci czy jest kolejnym, jesli auto jest zadbane to warte swojej ceny, tym bardziej ze pewnie cos utargujesz

slabo ze jak zabierze CB-radio to bedziesz mial dziury z boku konsoli

ostatnie jego aukcje to kupno haka holowniczego a tzn. ze jest mu potrzebny, ciekawe czy tym autem nie targal przyczep, trzeba zwrocic uwage na sprzeglo

IMO wart obejrzenia

 

--

na forum jest opinia ze z komisow aut nie kupuje sie albo trzeba byc specem lepszym od komisanta

roznica w cenie pomiedzy nr 1 i nr 2 nie az taka wielka a spora pomiedzy wyposazeniem i stanem wizualnym

 

 

albo jeszcze lepiej znajdzie się tutaj właściciel-forumowicz :)

 

nawet jak jest to sie nie przyzna bo forumowe samce alfa zagryza go ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mundek28, kupiłem już z tym gadżetem, jeszcze nie ogarnąłem tego samochodu co jak jest montowane ;) te owiewki niby mają zmieniać opływ powierza, że tyle syfu na szybę nie leci, fajnie wyglądają, ale czy działa, to nie wiem, nie zauważyłem różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aerodynamiczny profil tej owiewki nie wskazuje zeby w istotny sposob odchylal struge powietrza ponad przednia szybe

przydaje sie natomiast bardzo jako ochrona przed drobnymi kamykami wyrzucanymi przez kola aut jadacych przed Toba

zwroc uwage ze ten element pokrywy silnika jest nachylony do plaszczyzny jezdni niemal pod katem prostym i stanowi swietny cel dla takich mikroodlamkow

na dowod fotka mojej pokrywy silnika zanim zostala zabezpieczona

 

pozdrawiam

post-92821-0-59595700-1480709584_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 dCi to dobry silnik, jesli nie czytales to zerknij

http://www.motodiesel.pl/silniki/2972-silnik-20-dci.html

 

--

'krajowy' ale wlasciciel nie napisal czy ma go od nowosci czy jest kolejnym, jesli auto jest zadbane to warte swojej ceny, tym bardziej ze pewnie cos utargujesz

slabo ze jak zabierze CB-radio to bedziesz mial dziury z boku konsoli

ostatnie jego aukcje to kupno haka holowniczego a tzn. ze jest mu potrzebny, ciekawe czy tym autem nie targal przyczep, trzeba zwrocic uwage na sprzeglo

IMO wart obejrzenia

 

--

na forum jest opinia ze z komisow aut nie kupuje sie albo trzeba byc specem lepszym od komisanta

roznica w cenie pomiedzy nr 1 i nr 2 nie az taka wielka a spora pomiedzy wyposazeniem i stanem wizualnym

 

 

nawet jak jest to sie nie przyzna bo forumowe samce alfa zagryza go ; )

 

pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź.

Też staram się unikać handlarzy, ale niestety samochodów prywatnych jest bardzo mało. 

 

Odnośnie pierwszego ogłoszenia, pisze, że pierwszy właściciel, a okazało się, że było ich 2 czy nawet 3. Sprzedający jest właścicielem od lipca zeszłego roku.

Trochę dziwne, zwłaszcza, że kupił w lecie komplet nowych opon z felgami za 5tys (nie daje ich z samochodem) i niedawno wymienił oleje i filtry.

Do tego jeszcze ten hak. Chyba sobie daruję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem raport z oględzin, zdjęcia robione chyba tosterem bo w sumie nic nie widać :) Poza tym według "eksperta" stan bez zastrzeżeń, w sumie jestem zdecydowany na to auto, jutro dzwonię do gościa i omawiam szczegóły.

 

A raport przedstawia się tak: http://motocontroler.com/raporty/raport.php?c=Sk4xVEVOVDMwVTAyMTU4ODk

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trza brać i witaj w klubie :)

I nie zapomnij o nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo napisane ale w gruncie rzeczy w sposob taki ,ze jak okaze sie,ze  rzeczywistość podwazy wiarygodnośc raportu to prawnie nie wiele da sie wskórać.

Jestem bardzo ciekawy w jaki sposob podane grubości lakieru rzeczoznawca tak dokladnie okreslil-szczegolnie   na elementach plastikowych czy stan amortyzatorów wzrokowo?? :(

Uważam ,ze placenie z 300 zl czy wiecej za taki raport i zawarte w nim informacje to jednak bezapelacyjnie bardziej  wiarygodna bedzie opinia ze stacji diagnostycznej - i na pewno tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo napisane ale w gruncie rzeczy w sposob taki ,ze jak okaze sie,ze  rzeczywistość podwazy wiarygodnośc raportu to prawnie nie wiele da sie wskórać.

Jestem bardzo ciekawy w jaki sposob podane grubości lakieru rzeczoznawca tak dokladnie okreslil-szczegolnie   na elementach plastikowych czy stan amortyzatorów wzrokowo?? :(

Uważam ,ze placenie z 300 zl czy wiecej za taki raport i zawarte w nim informacje to jednak bezapelacyjnie bardziej  wiarygodna bedzie opinia ze stacji diagnostycznej - i na pewno tańsza.

Coby nie napisano i tak będzie źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby nie napisano i tak będzie źle....

Nie w tym rzecz.

Z duzym prawdopodobieństwem moge stwierdzic,że po dokladnej analizie tego raportu jestem nie mal pewny ,ze 90% aut bitych i szykowanych tylko na sprzedaż przez zawodowego handlarza -otrzyma bez problemu taka sama opinie "eksperta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak sprawdził grubość lakieru na przednich błotnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki raport jest lepszy niż nic, wiadomo że do wszystkiego można się przyczepić, to że teraz nie ma usterek nie znaczy że za tydzień, miesiąc czy rok się nie pojawią, z tego co przekazał mi sprzedawca koleś długo łaził wokół samochodu, auto zaliczyło również ścieżkę zdrowia w stacji diagnostycznej, według mnie pomiar powłoki lakierniczej również budzi wątpliwości, bo grubość 50-60 mikronów to trochę dziwny wynik gdzie ponoć normą jest 80-120, aczkolwiek na jednym elemencie jest wyraźnie grubszy co potwierdza się z opowieściami sprzedającego (wymiana i lakierowanie maski), jeżeli chodzi o błotniki przednie to zgaduję że koleś wpisał na pałę bo pewnie sprzedawca mu powiedział że są plastikowe :) Auto oglądnę również osobiście przed zakupem, nic więcej tu nie wymyślę, sprzedawca wygląda na rozsądnego gościa, auto ma od kilku lat na co są papiery. Zresztą jak by się chciało mieć 100% pewny samochód to trzeba iść do salonu, bo innej opcji nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]. Zresztą jak by się chciało mieć 100% pewny samochód to trzeba iść do salonu, bo innej opcji nie widzę.

Z tym też jest różnie, samochody porysowane przy transporcie, upadki z lawet, itp. ;) 

 

Ja dzisiaj obejrzałem jednego X, ale jakoś mnie nie przekonał. 

Szukam dalej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 auto zaliczyło również ścieżkę zdrowia w stacji diagnostycznej, według mnie pomiar powłoki lakierniczej również budzi wątpliwości, bo grubość 50-60 mikronów to trochę dziwny wynik gdzie ponoć normą jest 80-120, aczkolwiek na jednym elemencie jest wyraźnie grubszy co potwierdza się z opowieściami sprzedającego (wymiana i lakierowanie maski), jeżeli chodzi o błotniki przednie to zgaduję że koleś wpisał na pałę bo pewnie sprzedawca mu powiedział że są plastikowe :)

Jakby faktycznie przeszedl "scieżke zdrowia" to powinienes otrzymac wydruk ze stanu % sprawności wszystkich amortyzatorów.A tu jest ocena tylko wzrokowa-nie ma nacieków nacieków oleju ,domniemanie ze amortyzatory sa sprawne.

Wlasciwie wiekszośc danych jakie otrzymales w raporcie nie wynika z rzetelnego i fachowego sprawdzenia jak to powinno  byc wykonane a tylko na podstawie oceny  wzrokowej.

Tak naprawde za to wszystko za co zapłaciłeś każdy kupujacy bez specjalnej wiedzy moze sprawdzic samodzielnie ogladaja auto.

Gdyby raport jaki otrzymałes kosztowal max.połowe tego co zapłaciłeś to ok .Uwazałbym ze ilośc przekazanych informacji jest warta tej ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...